Proč se stát realitním makléřem

Proč se stát realitním makléřem
Doba čtení: 3 minuty

Realitní makléř není jen prodejce nemovitostí, je průvodcem ve složitých životních situacích. Proč se tedy stát realitním makléřem?

Realitní trh je dlouhodobě stabilní

Bydlení patří mezi základní lidské potřeby. Nemovitosti jsou navíc ještě velmi žádaným investičním artiklem. Lidé budou v závislosti na svojí aktuální životní situaci hledat nové bydlení, či ukládat finanční prostředky do investičních nemovitostí. Od toho všeho je tu realitní makléř, aby nemovitost výhodně prodal, či pomohl s nalezením nové. A i když se čas od času na trhu objevují výkyvy, realitní makléři tu budou vždy.

V poslední době se hodně hovoří o tom, jak pracovní trh ovlivní příchod umělé inteligence. Přesnou představu v tuto chvíli asi nemá nikdo, nicméně už teď je jasné, že spousta profesí úplně zanikne, či bude z nějaké části nahrazena AI. Tento fenomén určitě změní i realitní trh, neočekávám však, že by umělá inteligence byla v dohledné době schopna nahradit realitní makléře. Náš business je o emocích a o vztazích s klienty. Navíc AI s vámi na prohlídku patrně v nejbližší době nepojede, ani neuzavře obchod.

Následující tabulka ukazuje počet vkladů vlastnického práva do katastru nemovitostí. Tzn. kolik nemovitostí každý rok změní majitele.

Svoboda

Rádi vstáváte brzy, nebo naopak chodíte spát pozdě? Máte děti, které musíte odvézt odpoledne na kroužek? S přihlédnutím k potřebám klientů si v realitách můžete přizpůsobit denní program sobě. Důležitá je především spokojenost vašich klientů a výsledky, ne čas strávený v kanceláři. Makléři jsou nezávislí podnikatelé. Mohou pracovat, jak chtějí, kdy chtějí a odkudkoli chtějí.

Každý den je jiný

Zapomeňte na nekonečné vysedávání v kanceláři, meetingy či vyplňování tabulek. Místo toho se připravte na práci v terénu, každodenní komunikaci s klienty, pravidelné sebevzdělávání či třeba kreativní marketing při propagaci nemovitosti.

Práce makléře rozhodně není nudnou, rutinní prací. Více o náplni práce se dočtete v článku Náplň práce makléře.

Vstup do oboru není finančně náročný

Náklady jsou ve srovnání s jinými obory podnikání nízké. Když si otevřete obchod, nakoupíte zboží, milionová investice je pryč, než se nadechnete. To se vám u práce makléře nestane.

Potřebujete jen počítač a telefon, peníze na státní makléřské zkoušky a přípravu. A dále finanční rezervu, než se vám byznys rozběhne. Minimálně však na půl roku.

Kolik si vyděláte je jen na vás

Práce realitního makléře je extrémně dobře placená dřina, ale mimořádně špatně placená flákárna. Výše výdělku však závisí jen na pracovitosti a kvalitě servisu, který klientům poskytujete. Roční příjem úspěšnějších makléřů se pohybuje ve vyšších jednotkách milionů Kč.

Přečtěte si článek Jaký je plat realitních makléřů.

Staňte se realitním investorem

Realitní investor musí rozumět realitnímu trhu. A nejsnazší cesta, jak mu porozumět, je stát se realitním makléřem. Jako makléř se naučíte identifikovat vhodné investiční nemovitosti. Budete vědět, po jakých nemovitostech je a není na trhu poptávka.

Jako makléř poznáte detaily procesu nákupu a prodeje nemovitostí. Budete vědět, na co si máte dát pozor. Jako makléř poznáte, jaké nemovitosti a v jakých lokalitách jsou na pronájem vhodné a jaké ne. To, co se jako makléř naučíte vám pomůže vyvarovat se investičních chyb.

Prodávat nemovitosti je prostě cool

Nabízíte produkt, kde každá jednotlivá nemovitost je zcela unikátní. Produkt, ve kterém se většinou můžete reálně pohybovat. Který vás pravděpodobně přežije. Produkt, který někomu poskytne jednu z nejdůležitějších hodnot – jeho vlastní domov. Prodávat nemovitosti je prostě cool.

Chcete se stát realitním makléřem nebo se dozvědět o práci makléře více?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Autor článku: Jan Zachystal, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 604 594 234

Příspěvky v blogu