13 věcí, kterých se vzdát, pokud chcete být úspěšní

13 věcí, kterých se vzdát, pokud chcete být úspěšní

Abyste se stali úspěšnými, nemusíte do svého života přidávat zbytečné věci. Ba naopak. Občas je potřeba se některých vzdát. Existuje hned několik univerzálních věcí, které vás učinní úspěšnějším, pokud se od nich dokážete oprostit. A to i přesto, že každý vnímáme úspěch definuje jiným způsobem.

Obsah
1. Nezdravý životní styl
2. Krátkodobé smýšlení
3. Nízké sebevědomí
4. Výmluvy
5. Stereotypní myšlení
6. Víra v nenadále štěstí
7. Perfekcionismus
8. Multitasking
9. Potřeba mít vše pod kontrolou
10. Říkání ano na věci, které nepodporují vaše cíle
11. Toxičtí lidé
12. Potřeba být uznáván
13. Závislost na sociálních médiích a televizi

1. Nezdravý životní styl

Jak řekl moudrý Jim Rohn “Pečujte o své tělo. Je to jediné místo, kde musíte žít.” A měl pravdu. To, co investujete do svého těla, se vám jednoho dne vrátí.

Chcete-li něčeho ve svém životě dosáhnout, začněte u sebe. Ideálně u zdravého jídelníčku a pravidelné fyzické aktivity.

Jsou to sice malé krůčky, ale jednoho dne si poděkujete.

2. Krátkodobé smýšlení

Při hledání odpovědí, jak být úspěšným realitním makléřem, jsme narazili na jeden fakt. Někteří myslí jen na současnost, jiní zase jen na budoucnost a nevidí kouzlo přítomného okamžiku. Chce to najít zlatý střed.

Plán realitního makléře

Úspěšní lidí mají stanovené dlouhodobé cíle a vědí, že právě ony jsou výsledky krátkodobých návyků, které musí dělat každý den. Tyto “zdravé návyky” by neměly být něco, co děláte z nutnosti. Měly by vycházet přímo z vás a být vaší součástí. Je přeci jen rozdíl mezi “Cvičit, abyste se v létě vešli do plavek” a “Cvičit, protože bez cvičení to nejste vy.”

Myslete na to, že: “Žijete jenom jednou, ale když to uděláte správně, jednou bude až moc.” – Mae West.

3. Nízké sebevědomí

Marianne Williamson jednou pravila, že v přítomnosti lidí, kteří se podceňují, se ostatní necítí jistě. Všichni přitom mají právo zářit. Je to v každém z nás. Když necháte vaše světlo svítit a osvobodíte se od svých strachů, podvědomě k tomu motivujete i ostatní.

Pokud neotevřete náruč novým příležitostem nebo nenecháte své sny stát se skutečností, nikdy nevyužijete plně svůj potenciál. A svět tak nikdy nebude mít prospěch z toho, čeho byste jinak dosáhli. Tak následujte své vize, nemějte strach z neúspěchu a určitě se nebojte úspěchu.

4. Výmluvy

Vymlouváním se na nevhodné okolnosti nebo na ostatní lidi ve vašem okolí ničeho nedosáhnete. “Není to o kartách, které jste dostali, ale o tom, jak šikovné máte ruce” – Randy Pausch, The Last Lecture.

Úspěšní lidé ví, že jsou zodpovědní za své životy bez ohledu na to, jak kostrbaté byly jejich začátky, jaké mají slabiny a minulé neúspěchy. Uvědomte si, že jste zodpovědní za vše, co se ve vašem životě odehrálo a odehraje.

A když si to uvědomíte, povede vás to přímo k úspěchu, protože výmluvy tvoří limity a ty nás omezují v osobním i profesionálním růstu. Ať už tedy hledáte cestu, jak být úspěšný realitní makléř nebo jen chcete začít pravidelně cvičit, směle do tebe. A bez výmluv. Je to váš život, nikoho jiného.

5. Stereotypní myšlení

Lidé se stereotypním myšlením si myslí, že jejich inteligence (nebo talent) jsou předem dané povahové rysy, a že talent vede k úspěchu. Jen tak, automaticky a bez větší tvrdé práce. Mýlí se. Protože “Budoucnost náleží těm, kteří se učí novým dovednostem a využívají je k dalšímu tvoření.” – Robert Green, Mastery.

Úspěšní lidé jsou toho dobře vědomi. Proto každý den investují čas do rozvoje svého myšlení, získání nových zkušeností, učení se novým dovednostem a změně svého vnímání, aby vytěžili ze svého života maximum a byli blíž k úspěchu.

Pamatujte, tím kým jste dnes, nemusíte být zítra.

6. Víra v nenadálé štěstí

Získání úspěchu ze dne na den je mýtus. Všem úspěšným lidem nespadlo štěstí do klína, tvrdě na něm pracovali. Někteří dokonce každý den. Není tedy potřeba čekat, až se Štěstěna nakloní na vaši stranu, nakloňte si ji sami. Zlepšujte se každý den, byť i jen o malé krůčky. Postupem času se snaha zúročí a přinese velké výsledky. Úspěšní lidé o tom vědí své.

To je důvod, proč byste měli plánovat budoucnost, ale zároveň se zaměřit na den, který je před vámi. A ten zlepšit byť jen o 1 %.

7. Perfekcionismus

Úspěšní realitní makléři

Nikdy nebude nic perfektní, bez ohledu na to, jak se snažíte. Strach ze selhání (nebo také strach z úspěchu) nám často brání vzít věci do vlastních rukou a vyrukovat s naší vizí či výsledkem práce do světa. Protože to pro nás pořád není perfektní. Během toho neustálého vylepšování a přemýšlení se ale mnoho příležitostí ztratí. A některé se už nikdy nevrátí.

Tak občas trochu přimhuřte oči a vylepšujte až pak (viz pravidlo 1 % v předchozím bodě).

8. Multitasking

Možná jste se v práci setkali s požadavkem na multitasking. Multitasking je nesmyslný požadavek manažerů na pracovníky. Náš mozek není na multitasking stavěný, často vede k nižší výkonnosti, stresu a přepracování. Jak pravil Winston S. Churchill: “Nikdy nedojdete svého cíle, když se budete neustále zastavovat a házet kameny po každém psovi, který zaštěká”.

Právě proto si úspěšní lidí volí jednu věc a po té jdou. Bez ohledu na to, o co jde – podnikatelský plán, konverzace nebo cvičení. Jsou zaměřeni v jednu chvíli na jeden cíl a ten se snaží dosáhnout. Nezáleží, jestli se jedná o telefonní hovor s klientem, psaní mailu nebo cokoli jiného. Vědět, jak být úspěšný, není žádné tajemství, jen musíte s informacemi dobře naložit. A být plně zaměřen a oddán jedné konkrétní věci je nepostradatelné.

9. Potřeba mít vše pod kontrolou

Naučte se rozlišovat věci, které jsou ve vaší kompetenci a které ne. Distancujte se od věcí, které nemůžete ovládat a zaměřte se na ty, které můžete. Uvidíte, že i kdyby vám zůstala jen jedna jediná věc, posune vás to dále.

Nebrzděte se věcmi, na které máte zanedbatelný vliv a které může udělat někdo jiný.

10. Říkání ano na věci, které nepodporují vaše cíle

“Ten, který dosáhne mála, obětuje málo. Ten, který získá více, obětuje více. Ten, který získá nejvíce, obětuje ze všech nejvíce.” – James Allen. Cesta úspěšných není jen o otvírání náruče novým příležitostem. Občas musíte říct i NE.

K dosažení svých cílů se musíte naučit říkat NE na různé otázky, aktivity a požadavky svých přátel, rodiny a kolegů. Možná to bude chvíli nepříjemné, ale jakmile dosáhnete svých cílů, zjistíte, že to stálo za to.

11. Toxičtí lidé

Realitní spolupráce

Lidé, se kterými trávíme čas, se podílí na to, kým jsme a budeme. Jim Rohn říká “dejte dohromady 5 lidí, se kterými trávíte nejvíce času, získáte sebe”.

