Která práce vám dá tolik svobody jako práce realitního makléře?

Která práce vám dá tolik svobody jako práce realitního makléře?
Doba čtení: 3 minuty

V naší kanceláři je přes léto, jak vymeteno. Kromě asistentek a makléřů, kteří zrovna uzavírají obchody, je tu liduprázdno. Neznalý návštěvník by si mohl myslet, že v RE/MAX Alfa nikdo nepracuje. Přitom i v létě se uzavírají dobré obchody. Kde tedy všichni pracují?

Makléři mohou pracovat odkudkoli

Kouzlo na práci realitního makléře je, že k ní potřebujete jen notebook, telefon a připojení na internet, pracovat můžete odkudkoli. Makléři tak často pracují z domova, v létě pak na chalupách, někteří u moře či na horách. Proč práce makléřům nabízí tolik svobody?

Aby nedošlo k nedorozumění, práce makléře není o tom odjet dlouhodobě na druhou půlku planety a řídit svůj realitní byznys někde z Thajska, jak nabízí některé jiné obory podnikání. Realitní makléři prodávají nemovitosti, a to se neobejde bez jejich osobní přítomnosti. Nicméně, i tak patří práce makléřů k těm nejflexibilnějším.

Spoustu práce makléře se odehrává v online světě

Osobní schůzky jsou totiž pouze jednou z částí práce makléře. Velkou součástí jejich práce je marketing a ten se v posledních několika letech ve velké části přesunul na internet. Systémy jako Google Ads, Sklik.cz, Facebook, MLS systémy (tj. pro správu nabídek a poptávek či CRM) systémy jako Business Booster, správa makléřských webových stránek, to vše se dá spravovat přes internet.

A nejdůležitějším pracovním nástrojem makléřů je stále telefon, takže můžete pracovat kdekoli, kde je internet a telefonní signál. To už dává makléřům slušnou míru svobody. Makléři běžně používají neomezené telefonní tarify. Makléři si tak mohou protáhnout dovolenou u moře a z části přesunout kancelář na mořskou pláž.

Dobří makléři si umí skloubit schůzky, aby v kanceláři moc času trávit nemuseli. Jeden z našich nejúspěšnějších makléřů tráví celé léto s rodinou na chalupě na Slapech. Připravuje tam reklamní kampaně na nábor a prodej nemovitostí, vyřizuje emaily, telefonáty a osobní schůzky v Praze se snaží koncentrovat do dvou až tří dnů v týdnu a zbývající 4 až 5 dní pak může pracovat z chalupy a být s rodinou.

Úspěšní makléři delegují

Řadu úkonů také makléři delegují. Používáme např. profesionální fotografy, makléř jen zvedne telefon a objedná fotodokumentaci či jiné služby. Makléřům často říkám, dělejte to, co umíte nejlépe a ostatní delegujte na ty, kteří to umí lépe než vy. Fotodokumentace je nejčastějším příkladem, ale těch úkolů, které se dají delegovat je mnohem víc. I proto má čím dá více našich makléřů své asistentky, čímž jejich svoboda roste.

Já také velmi rád připravuji reklamní kampaně mimo kancelář, kde mám větší klid, mohu se soustředit a mám inspiraci.

Svoboda je na práci makléře neocenitelná

Ale pozor, k takové svobodě se nedopracujete přes noc. Prvních několik let musíte pracovat víc, abyste vaše podnikání rozhoupali. Osobně mi trvalo několik let, než jsem se realitní řemeslo dobře naučil, získal jistotu v náboru a prodeji nemovitostí, zefektivnil všechny činnosti a realitní byznys tak stabilizoval.

Podobné to bude u vás, pokud se chcete vydat na dráhu realitního makléře. Důležité však je, že časem můžete získat svobodu, nezávislost a jistotu, o které se zaměstnancům v korporacích může jen zdát.

Chcete se stát realitním makléřem nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu