7 důvodů, proč budete mít práci realitního makléře rádi

7 důvodů, proč budete mít práci realitního makléře rádi
Doba čtení: 3 minuty

Práce realitního makléře je všechno jiné, jen ne nuda. Zde je 7 důvodů, proč se vám bude líbit.

1. Svoboda a nezávislost

Makléři jsou nezávislí podnikatelé. Mohou pracovat, jak chtějí, kdy chtějí a odkudkoli chtějí. Pokud zrovna nemají naplánované prohlídky na nemovitostech s klienty, mohou klidně pracovat z chalupy či na horách.

2. Rozmanitost

Práce makléře je opravdu rozmanitá. Není jen o náboru a prodeji nemovitostí. S jejich prací souvisí i celá řada podpůrných činností.

Základem je sice komunikace s lidmi a marketing. Jenže nemovitost se musí na prodej připravit, a proto makléři organizují a zadávají práci řemeslníkům (vyklízení, opravy, malování atd.) a poté i homestagerům. Nemovitost se musí nafotit, což úspěšní makléři nedělají sami, ale najímají si na to profesionální fotografy. Někteří makléři točí také videa a sami v nich vystupují. Takže jsou tak trochu herci.

Lidé často prodávají nemovitost v nepřízních osudu (rozvody, úmrtí v rodině, finanční problémy). Makléři jsou pak v takové chvíli pro klienty „vrbou“ a někdy si připadají, jak psychologové. Při prodeji se někdy spoluvlastníci nemovitostí dohadují, a proto by makléř měl být trpělivým vyjednavačem. Znalosti psychologie jsou v naší branži velkou výhodou. K tomu všemu makléř musí být schopným organizátorem.

Práce makléře je všechno jiné, než jen nudnou, rutinní prací. Více o náplni práce se dočtete v článku Náplň práce makléře. Co makléř dělá

3. Finanční prosperita

O svém příjmu si rozhodujete pouze vy sami. Budete-li pracovat efektivně a chytře, budete i velmi dobře vydělávat. Nejlepší makléři si běžně vydělávají několik miliónů ročně.

4. Lepší investiční příležitosti

Pokud vás reality chytnou, možná začnete, jako většina úspěšných makléřů, investovat do nemovitostí a stanete se realitním investorem. Makléři mají informace o dobrých investičních příležitostech z trhu z první ruky. Více v článku Práce makléře je rychlá cesta, jak investovat do nemovitostí.

5. Život v pohybu

Pokud neradi vysedáváte v kanceláři a jste raději v terénu, tak práci makléře budete milovat. Úspěšní makléři v kanceláři moc nevysedávají, ale spíše ji prolétávají. Jsou v terénu zejména na schůzkách na nemovitostech u klientů nebo zrovna připravují nemovitost na prodej.

Navíc. Čím dál častěji uzavíráme smlouvy s klienty elektronicky přes aplikace, jako je např. Signi.com. Proto se už makléři tak často nesetkávají v kanceláři při uzavírání smluv.

6. Poznáte, jak lidé žijí

Práce realitního makléře je vynikající sonda do lidské společnosti. Poznáte, v jakých podmínkách lidé žijí. Nahlédnete do obydlí bohatých i chudých lidí. O životech lidí se dozvíte mnohem více, než z jiných profesí. Lidé se vám často svěří se svými osudy, které vedou k nákupu a prodeji nemovitostí. Budete svědky vypořádání majetku při rozvodech, úmrtích a někdy i sporech, které lidi o majetek vedou. Chcete-li se o lidech z různých sociálních skupin hodně dozvědět, práce makléře je pro to ideální.

7. Lidé budou chtít vaše rady

Když budete prodávat nemovitosti několik let a budete svoji práci dělat dobře, nakonec se stanete realitním odborníkem, jehož rady lidé začnou vyhledávat. Začnou se na vás obracet vaši přátelé, známí a klienti o rady a o pomoc. Nemovitosti totiž lidi zajímají. Hodně zajímají. A když bude lidem nápomocní, nejenže z toho budete mít dobrý pocit, ale budete díky tomu získávat nové zakázky.

Reality je obor, který mě fakt baví. A možná bude bavit i vás.

Chcete se stát realitním makléřem nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu