Jaké provizní modely nabízíme makléřům

Jaké provizní modely nabízíme makléřům
Doba čtení: 2 minuty

Realitní makléři si mohou vybrat jeden z následujících třech provizních (odměňovacích) modelů. Jejich výběr je pouze na makléřích.

Model 60 %

Z celkové provize inkasované realitní kanceláří makléř získává 60 %. Tento model je vhodný pro začínající makléře.

Model 70 %

Z celkové provize inkasované realitní kanceláří makléř získává 70 %. Tento model je vhodný pro středně pokročilé makléře.

Model 80 %

Z celkové provize inkasované realitní kanceláří makléř získává 80 %. Tento model je vhodný pro pokročilé makléře a zároveň je to nejpopulárnější model v naší realitní kanceláři.

Příklad výpočtu

Průměrná výše provize za jeden obchodní případ je v RE/MAX Alfa cca 150.000 Kč + DPH. Tzn. realitní makléř např. v modelu 80 % si vyfakturuje 120.000 Kč + DPH odměnu.

Pro názornost, v roce 2022 jsme zrealizovali tržby ve výši 95,7 mil. Kč při počtu 79 makléřů. Průměrné tržby na makléře tak byly 100.950 Kč/měsíčně. Z této částky si makléři fakturují podíl podle jimi vybraného provizního modelu.

Průměrování je sice zavádějící, protože tržby zkušených makléřů jsou výrazně vyšší, zatímco u nováčků nižší. Navíc máme v týmu i makléřky na mateřské, které prodávání nemovitostí věnují méně času.

Úspěšní makléři, kteří se práci věnují naplno, by měli být schopni uzavírat obchody alespoň ve výši 200.000 Kč/měs.

Modely se liší výší příspěvků na náklady kanceláře. Pro více informací nás kontaktujte.

Další odměny

Realitní makléři získávají další provize za doporučení hypoték realitním makléřům atd. Hypotéky jsou velmi zajímavým doplňkovým příjmem, protože než prodáte jednu nemovitost, ukážete ji třeba 5, 10 a někdy i 15 zájemcům. A cca 70 % zájemců chce koupi nemovitosti financovat hypotékou.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu