Jak využívat ChatGPT při práci makléře?

<thrive_headline click tho-post-14373 tho-test-57>Jak využívat ChatGPT při práci makléře?</thrive_headline>
Doba čtení: 4 minuty

ChatGPT je fantastický nástroj, který vám ušetří spoustu práce a času. Postupně vás seznámím s 6 aktivitami, se kterými vám při vaší makléřské práci pomůže.

Umělá inteligence (AI) hýbe dnešním světem. Úprava fotek, videí, textů, efektivnější, přirozenější vyhledávání informací, asistentka v telefonu, to jsou jen některé aktivity, se kterými vám umělá inteligence pomůže.

ChatGPT od americké společnosti Open Ai je dalším skvělým produktem využívající AI. Byl spuštěn 30. listopadu 2022 a již v lednu 2023 měl přes 100 miliónů uživatelů. Žádné jiné společnosti v historii se nepodařilo získat tak rychle tolik uživatelů. To už něco napovídá o tom, jak užitečný pomocník to pro člověka je.

Co je to ChatGPT?

Abych nemusel vymýšlet odpověď na tuto otázku, zeptal jsem se přímo ChatGPT. Toto o sobě sám napsal.

Co je to ChatGPT

Kolik stojí ChatGPT?

Verze 3.5 je zdarma a na vyzkoušení vám bohatě stačí. Nicméně, když si předplatíte 20 USD měsíčně, získáte verzi ChatGPT 4 a s ní mnohem víc. Placená verze umí vyhledávat aktuální informace na internetu, je výkonnější, umí zpracovávat informace přesněji, s menší chybovostí. Sám používám ChatGPT 4 a už si bez něho nedokážu pracovní den představit.

ChatGPT můžete také používat zdarma ve vyhledávači Bing od Microsoftu. Právě Microsoft je totiž hlavním investorem společnosti Open AI.

V čem vám ChatGPT pomůže:

1. ChatGPT vyhledá a zpracuje pro vás informace

První úkol, se kterým vám ChatGPT pomůže, jsem vám už prozradil. Je to totiž rychlé, efektivní vyhledávání a zpracování informací. Možná namítnete, že od toho máte přece Google. To je pravda. Jenže ChatGPT vám dokáže informace hledat efektivněji a z výsledků vám vytahovat podstatné informace. Pro některé komplexní dotazy je ChatGPT prostě lepší než Google.

V ChatGPT nemusíte otázky zadávat písemně, ale i ústně. Napadne vás při procházce nebo při řízení auta nějaká otázka? Zeptejte se ChatGPT a on vám odpoví. Můžete s ním mluvit česky. Odpovědi jsou navíc napsané i písemně, takže se k nim můžete později vrátit.

2. ChatGPT pomůže s přípravou inzerátů

ChatGPT vám pomůže s přípravou textu inzerátu. Napíše vám celý inzerát nebo jeho části a poskytne novou inspiraci na nové neotřelé fráze.

Aby byly texty dobře napsané a lépe vás charakterizovaly, je potřeba, abyste ChatGPT jazykově a stylisticky trochu přizpůsobili svému obrazu. K tomu slouží Custom instructions. Najdete je v nastavení → Customise ChatGPT → Custom instructions. Do boxu napište stručné instrukce. Můžete definovat, jak si přejete, aby vytvářel text. Např.: Můj styl psaní je neutrální, přímý s důrazem na praktické informace. Atd. Hrajte si s definicemi, pokud výsledek není adekvátní.

Aby vám ChatGPT napsal kvalitní inzerát, musíte mu dát správné zadání. Nebudu zadání definovat sám, zeptám se na to ChatGPT.

tvorba inzerátu

Tak, a teď už víte, jak na to a můžete ChatGPT svěřit psaní inzerátů.

3. ChatGPT pomůže s tvorbou blogu

Obsah je král. Makléři, kteří klientům poskytují hodnotné informace, získávají více klientů. ChatGPT vám s tvorbou blogu pomůže. Váš obsah tak rychleji zpracujete a bude atraktivnější pro klienty.

a) Doporučí témata

Když nevíte, o čem psát, zeptejte se ho, aby vám doporučil zajímavá témata.

b) Pomůže s přípravou a korekturou článků

ChatGPT vám může napsat celé články nebo jednotlivé odstavce. Kompletně si nechat tvořit články od ChatGPT bez vašich úprav má svá úskalí. V budování vztahu s klienty je důležitá autenticita. ChatGPT zřejmě bude psát jiným stylem, než který vyjadřuje vaše já. A to nemusí být ke prospěchu věci. Může vám zpracovat témata, ale vždy byste měli provést korekturu nejen po odborné stránce, ale také přepracování textu do podoby, které vás lépe charakterizuje.

c) Naučí vás psát lepší články

ChatGPT nabízí plugin Creative writing coach, který vám dá zpětnou vazbu k vašemu článku. Umí i česky. Stačí zkopírovat váš literární výtvor do ChatGPT a okamžité získáte zpětnou vazbu. Dozvíte se, co je na textu dobré, dá vám návrhy na zlepšení a náměty ke zvážení.

Další aktivitu se dozvíte na konci dubna

Postupně v průběhu jara vás seznámím s dalšími 3 důležitými aktivitami, se kterými vám ChatGPT pomůže v makléřské práci. On vám sice může pomoci s více úkoly, ale já vybírám ty, které mohou využívat všichni makléři téměř na denní bázi.

Mezitím si můžete přečíst o dalších super nástrojích, které používají umělou inteligenci. Canva pro tvorbu profesionálních prezentací a Nástroje na vylepšení fotografií nemovitostí.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu