Nejběžnější profil neúspěšného makléře

Nejběžnější profil neúspěšného makléře
Doba čtení: 2 minuty

O tom, jaký je profil úspěšného makléře jsem už napsal, ale napadlo mě shrnout nejčastější charakteristiky neúspěšných makléřů. Máte tyto charakteristiky nebo ne? Pokud se v následujících řádcích poznáváte, raději se realitám vyhněte, zbytečně byste se trápili.

1. Nízké IQ a EQ

Když zájemce o práci makléře nemá shůry dáno, není to v realitách dobrý předpoklad k dlouhodobému úspěchu. Musím však dodat, že i makléři s nižším IQ a EQ, pokud jsou velmi aktivní, se mohou v realitní branži na nějakou dobu uchytit. A není jich kupodivu málo. Nižší IQ a EQ dohání velkou aktivitou a s pomocí od manažerů. Bohužel takoví makléři jsou častou příčinou stížností od klientů. Do Alfy makléře s nízkým IQ a EQ nepřijímáme.

2. Lenost

Kombinace lenosti a nízkého IQ a EQ je spolehlivý recept, jak v realitách neuspět.

3. Nechce na sobě pracovat

Makléř, který nechce pracovat na svých dovednostech a znalostech si také velmi rychle kope svůj makléřský hrob. V realitní branži je potřeba zejména na začátku vstřebat spoustu informací. A chcete-li dlouhodobě uspět, musíte na svých dovednostech pracovat celý život.

4. Je nevýrazný

Makléř musí chtít být vidět. Když je makléř nevýrazný, nudný, zůstává stranou ve společnosti, respektive lidé ho v ní neregistrují, tak to není vůbec dobrý předpoklad pro úspěch.

5. Bojí se komunikovat

Obchod je o komunikaci a práci s lidmi. Když se makléř bojí komunikovat, navazovat nové kontakty, těžko bude úspěšný.

6. Není trpělivý

Reality nejsou běh na krátkou trať. Pokud patříte k těm, co něco začnou a brzy to vzdávají, pokud se nedostaví rychle výsledky, tak se realitní branži vyhněte. Trvá měsíce, než se vám realitní byznys začne rozbíhat. Velmi dobrých příjmů makléři dosahují až po několika letech činnosti.

7. Nechová se k lidem fér

Makléři, kteří dělají na ostatní podrazy, nedrží slovo, nerespektují ostatní a vůbec chovají se nefér, tak rychle ztratí důvěru a v realitách se rychle odepíšou.

Některé nedostatky se dají překonat. Pokud však máte více nevhodných charakteristik, realitní branže nebude pro vás.

Pokud se ve výše uvedených charakteristikách nepoznáváte a práce makléře vás přitahuje, kontaktujte nás. Předtím si však můžete přečíst i Profil úspěšného makléře.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák

Příspěvky v blogu