Kolik procent makléřů na trhu neuspěje?

Kolik procent makléřů na trhu neuspěje?
Doba čtení: 3 minuty

Úmrtnost začínajících realitních makléřů je vysoká. Statisticky skončí během prvního roku přes 80 % začínajících makléřů. V Alfě je úspěšnost makléřů opačná. U nás 80 % makléřů uspěje. Proč někteří uspějí a jiní ne? Co má vliv na úspěšnost makléřů?

Hlavní příčiny neúspěchu realitních makléřů

  • Realitní kanceláře přijímají zájemce o práci, kteří nemají osobnostní předpoklady uspět.
  • Zájemci o práci podcení přípravu. Často je podcenění výsledkem nereálných slibů ze strany manažerů realitních kanceláří.
  • Realitní makléři neinvestují do svého vzdělávání a rozvoje podnikání.
  • Realitní makléři, kteří byli předtím zaměstnanci, si neuvědomují, že se stali podnikateli a už nejsou zaměstnanci. Jsou zvyklí pobírat stálou mzdu, ale nejsou zvyklí investovat. Zaměstnanecká mentalita je brzdí v úspěchu a pokud ji nepřekonají, může jim přinést podnikatelskou smrt.
  • Neuvědomují si, že rozjezd podnikání nějakou dobu trvá. Náklady přichází hned, ale až později. Pro někoho, kdo nemá finanční rezervy to může být frustrující a vzdá se dřív, než se mu byznys rozpohybuje.
  • Makléř nastoupí do realitní kanceláře, která nemá kvalitní know-how.

Proč máme vyšší úspěšnost makléřů než ostatní?

1. Makléře si vybíráme

Přijímáme do Alfy pouze makléře, kteří mají předpoklady uspět. To je první předpoklad celého úspěchu.

Bohužel překvapivě hodně realitních kanceláří přijímá lidi, kteří mají velmi malou šanci v realitách uspět.

Pokud má zájemce nízké IQ a EQ, nechce se dál vzdělávat, nemá komunikační dovednosti, není proaktivní a nemá správné mentální nastavení, tak je šance na úspěch takového člověka v realitách je velmi malá.

Přečtěte si také: Jaký je osobnostní profil úspěšných realitních makléřů?

Manažeři někdy přijímají lidi bez předpokladů, protože sami nemají zkušenosti s vedením lidí. Také jsem byl takový, když jsem v roce 2005 otevřel kancelář. Po čase jsem zjistil, že to k ničemu nevedlo. Komu není shůry dáno, tomu není pomoci. Trápí se pak makléř i mentor, který ho zaškoluje a ve finále nejsou spokojeni s jeho prací ani klienti.

2. Říkáme lidem pravdu

Někteří manažeři vkládají lidem do hlavy nereálná očekávání.

To je nezodpovědné. Pak se stává, že makléři nejsou mentálně připraveni na řešení problémů, nemají dostatečně finanční rezervy pro začátek podnikání, a to vše vede k jejich rezignaci.

Přečtěte si také: Co musíte vědět, než se stanete realitním makléřem

3. Máme kvalitní know-how a vzdělávání

Když víte, co máte dělat, pak je i mnohem větší šance, že uspějete. Dáváme velký důraz na vzdělávání a osobní rozvoj makléřů. Učíme makléře, jak efektivně nemovitost nabírat, prodávat, dělat marketing a nabízet služby s vysokou přidanou hodnotou.

Bohužel v mnoha kancelářích začínajícím makléřům dají jeden, dva dny školení a šup do terénu za klienty. Makléři pak neví, co a jak mají dělat a jsou z toho frustrovaní.

Začínající makléři, jež nemají oporu v kanceláři a manažerovi, který jim může říct, co dělají špatně a jak by měli pracovat lépe, mnohem častěji skončí, než ti, kteří mají skvělé zázemí.

4. Máme marketing, který přitahuje klienty

Kvalitní marketing přitahuje klienty, to je známá věc. Do marketingu investujeme hodně peněz, a proto jsme vidět. Budujeme si pověst realitní kanceláře, která poskytuje kvalitní realitní služby. Díky tomu všemu získáte více klientů.

V realitách skončí hodně perspektivních makléřů. Zbytečně. Neriskujte neúspěch a staňte se makléřem v Alfě.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Přečtěte si také: Jaký je plat realitních makléřů

Příspěvky v blogu