Katastr v mobilu. Aplikace, bez které se žádný makléř neobejde

Katastr v mobilu. Aplikace, bez které se žádný makléř neobejde
Doba čtení: 2 minuty

Mít katastr v mobilu je pro makléře velmi důležité. Proč? A jakou aplikaci nainstalovat? To se dozvíte v dnešním článku.

Proč mít katastr v mobilu

Katastr v mobilu vám usnadní spoustu práce.

Představte si, že jdete kolem opuštěného domu. U opuštěného domu existuje vyšší pravděpodobnost, že ho majitel bude chtít prodat. Díky aplikaci můžete snadno a rychle identifikovat nemovitost i jejího majitele. Následně můžete majiteli poslat nabídku na své realitní služby.

Jste na náboru nemovitosti. Přes aplikaci můžete ihned prověřit, kdo je skutečným majitelem nemovitosti, jaké konkrétní pozemky vlastní, jaké jsou jejich výměry, můžete snadno identifikovat černé stavby, zjistíte, zdali jsou na nemovitosti věcná břemena nebo zástavy a zdali má vlastník přístupovou cestu. Podle GPS aplikace můžete přibližně identifikovat hranice jednotlivých pozemků a porovnat realitu dle záznamu z katastrálních map.

To všechno jsou důležité informace. Zjistíte-li nesrovnalosti, můžete je ihned s prodávajícím začít řešit. Katastr v mobilu vám ušetří práci a pomůže při náboru nemovitostí.

Aplikace pro Android

Katastr v kapse

Katastr v kapse je nejlepší aplikace pro Android telefony. Má nejlepší hodnocení. Sám ji používám již dlouho a jsem max. spokojen.

Katastr v kapse

Katastr nemovitostí

Katastr nemovitostí je další šikovná aplikace. Má jen o něco horší hodnocení než Katastr v kapse, ale i tak plní svůj účel.

Ikatastr

Poslední aplikací pro Android, kterou si můžete vyzkoušet je Ikatastr.

Aplikace pro iPhone

Ikatastr

U iPhonu nemusíte řešit dilema s výběrem aplikace. Existuje jen jedna aplikace a to je Ikatastr.

Závěr

Většina aplikací má stejné funkce, liší se v detailech a grafickém designu. Výběr je spíše otázkou vašich preferencí. Všechny aplikace jsou zdarma. Jen Katastr nemovitostí zobrazuje reklamy.

Pro efektivnější práci s aplikací vám také doporučuji, abyste si zřídili Dálkový přístup do katastru. Napsal jsem o tom samostatný článek.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák

Příspěvky v blogu