Dálkový přístup do katastru. Proč ho mít a jak ho zařídit

Dálkový přístup do katastru. Proč ho mít a jak ho zařídit

Každý makléř by měl mít dálkový přístup do Katastru nemovitostí. Proč je to důležité a jak si ho zařídit se dozvíte v dnešním článku.

Proč mít dálkový přístup do katastru

Dálkový přístup do katastru nemovitostí je pro realitní makléře důležitý, protože vám v mnohém usnadní práci.

Díky dálkovému přístupu do katastru nemovitostí si můžete stahovat podle potřeby:

  • originály listů vlastnictví
  • nabývací tituly a další dokumenty online
  • usnadníte si přístup i při pouhém nahlížení do katastru, pokud chcete znát jména majitelů z náhledu na u listů vlastnictví.

To vše potřebujete pro svou každodenní práci při náboru a prodeji nemovitostí, proto s vytvořením neotálejte.

Jak zřídit dálkový přístup do katastru

Zřízení dálkového přístupu je jednoduché. Nejjednodušší je si zřídit přístup online přes svou datovou schránku, kterou jako podnikatel určitě již máte.

Můžete si dálkový přístup také zřídit i osobně na Katastrálním úřadě či zaslat objednávku poštou s úředně ověřeným podpisem nebo emailem, který je podepsaný uznávaným elektronickým podpisem. Tyto způsoby jsou však zbytečně náročně a já vám je nedoporučuji.

Na stránce CUZK.cz v sekci Zákaznické účty a uživatelská oprávnění. najdete návod a interaktivní formulář pro vytvoření přístupu s ověřením přes datovou schránku.

V interaktivní formuláři zvolte Fyzická podnikající osoba nebo právnická osoba, podle toho, jak podnikáte a vyberte Typ účtu: Dálkový přístup. Vyplňte všechny požadované údaje.

V poli způsob podání žádosti zaškrtněte prostřednictvím datové schránky IDDS.

Postupujte podle pokynů. Budete vyzváni, abyste vygenerovaný formulář odeslali prostřednictvím datové schránky na uvedenou datovou schránku katastrálního úřadu. To je vše. Je to práce na 10 minut. Po několika dnech vám katastr zašle přístupové údaje pro dálkový přístup.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více? Kontaktujte nás.

Kontakt

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.
Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer REMAX Alfa
Tel. 603 426 237

Co o Alfě říkají naši makléři?

Načítání…

Články o práci makléřů

Načítání…
icon

Osobní růst a vzdělávání

Věříme, že jedním z klíčových bodů úspěchu obchodníka je dlouhodobé, kontinuální vzdělávání. Po makléře zajišťujeme mentoring, koučing, pořádáme workshopy, semináře, na které zveme i hosty od konkurence či z jiných oborů. Naši makléři mají možnost účastnit se evropských či celosvětových RE/MAX Conventions, kde své know-how sdílejí ti nejlepší makléři z celého světa.

icon

Inspirativní prostředí

Pokud máte ambici stále se rozvíjet a patřit k nejlepším, Alfa je místo pro vás. O makléře se starají jen manažeři a mentoři, kteří v oboru dosáhli vynikajících výsledků. Naši makléři patří v oboru ke špičce - v současnosti již 8 našich makléřů patří do prestižní celosvětové RE/MAX síně slávy.

icon

Osobní svoboda

Naši makléři jsou podnikatelé a svůj čas si řídí sami. Jak si naplánují vlastní denní program a kolik času stráví prací je jen na nich. Nezajímá nás vysedávání v kanceláři či vyplňování reportů, pro nás je klíčová především spokojenost a pozitivní zpětná vazba klientů.