Jaký je plat realitních makléřů?

Jaký je plat realitních makléřů?
Doba čtení: 3 minuty

Příjmy realitních makléřů se výrazně liší. Nejlepší makléři RE/MAX vydělávají přes 600 tisíc Kč měsíčně a nejhorší makléři nula. Průměrný výdělek na hlavu je v naší kanceláři 74.000 Kč/měs. před zdaněním (za období leden až prosinec 2023). Ve statistikách nejsou začínající makléři. V čem je tedy takový rozdíl v příjmech makléřů?

Makléři neberou stálý plat, jen provize

Makléři neberou plat. Jejich příjmy záleží jen na počtu prodaných či pronajatých nemovitostí. Když pracují chytře, vydělají si hodně peněz, když pracují málo, vydělají si málo, nebo nic.

O svém příjmu rozhodujete jen vy sami, nejste ničím limitováni. Je to podnikání se vším všudy. To je na práci realitního makléře super.

Přečtěte si také: Jaké provizní modely nabízím makléřům

Práce makléře není pro lidi se zaměstnaneckou mentalitou, ani pro ty, kteří chtějí mít jistotu pravidelného příjmu.

Přitom makléři, kteří svou práci dělají dobře, mají mnohem větší jistotu než lidé v zaměstnání. Ze zaměstnání vás mohou kdykoli propustit, z podnikání nikoli.

Když podnikáte, děláte dobrý marketing a máte spokojené klienty, kteří vaše služby doporučují ostatním, máte mnohem větší jistotu. Můžete sice nějaké klienty ztratit, ale aby vás opustili najednou všichni klienti, to je nereálné. To byste museli udělat pořádnou lumpárnu.

Navíc, dobří makléři po čase začnou investovat do nemovitostí, což jejich stabilitu ještě více zvýší.

Přečtěte si také: Jak se stát realitním makléřem

Proč někteří makléři vydělávají a někteří ne?

Za 23 let v realitách jsem poznal stovky makléřů, úspěšných i těch neúspěšných.

Mezi hlavní klíčové charakterové vlastnosti a dovednosti, které potřebujete mít, abyste uspěli, jsou:

  • Komunikační dovednosti
  • Obchodní duch
  • Trpělivost a schopnost systematické práce
  • Nadprůměrné IQ a EQ
  • Mentální odolnost
  • Touha uspět

Všechny předpoklady jsem shrnul v článku Jaký je osobnostní profil úspěšných makléřů. Kromě toho vás samozřejmě musí práce s lidmi a prodej nemovitostí bavit. To však poznáte, až když začnete.

Pokud všechny tyto vlastnosti a dovednosti máte, uspějete.

Dáme vám vše, co potřebujete pro svůj úspěch, zbytek je na vás.

Zdaleka nepřijímáme každého, ale pokud už vás do Alfy přijmeme, tak jsme přesvědčeni, že předpoklady stát se úspěšným realitním makléřem máte.

Úspěch kanceláře má vliv na úspěch makléře

Důležitým předpokladem úspěchu je i to, do jaké realitní kanceláře nastoupíte, jaké pracovní know-how vám kancelář poskytne a jaká je v kanceláři atmosféra.

Já měl obrovské štěstí, že jsem v roce 2000 začal v realitní kanceláři, kde byli produktivní makléři a vládla tam pozitivní atmosféra. To byla pro mě obrovská inspirace a podpora. Věděl jsem, že když mohou uspět ostatní, mohu i já. Kdybych v takové kanceláři nepracoval, asi bych v realitách dávno skončil. Úspěch mých kolegů mi dával energii, když se mi zpočátku nedařilo.

Přečtěte si také: Jak si vybrat realitní kancelář, ve které pracovat jako makléř

Bohužel mnoho perspektivních realitních makléřů nastoupí do realitních kanceláří, které nemají kvalitní know-how a podporující prostředí a pak neuspějí.

Také musíte být připraveni, že makléři na své první příjmy čekají několik měsíců. Reality nejsou pro běžce na krátké tratě. Měli byste proto do začátků mít finanční rezervy, než se vám podaří byznys nastartovat.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu