Jaký je plat realitních makléřů

Jaký je plat realitních makléřů

Příjmy realitních makléřů se výrazně liší. Nejlepší makléři RE/MAXu vydělávají přes 300 tisíc měsíčně a nejhorší makléři nula. Průměrný výsledek na hlavu je v Alfě 52.000 Kč / měsíčně před zdaněním. V čem je tedy takový rozdíl v příjmech makléřů?

Makléři neberou stálý plat, jen provize

Makléři neberou plat, jejich příjmy záleží jen na počtu prodaných či pronajatých nemovitostí. Když pracují chytře, vydělají si hodně peněz, když pracují málo a hloupě, vydělají si málo nebo nic.

O svém příjmu rozhodujete jen vy sami, nejsem ničím limitováni. Je to podnikání se vším všudy. To je to, co se mi na práci realitního makléře líbilo, když jsem začínal.

Přečtěte si také: Jaké provizní modely nabízím makléřům

Práce makléře není pro lidi se zaměstnaneckou mentalitou, pro ty, kteří chtějí mít jistotu stálého příjmu. Takových lidí je však většina.

Přitom makléři, kteří svou práci dělají dobře mají mnohem větší jistotu než lidé v zaměstnání. Ze zaměstnání vás mohou kdykoli propustit. Kdežto, když podnikáte, děláte dobrý marketing a máte spokojené klienty, kteří vaše služby doporučují ostatním, máte mnohem větší jistotu. Můžete sice nějaké klienty ztratit, ale aby vás opustili najednou všichni klienti, to už se museli chovat jako lump. Navíc, dobří makléři po čase začnou investovat do nemovitostí, což jejich stabilitu ještě více zvýší.

Přečtěte si také: Jak se stát realitním makléřem

Proč někteří makléři vydělávají a někteří ne?

Za 20 let v realitách jsem poznal stovky makléřů, úspěšných i těch neúspěšných.

Mezi hlavní klíčové charakterové vlastnosti a dovednosti, které potřebujete mít, abyste uspěli, jsou:

  • Komunikační dovednosti
  • Obchodní duch
  • Trpělivost a schopnost systematické práce
  • Nadprůměrné IQ a EQ
  • Mentální odolnost
  • Touha uspět

Kromě toho vás samozřejmě musí práce s lidmi a prodej nemovitostí bavit. To však poznáte, až když začnete.

Pokud všechny tyto vlastnosti a dovednosti máte, uspějete.

Pokud neuspějete, buď nemáte předpoklady, práce vás nebude bavit nebo jí nebudete věnovat příliš mnoho času. To se však pozná celkem brzy.

Dáme vám vše, co potřebujete pro svůj úspěch, proto varianta vašeho neúspěchu z důvodu nedostatečné podpory ze strany kanceláře není na místě.

Zdaleka nepřijímáme každého, ale pokud už vás do Alfy přijmeme, tak jsme přesvědčeni, že předpoklady stát se úspěšným realitním makléřem máte.

Velmi důležitým předpokladem úspěchu je i to, do jaké kanceláře nastoupíte a jaké pracovní know-how vám kancelář poskytne a jaká je v kanceláři atmosféra.

Já měl obrovské štěstí, že jsem v roce 2000 začal v realitní kanceláři, kde byli produktivní makléři a vládla tam pozitivní atmosféra. To byla pro mě obrovská inspirace a podpora. Věděl jsem, že když mohou uspět oni, mohu i já. Kdybych v takové kanceláři nepracoval, asi bych v realitách dávno skončil. Úspěch mých kolegů mi dával energii, když se mi zpočátku nedařilo.

Přečtěte si také: Jak si vybrat realitní kancelář, ve které pracovat jako makléř

Bohužel hodně perspektivních makléřů nastoupí do realitních kanceláří, které nemají kvalitní know-how a podporující prostředí a pak neuspějí.

Také musíte být připraveni, že makléři na své první příjmy čekají několik měsíců. Reality nejsou pro běžce na krátké tratě. Měli byste proto do začátků mít finanční rezervy, než se vám podaří byznys nastartovat.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.
Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Co o Alfě říkají naši makléři?

Načítání…

Články o práci makléřů

Načítání…
icon

Osobní růst a vzdělávání

Věříme, že jedním z klíčových bodů úspěchu obchodníka je dlouhodobé, kontinuální vzdělávání. Pro makléře zajišťujeme mentoring, koučing, pořádáme workshopy, semináře, na které zveme i hosty od konkurence či z jiných oborů. Naši makléři mají možnost účastnit se evropských či celosvětových RE/MAX Conventions, kde své know-how sdílejí ti nejlepší makléři z celého světa.

icon

Inspirativní prostředí

Pokud máte ambici stále se rozvíjet a patřit k nejlepším, Alfa je místo pro vás. O makléře se starají jen manažeři a mentoři, kteří v oboru dosáhli vynikajících výsledků. Naši makléři patří v oboru ke špičce - v současnosti již 8 našich makléřů patří do prestižní celosvětové RE/MAX síně slávy.

icon

Osobní svoboda

Naši realitní makléři jsou podnikatelé a svůj čas si řídí sami. Jak si naplánují vlastní denní program a kolik času stráví prací je jen na nich. Nezajímá nás vysedávání v kanceláři či vyplňování reportů, pro nás je klíčová především spokojenost a pozitivní zpětná vazba klientů.