Jaké provizní modely nabízíme makléřům

Jaké provizní modely nabízíme makléřům

Realitní makléři si mohou vybrat jeden z následujících třech provizních (odměňovacích) modelů. Jejich výběr je pouze na makléřích.

Model 60 %

Z celkové provize inkasované realitní kanceláří makléř získává 60 %. Tento model je vhodný pro začínající makléře.

Model 70 %

Z celkové provize inkasované realitní kanceláří makléř získává 70 %. Tento model je vhodný pro středně pokročilé makléře.

Model 80 %

Z celkové provize inkasované realitní kanceláří makléř získává 80 %. Tento model je vhodný pro pokročilé makléře a zároveň je to nejpopulárnější model v naší realitní kanceláři.

Příklad výpočtu

Průměrná výše provize za jeden obchodní případ je v RE/MAX Alfa cca 150.000 Kč + DPH. Tzn. realitní makléř např. v modelu 80 % si vyfakturuje 120.000 Kč + DPH odměnu.

Pro názornost, v roce 2022 jsme zrealizovali tržby ve výši 95,7 mil. Kč při počtu 79 makléřů. Průměrné tržby na makléře tak byly 100.950 Kč/měsíčně. Z této částky si makléři fakturují podíl podle jimi vybraného provizního modelu.

Průměrování je sice zavádějící, protože tržby zkušených makléřů jsou výrazně vyšší, zatímco u nováčků nižší. Navíc máme v týmu i makléřky na mateřské, které prodávání věnují mnohem méně času.

Úspěšní makléři, kteří se práci věnují naplno, by měli být schopni uzavírat obchody alespoň ve výši 200.000 Kč měs.

Modely se liší výší příspěvků na náklady kanceláře. Pro více informací nás kontaktujte.

Další odměny

Realitní makléři získávají další provize za doporučení hypoték realitním makléřům atd. Hypotéky jsou velmi zajímavým doplňkovým příjmem, protože než prodáte jednu nemovitost, ukážete ji třeba 5, 10 a někdy i 15 zájemcům. A cca 70 % zájemců chce koupi nemovitosti financovat hypotékou.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.
Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer REMAX Alfa
Tel. 603 426 237

Co o Alfě říkají naši makléři?

Načítání…

Články o práci makléřů

Načítání…
icon

Osobní růst a vzdělávání

Věříme, že jedním z klíčových bodů úspěchu obchodníka je dlouhodobé, kontinuální vzdělávání. Po makléře zajišťujeme mentoring, koučing, pořádáme workshopy, semináře, na které zveme i hosty od konkurence či z jiných oborů. Naši makléři mají možnost účastnit se evropských či celosvětových RE/MAX Conventions, kde své know-how sdílejí ti nejlepší makléři z celého světa.

icon

Inspirativní prostředí

Pokud máte ambici stále se rozvíjet a patřit k nejlepším, Alfa je místo pro vás. O makléře se starají jen manažeři a mentoři, kteří v oboru dosáhli vynikajících výsledků. Naši makléři patří v oboru ke špičce - v současnosti již 8 našich makléřů patří do prestižní celosvětové RE/MAX síně slávy.

icon

Osobní svoboda

Naši makléři jsou podnikatelé a svůj čas si řídí sami. Jak si naplánují vlastní denní program a kolik času stráví prací je jen na nich. Nezajímá nás vysedávání v kanceláři či vyplňování reportů, pro nás je klíčová především spokojenost a pozitivní zpětná vazba klientů.