Co je WordPress a proč na něm mít svůj makléřský web

Co je WordPress a proč na něm mít svůj makléřský web
Doba čtení: 4 minuty

Když si budete chtít vytvořit webové stránky, budete stát před rozhodnutím, na jaké platformě svůj web mít. Dnes shrnuji výhody a nevýhody WordPressu, nejrozšířenější platformy pro tvorbu webů na světě. WordPress je ideální platforma i pro makléře.

Výběr systému, na kterém poběží váš web, byste neměli ukvapit. Pokud zvolíte nevhodnou platformu, můžete v budoucnu řešit nepříjemné problémy.

Co je to WordPress

WordPress je redakční systém a nejrozšířenější platforma pro tvorbu webů na světě. Na WordPressu běží celosvětově přes 40 % všech webů od malých blogů až po největší zpravodajské portály. To, co je operační systém pro počítače, je WordPress pro webové stránky.

Pro realitní makléře je web postavený na WordPressu ideální volba z následujících důvodů:

Výhody WordPressu

Propracovaný redakční systém

První verze WordPressu spatřila svět v roce 2003 a od té doby se stále vyvíjí. Patří k nejlepším platformám pro tvorbu webů a vytváření obsahu.

Cena

WordPress je open source a je tedy úplně zdarma. Platíte jen za pluginy (doplňky), grafické šablony a rozšíření webu.

WordPress je tak i vhodná volba pro makléře, kteří chtějí mít profesionální web za přijatelnou cenu.

Obrovská nabídka doplňků

To, že WordPress patří k nejrozšířenějším platformám pro tvorbu webu, má za následek, že pro něj existuje obrovská nabídka pluginů. Pluginy jsou doplňky, které rozšiřují funkce webu. Např. pluginy pro kontaktní formuláře, obrázkové galerie a spoustu dalších.

Díky popularitě WordPressu jsou i pluginy za přijatelnou cenu. Mnohé jsou dokonce zdarma. V repozitáři WordPressu je nyní evidováno přes 58.000 pluginů zdarma.

Obrovská nabídka témat a šablon webů

Designovat web zbrusu od základů není potřeba, protože si můžete koupit šablony a témata webu na míru. Např. na online tržišti Themeforest najdete přes 11 tisíc šablon za pár desítek dolarů. Každý si vybere.

Velká nabídka služeb webmasterů, programátorů

Popularita WordPressu zvýšila i nabídku služeb programátorů a webmasterů, kteří se o váš web mohou starat. Správa webu tak bude snazší a i levnější.

Web je ve vašem vlastnictví

Na rozdíl od některých dalších platforem je web na WordPressu skutečně váš. Neplatíte další poplatky za pronájem platformy, ve které je váš web vytvořený. U WordPressu platíte jen hosting a případně za služby svého webmastera. Hosting i webmastera můžete změnit, pokud s nimi nebudete spokojeni. To u některých jiných platforem nejde.

Nevýhody WordPressu

Nic není zalité sluncem. I WordPress má své nevýhody.

Zranitelnost

Tím, že je WordPress open source a nejrozšířenější platforma pro tvorbu webů je oblíben i u hackerů, kteří na vás budou útočit.

Proto je důležité, aby váš webmaster věnoval péči zabezpečení a zálohování. Existují bezpečnostní pluginy jako např. Wordfence, Ithemes Security nebo Defender, které dokážou případné útoky spolehlivě odpálit. Díky ním můžete zablokovat útočné IP adresy, nebo dokonce celé státy, odkud se útoky provádějí. U svého poskytovatele hostingu můžete mít např. nastaveno, aby nepovoloval přihlášení do administrace webu ze zahraničí. Samozřejmostí by měla být dvoufaktorová autorizace pro přihlášení do administrace. A také musíte udržovat váš systém aktualizovaný a zálohovaný. A pak můžete být v klidu. O bezpečnosti jsem napsal článek Jak zvýšit bezpečnost webových stránek.

Může být pomalý

Pokud si přeplácáte svůj web pluginy, může to váš web zpomalit. Načítání webu je přitom jedna z nejdůležitějších věcí. Instalujte pouze pluginy, které skutečně potřebujete a předem si je prověřte.

My každý plugin, který na náš web instalujeme, necháváme testovat.

Potřebuje často updatovat

WordPress i pluginy se neustále vyvíjí a tím dochází k jejich updatům. Můžete sice nastavit automatický update pluginů, ale pak se může stát, že pluginy přestanou být kompatibilní s vaší verzí WordPressu. Proto byste měli pověřit vašeho webmastera, aby po důležitých updatech systém zkontroloval. Problémům s updaty se však nikdy na 100 % nevyhnete, proto je důležité, abyste měli webmastera, který na váš web bude průběžně dohlížet.

WordPress má další nevýhody pro ty, co chtějí postavit velký robustní web se spoustou unikátních funkcí. Ty však zmiňovat nebudu, protože pro makléře nejsou příliš relevantní.

10 nejlepších platforem pro tvorbu webu

Pokud by vás přesto zajímaly alternativy k WordPressu, podívejte se na přehled 10 nejlepších platforem pro tvorbu webu (anglicky).

Závěr

Pokud byste se rozhodovali, že postavíte E-shop, jako je Alza.cz, Amazon.com nebo velký korporátní web se spoustou funkcí na mírů, pak WordPress nebude ta správná volba.

Jenže vy potřebujete jednoduchý makléřský web, na kterém budete moct prezentovat své služby. Navíc makléři často nejsou ochotni za svůj web dávat statisíce.

Pro potřeby realitních makléřů výhody WordPressu převažují výrazně nad nevýhodami. S WordPressem jednoduše nemůžete šlápnout vedle.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu