V jakém věku je nejlepší stát se realitním? makléřem

V jakém věku je nejlepší stát se realitním? makléřem
Doba čtení: 3 minuty

„Jsem na práci makléře příliš mladý/á?“ Pokud si kladete tuto otázku, tak pro vás je určen dnešní článek.

Práci makléře můžete vykonávat v jakémkoli věku, pokud k ní máte osobnostní předpoklady, které jsem shrnul v článku Jaký je osobnostní profil úspěšných realitních makléřů.

Kdy věk hraje roli?

Makléři mohou být úspěšní v jakémkoli věku, ale je dobré vědět, že…

…pro určitý věk je charakteristické, že některé osobnostní rysy lidé nemají ještě vyvinuté a jiné s věkem ztrácí. To může mít vliv na jejich úspěch v práci, proto je dobré si případná rizika uvědomit a vzít v potaz při vašem rozhodování.

Příliš mladí makléři mají menší procento úspěšnosti při získávání zakázek.

Lidé, kteří prodávají nemovitosti často preferují makléře s životními zkušenostmi, kteří u nich vzbuzují větší důvěryhodnost.

Přece jenom prodej nemovitosti patří k zásadním životním rozhodnutím a klienti často preferují makléře, kteří jim mohou poradit a nabídnout nadhled ve složitých životních situacích, jako např. rozvody, dědictví atd., což jsou situace, které běžně vyúsťují v prodeje nemovitostí. Když je prodávajícímu 60 let, moc nevyhledává rady od někoho, kdo právě vstoupil do pracovního života.

Další roli hraje fakt, že příliš mladí lidé nemají ve svém okolí tolik lidí, kteří prodávají nemovitosti. Jejich možnosti získávat obchody na doporučení od svých přátel a známých jsou tak mnohem menší, než u věkově starších makléřů. Přece jen, když je vám 50 let, máte ve svém okruhu více lidí, kteří se rozvádí, řeší dědictví atd., než když je vám 20 let.

Mladí makléři mohou výše zmíněné „handicapy“ dohnat energičností a mladickým elánem. Sám jsem se stal makléřem v 27 letech, tak si pamatuji, že získat důvěru a respekt klientů v tomto věku nebylo tak snadné a musel jsem se na začátku mnohem víc otáčet.

Často se setkávám i s tím, že lidé po škole nemají ještě pracovní sebekázeň. Myslím si, že nejlepší je několik let po škole sbírat zkušenosti v méně náročnějších obchodních profesích, získat si pracovní návyky, utužit sebekázeň a do realit se pustit, když budete mít za sebou první zkušenosti ze světa obchodu. Nerad říkám nějaký věk, u každého je to velmi individuální. Ale řekněme, že cca od 25 let je vaše šance, že v realitní branži uspějete výrazně vyšší, než když začnete hned po škole.

Tím vás však nechci odrazovat. V týmu máme úspěšnou makléřku, která začínala v 19 letech a je v Alfě již 14. rokem. Náš nejúspěšnější makléř za rok 2022 v Alfě začínal ještě, když studoval na vysoké. Bohužel jsou to spíše výjimky.

Věk v realitní branži jinak nehraje roli. Realitního makléře můžete dělat až do smrti, pokud vám slouží zdraví a chcete pracovat.

Pokud naopak řešíte, jestli nejste na realitního makléře příliš staří, přečtěte si článek Má smysl začít dělat realitního makléře po padesátce?

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu