Co je to osobní marketing?

Co je to osobní marketing?
Doba čtení: 3 minuty

Položili jste si někdy tak banální otázku, co je to vůbec osobní marketing? Neustále se mluví o významu marketingu v obchodě a podnikání, ale pojďme se dnes podívat na osobní marketing, který je z pohledu makléře velmi důležitý. Co je o něm dobré vědět?

Osobní marketing hraje velkou roli u živnostníků a podnikatelů ve službách, tzn. kdykoli je součástí jejich služeb jejich osobnost a kvalifikace.

Jak se dá charakterizovat osobní marketing podnikatele, živnostníka a vůbec člověka obecně?

Osobní marketing

Všechno, co děláte je marketing

Všechno. Každé vaše slovo, pohyb, znalosti, dovednosti, sebekázeň, morálka, etika, ego, autenticita (vyjádření sama sebe), upřímnost, férovost, rychlost a kvalita akce a reakce, odborné znalosti ve vašem oboru podnikání, vzhled, oblek, schopnost překonávat překážky a řešit problémy, to vše vás charakterizuje a je tedy zároveň i vaším osobním marketingem.

Osobní marketing je i to, co o sobě a svých službách publikujete světu. Např. v médiích, na internetu (soc. sítích, webu atd). Lidé si pak to, co o sobě dáváte vědět na internetu poměřují s tím, jak vás vnímají v reálném životě. Jste autentičtí nebo ze sebe děláte něco co nejste? Osobní marketing rozhoduje, jestli vám lidé budou důvěřovat a dají vám zakázku či práci. Osobní marketing rozhoduje o vašem úspěchu, případně neúspěchu v tom, co děláte.

Dobrý marketing přitahuje, špatný marketing odpuzuje

Dobrý osobní marketing k vám přitahuje klienty, přátele, životní partnery, bohatství a špatný marketing je odpuzuje. Osobní marketing není jen něco povrchního, je vyjádřením celého vašeho já do hloubi vaší duše.

Osobní marketing děláte, i když si to neuvědomujete

Osobní marketing děláte celý život, ač si to uvědomujete nebo ne. Osobní marketing zásadně ovlivňuje úspěch podnikání, v zaměstnání a dalších činnostech. I zaměstnanci se prodávají svým zaměstnavatelům a osobní marketing jim pomáhá, aby stoupali ve firemní hierarchii či nikoli. Můžete být v nějaké činnosti nejlepším světovým expertem, ale když se o tom svět nedozví a neumíte to prodat, je vám to k ničemu.

Osobní marketing není jen pro podnikatele

Market v angličtině znamená trh. S trochou alegorické nadsázky můžeme mluvit i o osobním marketingu v mezilidských vztazích. Osobní marketing používáte, když hledáte nové přátele i životního partnera. A seznamování je vlastně takový „trh“ mezilidských vztahů. Trh, kde si lidé vybírají, s kým budou kamarádit, žít, pracovat.

Berte to s nadsázkou, ale zkuste o tom přemýšlet. Až půjdete příště na rande, na pohovor nebo za klientem, tak chcete přece zanechat nejlepší dojem? Chcete, aby si vás vybral? A proto pracujte na svém osobním marketingu. Všichni úspěšní lidé to ví a dělají.

Osobní marketing není o předstírání, je vyjádřením seba sama

Váš osobní marketing by neměl být předstíráním toho, co nejste nebo neumíte. Takový marketing vám sice může krátkodobě pomoct, ale dlouhodobě nikoli. Přitom spousty lidí se neustále hrají na něco, co nejsou. Vytváří osobní marketing na efekt, ale pod povrchem žádná sláva. Taková hra je k ničemu, nikam vás neposune a je jen mrháním energie.

Neustále pracujte sami na sobě. Usilujte o to být nejlepším člověkem, a přitom neztrácejte pokoru. Poskytujte světu, co nejlepší služby, jakých jste schopni, služby, které budou pro ostatní přínosem. A přitom nikdy nezapomínejte být sami sebou. To je nejlepší osobní marketing, který můžete dělat. Uvidíte, že pak se vám v životě bude dařit na všech frontách.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu