Vzdejte se těchto 13 nešvarů, pokud chcete být úspěšnější

Vzdejte se těchto 13 nešvarů, pokud chcete být úspěšnější
Doba čtení: 7 minut

Abyste se stali úspěšnými, nemusíte do svého života přidávat zbytečné věci. Naopak. Občas je potřeba se některých vzdát. Existuje hned několik univerzálních věcí, které vás učiní úspěšnějšími, pokud se od nich dokážete oprostit.

1. Nezdravý životní styl

Jak řekl Jim Rohn, “Pečujte o své tělo. Je to jediné místo, kde musíte žít.”

To, co investujete do svého těla, se vám jednoho dne vrátí. Chcete-li něčeho ve svém životě dosáhnout, začněte u sebe. Ideálně u zdravého jídelníčku a pravidelné fyzické aktivity. Jsou to sice malé krůčky, ale jednoho dne si poděkujete.

2. Krátkodobé myšlení

Někteří myslí jen na současnost, jiní zase jen na budoucnost a nevidí kouzlo přítomného okamžiku. Najděte zlatý střed.

Úspěšní lidé mají stanovené dlouhodobé cíle a vědí, že právě ony jsou výsledky krátkodobých návyků, které musí dělat každý den. Tyto “zdravé návyky” by neměly být něco, co děláte z nutnosti. Měly by vycházet přímo z vás a být vaší součástí. Je přeci jen rozdíl mezi “Cvičit, abyste se v létě vešli do plavek” a “Cvičit, protože bez cvičení to nejste vy.”

Myslete na to, že: “Žijete jenom jednou, ale když to uděláte správně, jednou bude až moc.” – Mae West.

3. Výmluvy

Vymlouváním se na nevhodné okolnosti nebo na ostatní lidi ve vašem okolí ničeho nedosáhnete. “Není to o kartách, které jste dostali, ale o tom, jak šikovné máte ruce”Randy Pausch.

Úspěšní lidé ví, že jsou zodpovědní za své životy bez ohledu na to, jak kostrbaté byly jejich začátky, jaké mají slabiny a minulé neúspěchy. Uvědomte si, že jste zodpovědní za vše, co se ve vašem životě odehrálo a odehraje.

A když si to uvědomíte, povede vás to přímo k úspěchu, protože výmluvy tvoří limity a ty nás omezují v osobním i profesionálním růstu. Ať už tedy hledáte cestu, jak být úspěšný realitní makléř nebo jen chcete začít pravidelně cvičit, směle do toho. A bez výmluv. Je to váš život, nikoho jiného.

Jak říká úspěšný slovenský podnikatel a motivátor Peter Krištofovič: „Buď chceš, nebo nechceš. Ostatní jsou keci.“

P

4. Nízké sebevědomí

Marianne Williamson jednou pravila, že v přítomnosti lidí, kteří se podceňují, se ostatní necítí jistě. Všichni přitom mají právo zářit. Je to v každém z nás. Když necháte vaše světlo svítit a osvobodíte se od svých strachů, podvědomě k tomu motivujete i ostatní.

Pokud neotevřete náruč novým příležitostem nebo nenecháte své sny stát se skutečností, nikdy nevyužijete plně svůj potenciál. A svět tak nikdy nebude mít prospěch z toho, čeho byste jinak dosáhli. Tak následujte své vize, nemějte strach z neúspěchu a určitě se nebojte úspěchu.

5. Stereotypní myšlení

Lidé se stereotypním myšlením si myslí, že jejich inteligence (nebo talent) jsou předem dané povahové rysy a že talent vede k úspěchu. Jen tak, automaticky a bez větší tvrdé práce. Mýlí se. Protože “Budoucnost náleží těm, kteří se učí novým dovednostem a využívají je k dalšímu tvoření.”Robert Green, Mastery.

Úspěšní lidé jsou si toho dobře vědomi. Proto každý den investují čas do rozvoje svého myšlení, získání nových zkušeností, učení se novým dovednostem a změně svého vnímání, aby vytěžili ze svého života maximum a byli blíž k úspěchu.

Tím, kým jste dnes, nemusíte být zítra.

Přečtěte si také: Jak se stát úspěšným realitním makléřem

6. Víra v nenadálé štěstí

Získání úspěchu ze dne na den je mýtus. Všem úspěšným lidem nespadlo štěstí do klína, tvrdě na něm pracovali. Někteří dokonce každý den. Není tedy potřeba čekat, až se Štěstěna nakloní na vaši stranu, nakloňte si ji sami. Zlepšujte se každý den, byť i jen o malé krůčky. Postupem času se snaha zúročí a přinese velké výsledky. Úspěšní lidé o tom vědí své.

To je důvod, proč byste měli plánovat budoucnost, ale zároveň se zaměřit na den, který je před vámi. A ten zlepšit, byť jen o 1 %.

7. Perfekcionismus

Nikdy nebude nic perfektní, bez ohledu na to, jak se snažíte. Strach ze selhání (nebo také strach z úspěchu) nám často brání vzít věci do vlastních rukou a vyrukovat s naší vizí či výsledkem práce do světa. Protože to pro nás pořád není perfektní. Během toho neustálého vylepšování a přemýšlení se ale mnoho příležitostí ztratí. A některé se už nikdy nevrátí.

