Co obnáší práce realitního makléře

Co obnáší práce realitního makléře
Doba čtení: 3 minuty

Realitní makléř není jen prodejce nemovitostí. Je průvodcem složitými životními situacemi. Musí být psychologem, marketérem, manažerem a především obchodníkem. Jaká je tedy práce realitního makléře?

Práce realitního makléře je především:

Rozmanitá

Zapomeňte na nekonečné vysedávání v kanceláři, meetingy či vyplňování tabulek. Místo toho se připravte na práci v terénu, každodenní komunikaci s klienty, pravidelné sebevzdělávání či třeba kreativní marketing při propagaci nemovitosti.

Časově flexibilní

Rádi vstáváte brzy, nebo naopak chodíte spát pozdě? Máte děti, které musíte odvézt odpoledne na kroužek? S přihlédnutím k potřebám klientů si v realitách můžete přizpůsobit denní program sobě. Důležitá je především spokojenost vašich klientů a výsledky, ne čas strávený v kanceláři.   

Přečtěte si také: Jak si vybrat realitní kancelář, ve které pracovat jako makléř

Smysluplná

Realitní makléři pomáhají lidem najít jejich vysněný domov či pomáhají s prodejem toho stávajícího. Řeší základní lidskou potřebu a často navazují dlouhodobé vztahy se svými klienty.  

Svobodná a nezávislá

Práce realitního makléře je podnikání se vším všudy. Tedy s výhodami, ale samozřejmě i nevýhodami, které z podnikání plynou.  Makléři si obecně můžou nastavit tempo práce, které jim vyhovuje a které zvládnou časově.

Přečtěte si také: Co musíte vědět, než začnete podnikat v realitách

Stabilní

Bydlení patří mezi základní lidské potřeby. Nemovitosti jsou navíc ještě velmi žádaným investičním artiklem. Lidé budou stále v závislosti na svojí aktuální životní situaci hledat nové bydlení, či ukládat finanční prostředky do nemovitostí. Od toho všeho je tu realitní makléř, aby nemovitost výhodně prodal, či pomohl s nalezením té ideální. A i když se čas od času na trhu objevují výkyvy, realitní makléři tu budou vždy.

Neomezená z hlediska příjmů

Práce realitního makléře je extrémně dobře placená dřina, ale mimořádně špatně placená flákárna. Výše výdělku však závisí jen na pracovitosti a kvalitě servisu, který je klientům poskytován. Roční příjem úspěšnějších makléřů se pohybuje ve vyšších jednotkách milionů Kč.

Přečtěte si také: Jaký je plat realitních makléřů

S možností profesního růstu

Úspěšní realitní makléři často vytvářejí svůj vlastní tým, kde některé činnosti delegují. Postupně se tak stávají spíše manažery vlastních obchodních týmů.   

Jak může vypadat den realitního makléře?

Každý den realitního makléře je jiný. Většinu času makléři tráví “v terénu“ – na prohlídkách nemovitostí, na schůzkách s klientem či v dopravě. Práci můžou makléři vykonávat v podstatě odkudkoliv, důležité je být stále v kontaktu se zákazníky.

Denním chlebem realitních makléřů jsou prohlídky či nábory nemovitostí, kde vyjednávají o podmínkách prodeje či pronájmu. Vytvářejí analýzy, na základě kterých se stanovuje tržní cena nemovitosti. Realitní makléři aktivně pracují na osobním marketingu i marketingu nemovitosti, sdílejí informace na sociálních sítích, komunikují s právníky, bankami či dalšími institucemi ohledně daného obchodního případu.

Pro velkou část makléřů je obrovskou přidanou hodnotou práce realitního makléře možnost organizace dne dle vlastních potřeb či možností.

Přečtěte si také: Jaká je náplň práce realitního makléře.

Chcete se stát realitním makléřem nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Autor článku: Jan Zachystal, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 604 594 234

Kontakt

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí

Příspěvky v blogu