10 dovedností, které musí znát a umět dobrý realitní makléř

10 dovedností, které musí znát a umět dobrý realitní makléř
Doba čtení: 3 minuty

Realitní makléř je profesionál, který se specializuje na prodej, pronájem či vyhledávání nemovitostí. K úspěchu v této profesi je potřeba získat širokou paletu znalostí a dovedností. Níže jsem shrnul klíčové aspekty, které musí realitní makléř znát a umět.

Komunikační dovednosti

Makléř by měl být schopný komunikovat efektivně se svými klienty a potenciálními zákazníky. Musí umět naslouchat a porozumět potřebám klientů a jasně a srozumitelně sdělovat informace o průběhu procesu prodeje, pronájmu či nákupu nemovitostí.

Odborné znalosti

Realitní makléř by měl znát veškeré právní náležitosti spojené s prodejem a nákupem nemovitostí, stavební minimum, daňové a účetní předpisy a měl by také mít základní orientaci ve financích, především spojených s financováním nemovitostí.

Schopnost vytvářet vztahy

Realitní business je o vztazích s vašimi klienty. Čím lépe jste schopni navazovat, budovat a udržovat vztahy se zákazníky, tím budete úspěšnější. Pokud se vám podaří udělat z vašich klientů přátele, máte vyhráno. 

Proaktivita a vytrvalost

Být úspěšným realitním makléřem vyžaduje vytrvalost a proaktivitu. Makléř musí aktivně hledat nové obchody, budovat si síť kontaktů a neustále se vzdělávat o nových trendech v odvětví. Vytrvalost je klíčová v dlouhém a někdy náročném procesu prodeje nebo pronájmu nemovitostí.

Oceňování nemovitosti

Realitní makléř musí mít hlubokou znalost nemovitostního trhu ve své oblasti působnosti a v segmentu, ve kterém se pohybuje. Správné nastavení ceny nemovitosti je zcela klíčové pro úspěšnou realizaci obchodního případu.

Marketing

Realitní makléř musí být schopný propagovat a prezentovat sebe i nemovitosti, které nabízí. Musí vědět, jak a komu danou nemovitost nabídnout. Základem je efektivní využívání online a offline marketingových kanálů.

Obchodní dovednosti

Schopnost vyjednávat je klíčovou dovedností, kterou realitní makléř potřebuje. Musí být schopný vyjednávat s potenciálními kupci nebo nájemci nemovitostí, jakož i s prodejci či pronajímateli. Dobré vyjednávací dovednosti mu umožní dosáhnout co nejlepších podmínek pro své klienty.

Schopnost učit se

Realitní business se stejně jako jiná odvětví stále vyvíjí. Pro dlouhodobý úspěch je potřeba stále na sobě pracovat, absorbovat nové poznatky ve všech oblastech, které s prací realitního makléře souvisí. 

Přečtěte si, jak funguje vzdělávací systém v RE/MAXu.

Time management

Realitní makléř se často zabývá více nemovitostmi a klienty najednou. Proto musí být schopen efektivně organizovat svůj čas, plánovat schůzky, prohlídky nemovitostí a další aktivity tak, aby všechny strany byly spokojeny.

Serióznost a etika

Patrně nejdůležitější vlastnost pro makléře, kteří to s realitním obchodem myslí skutečně vážně je serióznost a etické chování. Realitní makléř by měl dodržovat etický kodex a vždy jednat v zájmu svých klientů. Musí být důvěryhodný, spolehlivý a dodržovat stanovené standardy profesionality.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Autor článku: Jan Zachystal, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 604 594 234

Příspěvky v blogu