Chcete se stát úspěšným realitním makléřem, horolezcem, kynologem či milionářem? Vyhledejte si úspěšné přátele, vyměňujte si zkušenosti, motivujte se a inspirujte se.

Obecně lidi kolem nás můžeme rozdělit na dva tábory: Na ty, kteří jsou méně úspěšní ve svém osobním a pracovním životě, a ty, kteří jsou úspěšnější než my samotní. Když budete trávit čas s těmi, kteří jsou za vámi, nikdy se neposunete dopředu. Zůstanete zamrznutí v jejich úrovni.

Ale pokud budete trávit čas s těmi, kteří jsou před vámi (bez ohledu na to, jak náročné to může být) stanete se více úspěšnými a půjdete jen a jen dopředu.

Tak se rozhlédněte kolem sebe, jestli není potřeba na menší změnu.

12. Být uznáván

Představte si sebe, jako jeden konkrétní produkt. Bude zde hodně lidí, kteří vás budou milovat, stejně tak zde bude hodně lidí, kteří vás budou nenávidět. A čím více známý produkt budete, tím širší obě skupiny budou. Někteří lidé jednoduše dávají přednost kočkám, jiní psům. Někteří milují čokoládu, další zase slané.

Bez ohledu na to, co děláte, nesnažte se najít způsob, aby vás všichni měli v oblibě. Je to naprosto přirozené a není potřeba se ospravedlňovat. Ta nejlepší věc, kterou můžete udělat, je zůstat autentický, zlepšovat se a poskytovat společnosti každý den něco hodnotného.

Vězte, že rostoucí počet lidí, kteří vás nemají rádi či dokonce vás nenávidí, znamená, že děláte věci správně.

13. Závislost na sociálních médiích a televizi

Zbrklé prohlížení internetu a sledování televize jsou pohromy dnešní společnosti. Tyto dva problémy by nikdy neměly být útěkem z vašeho života a v žádném případě by vám neměly bránit v dosažení vašich cílů.

A ačkoliv se cíle odvíjí od něčeho jiného, měli byste minimalizovat (nebo zcela eliminovat) vaši závislost na těchto médiích a věnovat svůj čas věcem, které prospějí vašemu současnému i budoucímu já.

Těchto 13 věcí vás může brzdit ve vašem rozvoji a bránit vám být úspěšný. Něčeho se můžete vzdát hned teď, zatímco jiných věcí se budete vzdávat pomalu a dlouho. Nebojte se vyjít ze své komfortní zóny a začít měnit – měnit sebe, své návyky i myšlení. Není na tom nic zlého a stojí to za to.

Přečtěte si také o dovednostech realitních makléřů, které byste měli převzít od velmi oblíbených a sympatických lidí. Zaujmout by vás také mohl rozhovor s úspěšnou realitní makléřkou, která utekla z korporátního prostředí, aby se posunula vpřed.

Chcete vědět, jak vám můžeme pomoct v realitním podnikání? Kontaktujte nás.

Mám zájem o více informací

Co o Alfě říkají naši makléři?

Načítání…

Články o práci makléřů

Načítání…
icon

Vysoké ohodnocení

Nabízíme nadstandardní ohodnocení. Naučíme vás slušně vydělávat.

icon

Pomáháme makléřům růst

Profesní i osobní růst makléřů je pilířem našeho i jejich úspěchu.

icon

Zkušení kolegové

Náš tým zkušených realitních profesionálů vám rád pomůže i poradí.

icon

Moderní technologie

Využíváme moderních technologií a neustále pracujeme na zdokonalování našeho online marketingu.

icon

Prvotřídní servis

Poskytujeme našim klientům prvotřídní servis a neustále sledujeme jejich spokojenost.

icon

Jsme makléřům a klientům blíže

Rozšiřujeme naši pobočkovou síť, aby makléře nemuseli trávit zbytečně moc času cestováním a byli klientům k dispozici, která je jim nejbližší.