Mají realitní makléři budoucnost?

Mají realitní makléři budoucnost?
Doba čtení: 3 minuty

Lidé dnes mají spoustu možností prodat si nemovitost svépomocí. Může se zdát, že dny realitních makléřů jsou sečteny. Nic takového se však neděje. Naopak, naše tržby rostou a dobří makléři mají práce víc než dost. Má práce makléře budoucnost?

Realitní trh se nikdy nezastaví

Vždy se dá dělat dobrý realitní byznys. Někdy se prodává méně, někdy více, ale vždy se prodává. To už samo o sobě vytváří příležitosti pro realitní makléře. Čísla tržeb naší realitní kanceláře to potvrzují.

Přečtěte si také: Kolik lidí prodává nemovitosti přes realitní kanceláře

S věkem roste poptávka po realitních službách

Na sociálních sítích v komentářích občas čteme: „Umím si prodat nemovitost sám, na to nepotřebuji realitní kancelář“. Jenže toto tvrdí lidé nejčastěji ve věku 20 až 40 let. S rostoucím věkem však podobná tvrzení od lidí slýchávat přestáváme. Navíc to běžně tvrdí lidé, kteří nikdy nemovitost neprodávali, jen si myslí, že je to snadné.

Tak, jak lidé stárnou jsou pracovně vytíženi, mají více peněz, více si váží svého času nebo jim ubývají životní síly, klesá u nich potřeba dělat si všechno sami. A to platí i o prodeji nemovitostí. Od určitého věku si lidé více uvědomují, že čas je pro ně čím dál tím důležitější.

Tak, jak populace v České republice stárne, poroste i poptávka po realitních službách, Více lidí bude využívat služeb realitních kanceláří k prodeji nemovitostí.

Přečtěte si také: Jaký je plat realitních makléřů

Růst životní úrovně zvyšuje poptávku po realitních službách

Ve vyspělých zemích mnohem častěji lidé prodávají nemovitosti přes realitní kanceláře, než v zemích chudších.

Životní úroveň v Česku roste a přibližuje se vyspělým zemím. Sektor služeb se neustále rozvíjí, a proto je pravděpodobné, že i služeb realitních kanceláří bude v budoucnu využívat více lidí, tak jak se náš obor bude dále profesionalizovat a lidé budou bohatší. Tento trend je zřejmý ze zahraničí.

Přečtěte si také: Jak si vybrat realitní kancelář, ve které pracovat jako makléř

Realitní kanceláře mají dobré příležitosti

Pokud realitní makléři v Česku budou poskytovat lepší realitní služby s vyšší přidanou hodnotou, lidé budou bohatší a pohodlnější, je pravděpodobně, že prodeje přes realitní kanceláře porostou.

Někteří lidé si dokážou nemovitost prodat sami. Pokud mají chuť, energii, baví je komunikace s lidmi, organizování prohlídek, umí pracovat s internetem, opravdu si mohou nemovitost prodat sami. Často ji sice neprodají tak výhodně, ale prodají.

To, že si někteří lidé dokážou prodat nemovitost sami, neznamená, že jsou realitní kanceláře odsouzeny k zániku.

I jídlo si lidé dokážou připravit sami a přesto chodí do restaurací. Auto si také lidé dokážou prodat sami a přesto existuje velké množství autobazarů.

Je hodně činností, které lidé dokážou udělat sami, ale nedělají je, protože je nebaví, neumí je dobře, bojí se jich, stresují je, nemají na ně sílu nebo si uvědomují, že svůj čas, dokážou využít lépe.

Přečtěte si také: Jaké jsou příležitosti realitních makléřů

Chcete se stát realitním makléřem nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Přečtěte si také: V Alfě uspěje přes 90 % makléřů

Příspěvky v blogu