Tak občas trochu přimhuřte oči a vylepšujte až pak (viz pravidlo 1 % v předchozím bodě).

8. Multitasking

Možná jste se v práci setkali s požadavkem na multitasking. Multitasking je nesmyslný požadavek manažerů na pracovníky. Náš mozek není na multitasking stavěný. Často vede k nižší výkonnosti, stresu a přepracování. Jak pravil Winston Churchill: “Nikdy nedojdete svého cíle, když se budete neustále zastavovat a házet kameny po každém psovi, který zaštěká”.

multitasking

Právě proto si úspěšní lidé volí jednu věc a po ní jdou. Bez ohledu na to, o co jde – podnikatelský plán, konverzace nebo cvičení. Jsou zaměřeni v jednu chvíli na jeden cíl a ten se snaží dosáhnout. Nezáleží, jestli se jedná o telefonní hovor s klientem, psaní mailu nebo cokoli jiného. Vědět, jak být úspěšný, není žádné tajemství, jen musíte s informacemi dobře naložit. A být plně zaměřen a oddán jedné konkrétní věci je nepostradatelné.

9. Potřeba mít vše pod kontrolou

Naučte se rozlišovat věci, které jsou ve vaší kompetenci a které ne. Distancujte se od věcí, které nemůžete ovládat a zaměřte se na ty, které můžete. Uvidíte, že i kdyby vám zůstala jen jedna jediná věc, posune vás to dále.

Nebrzděte se věcmi, na které máte zanedbatelný vliv a které může udělat někdo jiný.

10. Naučte se říkat NE

Naučte se říkat ne, na věci, které nepodporují vaše cíle.

“Ten, který dosáhne mála, obětuje málo. Ten, který získá více, obětuje více. Ten, který získá nejvíce, obětuje ze všech nejvíce.” – James Allen.

Cesta úspěšných není jen o otvírání náruče novým příležitostem. Občas musíte říct i NE.

K dosažení svých cílů se musíte naučit říkat NE na různé otázky, aktivity a požadavky svých přátel, rodiny a kolegů. Možná to bude chvíli nepříjemné, ale jakmile dosáhnete svých cílů, zjistíte, že to stálo za to.

11. Vzdejte se toxických lidí

Lidé, se kterými trávíme čas, se podílí na to, kým jsme a budeme. Jim Rohn říká “dejte dohromady 5 lidí, se kterými trávíte nejvíce času, získáte sebe”.

Chcete se stát úspěšným realitním makléřem, sportovcem, podnikatelem či milionářem?

Vyhledejte si úspěšné přátele, vyměňujte si zkušenosti, motivujte se a inspirujte se. Když budete trávit čas s těmi, kteří jsou za vámi, nikdy se neposunete dopředu. Zůstanete zamrznutí v jejich úrovni.

Ale pokud budete trávit čas s těmi, kteří jsou před vámi, i když to může být občas náročné, stanete se více úspěšnými a půjdete jen a jen dopředu. Tak se rozhlédněte kolem sebe, jestli není potřeba na menší změnu.

12. Být uznáván

Nikdy se nezavděčíte každému. To je realita. Přijmětě ji. Bude zde hodně lidí, kteří vás budou milovat, stejně tak zde bude hodně lidí, kteří vás budou nenávidět. A čím budete známější a úspěšnější, tím širší obě skupiny budou.

Bez ohledu na to, co děláte, nesnažte se najít způsob, aby vás všichni měli v oblibě. Je to naprosto přirozené a není potřeba se ospravedlňovat. Ta nejlepší věc, kterou můžete udělat, je zůstat autentický, zlepšovat se a poskytovat společnosti každý den něco hodnotného.

Rostoucí počet lidí, kteří vás nemají rádi či vás dokonce nenávidí, znamená, že děláte věci správně. Za nenávistí je však často také závist. Jak se také říká: „Závist si musíte zasloužit.“

13. Závislost na sociálních sítích a televizi

Zbrklé prohlížení internetu a sledování televize jsou pohromy dnešní společnosti. Tyto dva problémy by nikdy neměly být útěkem z vašeho života a v žádném případě by vám neměly bránit v dosažení vašich cílů.

Lenoch před televizí

A ačkoliv se cíle odvíjí od něčeho jiného, měli byste minimalizovat (nebo zcela eliminovat) vaši závislost na těchto médiích a věnovat svůj čas věcem, které prospějí vašemu současnému i budoucímu já.

Těchto 13 věcí vás může brzdit ve vašem rozvoji a bránit vám být úspěšný. Něčeho se můžete vzdát hned teď, zatímco jiných věcí se budete vzdávat pomalu a dlouho. Nebojte se vyjít ze své komfortní zóny a začít měnit – měnit sebe, své návyky i myšlení. Není na tom nic zlého a stojí to za to.

Chcete se stát realitním makléřem nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Příspěvky v blogu