Má smysl začít dělat realitního makléře po padesátce?

Má smysl začít dělat realitního makléře po padesátce?
Doba čtení: 2 minuty

Láká vás práce makléře a bojíte se, jestli můžete i po padesátce v realitní branži uspět?

Realitní branže je pro makléře, kteří mají sociální dovednosti a životní zkušenosti skvělá kdykoli. 50 let není v realitách žádný věk. Důležitější, než věk jsou osobnostní předpoklady, které jsem shrnul v článku Jaký je osobnostní profil úspěšných realitních makléřů.

Oproti velmi mladým makléřům mají makléři středního věku obrovskou výhodu. Klienti totiž u realitních makléřů oceňují životní zralost a zkušenosti.

Lidé často prodávají nemovitosti v nepříznivých životních situacích, jako jsou rozvody, úmrtí v rodině, finanční problémy atd. V takových situacích pak raději svěří prodej nemovitosti makléři, který má životní zkušenosti a umí klientům poradit a podívat se na jejich situaci s nadhledem.

Realitního makléře můžete dělat až do smrti, pokud vám slouží zdraví a chcete pracovat.

Své pracovní nasazení a tempo si v realitách makléři určují sami. Chcete například pracovat méně a více si užívat života? Můžete se rozhodnout, že budete obsluhovat méně klientů nebo si najmete asistentku, která vám bude s prací pomáhat. Je to jen na vás. Pokud máte méně elánu, můžete to plně vykompenzovat životními zkušenostmi, nadhledem a zklidněnou myslí.

V Kanadě jsem poznal i makléře, kterým bylo přes 70 let. Byli mozkem realitních transakcí a doplňovali se s mladšími makléři, kteří sice měli více energie, ale méně zkušeností.

Chcete se dozvědět více informací o práci makléře nebo se stát realitním makléřem v Alfě?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák

Příspěvky v blogu