Revolut vs Wise. Nejen nejvýhodnější nákup cizí měny

Revolut vs Wise. Nejen nejvýhodnější nákup cizí měny
Doba čtení: 4 minuty

Zapomeňte na směnárny a banky. Pořiďte si Revolut nebo Wise. Nikde nenakoupíte cizí měnu tak výhodně jako u nich. Získáte s nimi mnohem více.

Pokud jste makléřem, který rád cestuje nebo nakupujete na zahraničních eshopech či případně investujete do zahraničních akcií, měli byste některý z těchto účtu mít.

Revolut

Revolut je technologická společnost a banka v jednom. Základní bankovní účet je zdarma a nabízí toho opravdu spoustu. Můžete si založit ve svém chytrém telefonu.

Nejzajímavější funkce:

Multiměnový účet zdarma

Získáte zdarma multiměnový účet. Podporuje 36 měn včetně samozřejmě EUR a Kč. V základu máte číslo účtu v IBAN kódu.

Posílání peněz a dělení nákladů zdarma

Kromě toho, že můžete posílat a přijímat peníze, tak má i funkci dělení nákladů (split cost). To se vám hodí, pokud jedete s přáteli na dovolenou a chcete si rozúčtovat náklady. Např. zaplatíte Revolut kartou účet v restauraci a ostatní můžete přes Revolut vyzvat, ať vám zaplatí podíl na účtu. To samozřejmě platí, pokud mají také Revolut účet.

Multiměnová platební karta zdarma

Zdarma získáte virtuální multiměnovou platební kartu. Tu si uložíte třeba do Google peněženky a můžete v zahraničí platit mobilem. Fyzická karta je za poplatek.

Fyzickou kartu zdarma získáte, když si založíte WISE přes tento link>>

Jednorázové multiměnové platební karty zdarma

Platíte v neznámém zahraničním obchodě? A nevíte, jestli je obchod důvěryhodný? V Revolutu si během několika sekund vygenerujete jednorázovou virtuální kartu. Ta se po provedené transakci automaticky zneplatní. Nikdo tak vaši kartu nemůže zneužít.

Směna deviz za bezkonkurenční kurz

Revolut má absolutně nejvýhodnější směnné devizové kurzy. Jedete do Eurozóny? Otevřete si účet v Eurech a nakupte levně Eura. Jedete do Švýcarska? Opět si otevřete účet ve Švýcarských francích a směňte franky. V zahraničí platíte jednou platební kartou Revolut. Peníze se vám vždy strhávají v měně, ve které platíte. Již žádné nevýhodné kurzy českých bank. 1 EUR koupíte běžně o cca 0,50 – 0,8 Kč levněji, než je běžné v českých bankách.

Směna deviz má však několik nevýhod. V bezplatném účtu můžete směnit za výborných podmínek jen ekvivalent 1000 EUR měsíčně. Při překročení vám naúčtují další poplatky a jeho výhody se ztrácí. Řešením mohou být placené tarify. Další nevýhodou je, že pokud směňujete o víkendech, účtuje si Revolut ke kurzům další přirážku 1 %.

Investování

I když investování v Revolutu nenabízí tolik možností, jako profesionální investiční platformy typu XTB, eToro a další, můžete přes něj kupovat akcie, drahé kovy nebo kryptoměny.

Datové tarify – eSIM

Pokud cestujete, tak se vám v zahraničí hodí nabídka datových tarifů. Přes Revolut si můžete kouptit eSIM karty zemí, kam cestujete. ESIM karty se nabízí s časovým omezením na týden až zpravidla na 60 dnů. Jsou zaměřeny právě na cestovatele.

Další nabídky ESIM karet najdete v článku Jak získat levná data v zahraničí.

Wise

Wise je nejlepší alternativa k Revolutu. Wise není banka, ale je to britská společnost zaměřená na mezinárodní převody peněz (dříve Transfer Wise). Vlady tak nejsou jako v bance pojištěny. To může někoho děsit. Na druhou stranu tato společnost vaše peníze jako banka nikomu nepůjčuje, ona vyděláváte na poplatcích za mezinárodních převodech peněz, které jsou levnější než v bankách.

Multiměnový účet zdarma

S Wise získáte multiměnový platební účet a multiměnovou platební kartu,

Posílání peněz

Mezi uživateli WISE můžete zdarma převádět peníze. Zdarma jsou převody i v rámci eurozóny a vklady na účet WISE ze svého korunového účtu. Pokud si založíte účet v některých měnách, získáte i bankovní účet v dané zemi. Např. když si založíte účet v dolarech, získáte účet WISE registrovaný ve spojených státech a můžete tak například investovat do amerických akcií, aniž byste platili drahé bankovní poplatky za mezinárodní převody.

Multiměnová platební karta zdarma

WISE také nabízí zdarma virtuální multiměnovou platební kartu jako Revolut. Fyzická platební karta je o něco levnější, než nabízí Revolut.

Směna deviz za bezkonkurenční kurz

WISE má sice mírně horší směnné kurzy než Revolut, ale lepší než jakákoli česká banka. Jeho výhodou je, že nemá žádné limity při převodech měn a nemá víkendové přirážky, jako má Revolut.

Závěr

Revolut i WISE jsou v Česku celkem populární u lidí, kteří jezdí do zahraničí, nakupují v zahraničních eshopech nebo v zahraničí investují. V aplikacích uvidíte, kdo z vašich přátel již Revolut nebo Wise má. Se všemi těmito lidmi si můžete posílat peníze okamžitě a zdarma v desítkách měn.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák

Příspěvky v blogu