V Alfě uspěje přes 90 % makléřů

V Alfě uspěje přes 90 % makléřů
Doba čtení: 2 minuty

Úmrtnost začínajících realitních makléřů je vysoká. Statisticky skončí během prvního roku přes 80 % začínajících makléřů. V Alfě máme ve srovnání s ostatními kancelářemi mnohem vyšší úspěšnost makléřů.

Makléře si vybíráme

Přijímáme do Alfy pouze makléře, kteří mají předpoklady uspět. To je první předpoklad celého úspěchu.

Bohužel překvapivě hodně realitních kanceláří přijímá lidi, kteří mají velmi malou šanci v realitách uspět.

Pokud má zájemce nízké IQ a EQ, nechce se dál vzdělávat, nemá komunikační dovednosti, není proaktivní a nemá správné mentální nastavení, tak je šance na úspěch takového člověka v realitách je velmi malá.

Manažeři někdy přijímají lidi bez předpokladů, protože sami nemají zkušenosti s vedením lidí. Také jsem byl takový, když jsem v roce 2005 otevřel kancelář. Po čase jsem zjistil, že to k ničemu nevedlo. Komu není shůry dáno, tomu není pomoci. Takový makléř se trápí, manažer / mentor, který ho zaškoluje se trápí a ve finále nejsou spokojeni s jeho prací ani klienti.

Říkáme lidem pravdu

Někteří manažeři vkládají lidem do hlavy nereálná očekávání.

To je nezodpovědné. Pak se stává, že makléři nejsou mentálně připraveni na řešení problémů, nemají dostatečně finanční rezervy pro začátek podnikání, a to vše vede k jejich rezignaci.

Přečtěte si také: Co musíte vědět, než začnete podnikat v realitách

Kvalitní know-how a vzdělávání

Když víte, co máte dělat, pak je i mnohem větší šance, že uspějete. Dáváme velký důraz na vzdělávání a osobní rozvoj makléřů. Učíme makléře, jak efektivně nemovitost nabírat, prodávat, dělat marketing a nabízet služby s vysokou přidanou hodnotou.

Bohužel v mnoha kancelářích začínajícím makléřům dají jeden, dva dny školení a šup do terénu za klienty. Makléři pak neví, co a jak mají dělat a jsou z toho frustrovaní.

Začínající makléři, jež nemají oporu v kanceláři a manažerovi, který jim může říct, co dělají špatně a jak by měli pracovat lépe, mnohem častěji skončí, než ti, kteří mají skvělé zázemí.

V realitách takto skončí hodně perspektivních makléřů. Zbytečně.

Neriskujte neúspěch. V Alfě máme recept na úspěch, a proto s námi uspějete.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Přečtěte si také: Jaký je plat realitních makléřů

Příspěvky v blogu