Informační portál pro realitní makléře

Proč se stát realitním makléřem RE/MAX Alfa?

Vybrat si kvalitní realitní kancelář, ve které byste se mohli úspěšně realizovat není vůbec snadné. Manažeři ve snaze získat kvalitní obchodníky do týmu nabízí často nereálné sliby a vzbuzují u makléřů nereálná očekávání. V tomto článku jsem pro zájemce o práci makléře v kostce shrnul důvody, proč se stát realitním makléřem v Alfě. Věřím, že stát se makléřem v Alfě je pro schopné, poctivé realitní makléře jedno z nejlepších pracovních rozhodnutí, které mohou udělat. 

Když jsem před lety vybírala firmu, kde začnu pracovat jako makléřka, vybírala jsem si nejlepší z nejlepších. A to byla a myslím, že stále je RE/MAX Alfa. Dává realitnímu makléři vše, co potřebuje. Naučí (vzdělávací programy, kurzy a inovace, o kterých jsem jinde neslyšela), pomůže (mentor, právník, asistentka, kolegové), zajistí (svou provizi jsem dostala vždy a včas).

profile-pic
Albina Kashkarova
makléřka RE/MAX Alfa

Proč se tedy stát makléřem v Alfě?

V Alfě se jedná férově. V žádném případě netolerujeme neférové jednání kohokoli vůči komukoli. V Alfě se tak můžete těšit na přátelský, férový tým. "Firemní principy", které jsou základním pilířem hodnot a vztahů ve firmě si můžete přečíst zde>>

Naší firemní filozofií je pomáhat lidem řešit jejich realitní problémy a realizovat jejich sny o bydlení. Alfu vytváříme s makléři, kteří se s touto filozofií ztotožňují. V žádném případě nechceme pracovat s makléři, kteří to takto nevnímají, i kdyby realizovali mnohamiliónové obchody. Pokud to vnímáte stejně, pak jste naše krevní skupina.

Z podnikání se někdy stává koule u nohy, zvlášť když pracujete sami na sebe a na všechno jste sami. V Alfě vaší realitní živnosti poskytneme kvalitní zázemí a podporu. S námi tak získáte více svobody a nezávislosti a můžete žít vyrovnanější život.

Pomůžeme vám vybudovat vaše vlastní webové stránky a nabízíme komplexní řešení pro váš online marketing. Díky tomu získáte snadněji a levněji více zakázek. S námi je podnikání v realitách mnohem snažší.

Nejsme MLM realitka. Naši makléři se věnují obchodování s nemovitostmi a nikoli získávání dalších lidí do své obchodní sítě. Makléři v Alfě mají vyšší podíly z obchodů, než makléři z MLM realitek, protože se o své provize nemusí dělit s dalšími lidmi ve skupině nad ním. Proč nejsme a nikdy nebudeme multi level marketingovou realitkou si můžete přečíst zde>>

Pro úspěch nejen začínajících, ale i zkušených realitních makléřů je nejdůležitější podpora kanceláře v jejich rozvoji. Nabízíme prvotřídní výcvikový program pro začínající makléře, abychom jim start, co nejvíce usnadnili a těm zkušeným nabízíme podporu, která jim pomáhá jejich podnikání neustále rozvíjet a zefektivňovat. 

V Alfě můžete navštěvovat semináře, tréninky či se vzdělávat v našem e-learningovém centru. Vše je ZDARMA. V e-learningovém centru najdete výukové materiály a testy zaměřené na rozvoj obchodních a podnikatelských dovedností.

Výsledkem je, že ve srovnání s konkurencí máme výrazně větší procento makléřů, kteří uspějí.

 

Makléři v Alfě nepracují pro realitní kancelář, ale realitní kancelář pracuje pro makléře. V Alfě je to další z pilířů naší podnikatelské filozofie. Naši makléři jsou našimi obchodními partnery a partnery si hýčkáme. Hlavní náplní vedení firmy je pomáhat makléřům uzavírat snáze, více obchodů a pomáhat jim rozvíjet jejich podnikání. S námi získáte svobodu, nezávislost a podporu silné realitní společnosti.

Realitním makléřům nabízíme větší podíl ze zrealizovaných obchodů, než většina našich konkurentů, protože nemáme zbytečné režijní náklady a uplatňujeme nákladové synergie. Nezaměstnáváme zbytečnou pracovní sílu, spoustu manažerů a nejsme multimarketingovou realitkou. To vše z provizí makléřů ukousává nezanedbatelný podíl a ten radši vyplatíme našim makléřům.

Nemáme žádné konkurenční doložky. Pokud makléři nejsou v Alfě spokojeni, mohou kdykoli skončit. Nebráníme jim v přenosu telefonních čísel, neklademe si žádné nároky na jejich databázi klientů a  ani na žádné další produkty jejich práce. Více informací viz „Naše politika loučení“.

Model 60 %, model 70 % nebo model 80 %. Modely reprezentují podíl, který makléř získává ze zrealizovaných obchodů a liší se výší příspěvků na náklady kanceláře a marketing makléře. Ještě nikdy nebyly příspěvky na náklady tak nízké jako teď. Více informací najdete v provizní kalkulačce makléře na www.realitnikariera.cz/kalkulacka.

Od roku 2005 let pilujeme náš marketingový plán prodeje nemovitostí k dokonalosti. Makléři jsou díky tomu schopni nemovitosti prodávat rychleji a často pro prodávající za vyšší ceny. Výsledkem je větší spokojenost našich klientů, kteří nám doporučují své přátele a známé. To vše se znovu promítá i do spokojenosti našich realitních makléřů.

Makléři si někdy myslí, že všechny frančízové realitní sítě fungují stejně. Ve fungování sítí je propastný rozdíl. RE/MAX je nejvyzrálejší realitní koncept v ČR a RE/MAX Alfa patří k nejlépe fungujícím kancelářím sítě RE/MAX.

Makléři v Alfě jsou svobodnější a nezávislejší, než makléři pracující sami na sebe. Makléři pracující na sebe jsou totiž na všechno sami. Aby se uživili, musí pracovat více a jejich efektivita práce i prodeje je nižší. Makléře v Alfě „svazuje“ pouze závazek kvality, na druhou stranu mají podporu týmu, vedení firmy včetně zázemí společnosti RE/MAX.

Všechny systémy pro práci makléřů jsou přístupné online. Marketing a prodej tak můžete řídit kdekoli chcete, třeba na chatě. K práci potřebujete jen počítač, internet a telefon. Snažíme se makléřům maximálně usnadnit jejich realitní podnikání.

Přímo v naší kanceláři sídlí právník. Pro makléře, kteří se nechtějí zabývat administrativou spojenou s dokončováním transakcí nabízí naši právníci i službu převodce. Můžete tak mít více času na samotné obchodování a v konečném důsledku budete i produktivnější.

S námi budete mít více času, než mají makléři malých nezávislých kanceláří. Oni jsou totiž na všechno sami. Aby se uživili, více se nadřou. Makléřům v Alfě pomáhají zvyšovat produktivitu systémy, jež pro ně pracují 24 hodin denně. Do jejich vývoje jsme investovali mnohamiliónové částky a s námi je můžete využít i vy.

Máme nižší náklady než malé nezávislé realitky, a proto můžeme našim makléřům vyplácet vyšší podíly z obchodů. Získáváme vyšší úspory nákladovými synergiemi a sdílením know-how a to i přesto, že odvádíme poplatky do společného reklamního fondu a poplatek za frančízu.

Máme nižší náklady než velké korporátní realitky, a proto můžeme makléřům vyplácet vyšší podíly z obchodů. Korporátní realitky mají totiž vyšší náklady na organizační strukturu a kontrolní mechanismy, než frančízové kanceláře, které si většinou řídí manažeři, kteří zároveň i firmu vlastní.

 
Článek připravil: Petr Podlešák, manažer společnosti

 

Zajímá vás, jak můžeme v podnikání pomoci i vám? Kontaktujte nás. 

 

Proč se stát realitním makléřem RE/MAX Alfa?
4 (80%) 5 votes