10 zásad chytrého realitního makléře

10 zásad chytrého realitního makléře
Doba čtení: 5 minut

Pro úspěch makléře není třeba pracovat až se z vás bude kouřit. Důležité je pracovat chytře a efektivně. Díky tomu budete vydělávat více peněz s menším úsilím. Právě v tom tkví kouzlo úspěšných makléřů.

Dodržujte následující desatero a uvidíte, jak se vám bude v realitách dařit.

1. Chytrý makléř vnímá práci, jako službu klientům

Chytrý makléř se usiluju o maximálně kvalitní služby klientům, protože ví, ze to je nejlepší cesta k dlouhodobé prosperitě. Spokojení klienti vám budou doporučovat nové klienty. Vaše práce vás také bude víc uspokojovat, když víte, že vytváříte spokojené klienty.

2. Chytrý makléř nedumpinguje svou odměnu

Poskytujte vynikající realitní služby, ale také si je nechte zaplatit. Nesnažte se získávat klienty nejnižší cenou, protože nízké cena je na úkor kvality. A také je to poměrně rychlá cesta do záhuby.

Když se nenecháte dobře zaplatit, bude vás to časem demotivovat a skončíte. Napsal jsem o tom článek Provizní dumping. Cesta do záhuby realitního makléře.

3. Chytrý makléř dělá to, co ho baví, zbytek deleguje

Dělejte práci, která vás baví a naplňuje. Jinak v ní nemůžete dlouhodobě uspět. I makléřská práce se skládá z činností, které vás baví a činností, které vás nebaví. U činností, které vás baví je největší předpoklad, že v nich budete dobří. Identifikujte, co vás baví a zbytek delegujte. Nemůžete dělat všechno, váš čas je drahý.

Delegovat můžete spoustu aktivit. Právní záležitosti na právníka, administrativu na asistentku, marketing na marketingové specialisty, fotografování na fotografy atd. Asi nezačnete delegovat všechno hned a je třeba k tomu doztrát. Nicméně připravovat se už můžete začít už teď. Tématu delegování jsem věnoval článek Chcete-li být úspěšnější, naučte se delegovat.

4. Chytrý makléř se stále vzdělává a rozvíjí své dovednosti

Chcete-li, aby byly vaše realitní služby stále vyhledávané a lidé vás vnímali jako profesionála, musíte na sobě pracovat. Svět se neustále mění a neustálým rozvíjením svých dovedností se budete udržovat na vrcholu. Rozvíjejte své obchodní a komunikační dovednosti, marketingové dovednosti a další dovednosti, které jsou potřebné pro úspěch.

Pokud na sobě přestanete pracovat, nejenže začne stagnovat váš byznys, ale začne zakrňovat i váš mozek. S rostoucím věkem to je čím dál tím víc znát.

5. Chytrý makléř stále investuje

Investujte část svých příjmů zpět do svého podnikání. Investujte do svého marketingu, díky čemuž budete snadněji získávat nové klienty. Investuje do systémů, které vám usnadní práci. Investujte do nemovitostí či aktivit, které vám budou generovat pasivní příjmy a učiní život snadnějším. Peníze jsou energie a teprve, když se točí, tak se točí i váš byznys.

6. Chytrý makléř se koncentruje na aktivity, které generují výsledky

Zní to sice logicky, ale spoustu makléřů to nedělá. Často se věnují podružným aktivitám, které jim generují málo nebo vůbec žádný byznys. Mrhají svým časem, jako kdyby ho měli nekonečně mnoho.

Definujte aktivity, které vám generují nejlepší výsledky a na ty se zaměřte. Zrušte aktivity, které mají malý nebo žádný pozitivní dopad na vaše podnikání.

Příklad: Koncentrujte se na určitou oblast, v ní se staňte expertem a neběhejte po nemovitostech od čerta k ďáblu. Nenabírejte nesmyslně předražené nemovitosti, jejichž majitelé mají malou motivaci prodat. Nabírejte nemovitosti pouze výhradně, protože jinak mrháte čas na zakázkách, kde je nejen menší šance na výdělek, ale vyšší frustrace z nezrealizovaných obchodů.

7. Chytrý makléř stále buduje mezilidské vztahy

Mějte výborné vztahy s lidmi a lidé budou vaše služby více využívat a doporučovat svým přátelům a známým. Chovejte se k lidem tak, jak chcete, aby se chovali oni k vám.

Například: Nikoho nepomlouvejte. Ani ty nejneschopnější konkurenční makléře. Respektujte ostatní lidi a tolerujte jejich nedokonalost. Můžete být chytrým makléřem, ale stejně nejste dokonalý, Nezatěžujte lidi svými problémy, mějte o ně zájem, buďte optimističtí, usměvaví a uvidíte, jak s vámi lidé budou chtít spolupracovat. A také, když se lidé budou vzájemně respektovat, svět bude krásnější místo k životu.

8. Chytrý makléř je systematický a trpělivý

Spoustu aktivit, které mají pozitivní dopad na vaše podnikání trvají delší dobu. Jen rozhodnutí prodat nemovitost u mnoha lidí trvá měsíce. Proto je důležité, abyste byli trpěliví a naučili se pracovat systematicky. To vám v úspěchu velmi pomůže.

9. Chytrý makléř vyvolává synergické efekty

Synergické efekty vám pomohou dosáhnout více s menším úsilím. Proto vyvolávejte synergické efekty všude, kde to je možné. Můžete např. dosahovat synergických efektů v marketingu. Více v článku Jak vyvolat synergie v marketingu. Vyvolávejte synergické efekty tím, že začnete spolupracovat s podnikateli, kteří jsou s vaší činností komplementární, tzn. doplňují se. Jsou to např. hypotéční makléři, realitní právníci atd. Synergie můžete vyvolávat spoluprací s podnikateli, kteří působí v oblasti vašeho podnikání.

10. Chytrý makléř je charakterní

A na závěr to nejdůležitější. Chytrý makléř je charakterní a morálně ukotvený. Je charakterní, ne protože by mu to mohlo přinést nějaké výhody, ale je to způsob, kterým chce žít. Je to součást jeho osobnosti. Když jste charakterní, lidé se vám mimochodem odmění i tím, že vám budou důvěřovat, svěřovat vám své zakázky a doporučovat za klienty i své přátele a známé.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák

Příspěvky v blogu