5 věcí, na které se připravit, než se stanete makléřem

5 věcí, na které se připravit, než se stanete makléřem
Doba čtení: 3 minuty

Nad těmito 5 body se zamyslete, než se rozhodnete stát se realitním makléřem. Pracovitým a schopným makléřům nabízí práce makléře velmi dobré možnosti příjmu a svobody. Ale není to zadarmo.

1. Máte dostatečné úspory?

Začátky bývají složité v každém podnikání, reality nejsou výjimkou. Pokud přemýšlíte, jak začít podnikat v realitách, patrně nejdůležitější otázka, kterou byste si měli položit je: “Mám dostatek finančních prostředků na živobytí na začátek?“

Nejprve se budete muset naučit spoustu věcí. Najít první klienty a uzavřít realitní transakce nějakou dobu trvá. V prvních několika měsících s největší pravděpodobností nebudete vydělávat vůbec. Pokud se chystáte na kariéru realitního makléře, doporučuji mít zajištěné finance na alespoň 3 až 6 měsíců života. Makléři, kteří nemají finanční rezervy, proto také často zprostředkovávají pronájmy. U nich si sice nevydělají tolik jako u prodejů, ale zase jsou to rychlé peníze.

2. Zbavte se zaměstnanecké mentality

Nikdo vám nebude říkat, co máte dělat, nikdo po vás nebude chtít, abyste byli ráno v určitou dobu v kanceláři. To zní dobře, ne? Patrně však jen do doby, než vám na konci měsíce přijde vyúčtování. Práce realitního makléře je extrémně dobře placená dřina, ale špatně placená flákárna.

Bez určitého stupně vnitřní motivace a schopnosti si samostatně a zodpovědně řídit čas to prostě nejde. Stejně tak jako mentální nastavení “od devíti do pěti a o víkendech volno“ budete muset s největší pravděpodobností přehodnotit.

3. Čekají vás náklady

Reality je podnikání se vším všudy, tedy s možností organizace vlastního času, neomezeného výdělku, ale i s náklady. Kromě povinných pojištění vás budou čekat náklady na marketing, auto atd.

4. Nebuďte tajným agentem

Pokud jste stydliví, neradi mluvíte s lidmi, je pro vás nemyslitelné oslovit cizího člověka či se třeba necítíte komfortně při nabízení čehokoliv, zvažte, jestli kariéra v realitách a obchodě obecně je pro vás to pravé. Aby makléř byl úspěšný, musí cílevědomě pracovat na propagaci svojí osobní značky a dát všem okolo vědět, co dělá.

Pokud např. ve volném čase hrajete tenis, je potřeba, aby všichni v klubu věděli, že jste realitním makléřem a že se na vás mohou lidé s klidem a jistotou obrátit. Tajní realitní agenti v konkurenčním prostředí mají jen malou šanci na úspěch.

5. Vzdělávejte se

Vaše dokončené vzdělání není pro kariéru v realitách úplně to hlavní. Je důležité si uvědomit, že bude potřeba se na rychle měnícím trhu dlouhodobě vzdělávat. Každá lepší realitní kancelář má pro nové makléře připraven na začátek vzdělávací systém, díky kterému se naučíte nezbytné teoretické základy, stejně jako praktické informace zaměřené na to nejdůležitější. I v Alfě takový vzdělávací systém máme. To je však jen začátek. Abyste mohli držet krok s konkurencí, či ji dokonce předhonili, budete muset dlouhodobě pracovat na sobě i na svých schopnostech a dovednostech.

Chcete se stát realitním makléřem nebo se dozvědět o práci makléře více? Kontaktujte nás.

Kontakt

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu