Nadšení pro práci vám pomůže při náboru nemovitostí. Jak?

Nadšení pro práci vám pomůže při náboru nemovitostí. Jak?
Doba čtení: 4 minuty

Představte si dva realitní makléře soutěžící o nábor nemovitosti. Oba jsou kvalifikováni, ale z jednoho čiší nadšení. Je to slyšet v jeho hlase, v řeči těla, je vidět, že hoří touhou prodávat nemovitost, a to nadšení se nedá skrýt. Kdo myslíte, že získá zakázku?

Máte vášeň pro reality?

Ano? Tak ji dávejte najevo.

Vzpomněl jsem si, jak jsem kdysi dávno četl náborový inzerát jednoho “realitního makléře”. Zněl asi takto “František Vopěnka akademický malíř, toho času realitní makléř, hledá ke koupi byt pro své klienty. Za doporučení daruji obraz”.

Myslíte, že tento makléř má vášeň pro reality? Ne, je to malíř, který dělá makléře a ještě se k práci neztotožnil. Už z inzerátu je patrné, že nemá vášeň pro reality a je odsouzený k neúspěchu.

Kdybych vám položil otázku: „Jsou pro vás reality vášeň?“ Co byste odpověděli?

Můžete říct tohle? “Jasně, jsem blázen do realit, miluju prodávání nemovitostí, strašně rád pomáhám lidem řešit jejich realitní starosti, doslova tím žiju.”

Pokud tuhle větu můžete říct, tak z vás i nadšení prosakuje na náborové schůzce, je to znát z vašeho úsměvu, svítí vám oči a klient to z vás vycítí.

Jediná cesta, jak vyjádřit nadšení, je vidět vás v akci. Dám vám příklad. Vzpomeňte si, když jste byli naposled v restauraci. Bylo z vašeho číšníka cítit nadšení pro práci? Najít nadšeného číšníka, to není dneska vůbec jednoduché, ale pokud na nějakého narazíte, tak to okamžitě poznáte. Poznáte to v akci, v tom jak s vámi komunikuje, v hlase a řeči jeho těla. Je snadné ihned poznat nadšení. Rádi se od takového číšníka necháte obsluhovat.

Otázka tedy zní. Vidí potenciální klienti vaše nadšení pro prodej nemovitostí, vášeň pro reality? Nosíte si ji každý den sebou, když jdete na náborové schůzky? Je vaše nadšení vidět, kdykoli se řekne slovo reality?

Pokud máte nadšení pro prodej nemovitostí, ukazujte to světu. Uměle nepřehánějte, ale také své nadšení neskrývejte.

Spousty makléřů zdůrazňuje svoji kvalifikaci, zkušenosti a zapomínají na své nadšení pro práci. Potenciální klienti chtějí pracovat s makléři, kteří se chopí prodeje jejich nemovitosti s nadšením.

Realitní makléři se zápalem jsou totiž dost často úspěšnější při prodeji, mají totiž dost energie dělat více prodejních aktivit, dělat je lépe, než ostatní a více pracují na sobě i svém byznysu.

Dejte si závazek ukázat své nadšení na všech náborových schůzkách. Přimějte klienty, ať si po vašem odchodu řeknou: “tenhle makléř miluje svoji práci, tomu tu zakázku dáme”.

Věřte, že pak získáte více výhradních zprostředkovatelských smluv a klienti vás budou častěji doporučovat svým přátelům a známým.

5 tipů, jak svoji vášeň dávat více najevo

Získávejte na sebe zpětnou vazbu

Trénujte náborovou prezentaci před zrcadlem nebo před kamerou. Poznáte ze záběrů své nadšení? Ještě lepší je zkoušet trénovat nábory nanečisto s kolegou. Můžete si tak vzájemně poskytovat zpětnou vazbu. Jinou možností může být zkoušet před svým mentorem, manažerem či koučem.

Buďte pozitivní

Hodně lidí mluví o své práci v negativním světle, pořád si na něco stěžují. Na kolegy, na klienty, na šéfa, na práci samotnou atd. Udělejte vše proto, abyste mezi ně nepatřili. Buďte spokojení sami se sebou, se svým životem a se svou prací a pak můžete být i pozitivní.

Vím, snadno se to říká, ale pro někoho hůř realizuje. Nemáte ale moc na výběr. Těžko můžete vyjádřit nadšení, když jste frustrovaní.

Jste-li nespokojeni ve vaší realitní kanceláři a nerozumíte si s kolegy? Odejděte do jiné kanceláře. Jste dlouhodobě frustrovaní z prodeje realit, z klientů nebo z realitního trhu? Odejděte z realitní branže. Frustrovaní, nespokojení makléři nikdy nepatřili k úspěšným makléřům.

Klienti nechtějí pracovat s frustrovanými, nespokojenými makléři. Těm chybí i energie, a ta je v naší branži naprosto nezbytná. Proto buďte pozitivní. Pozitivní myšlení se nedá na klienty hrát. Pozitivní buď jste, nebo nejste.

Buďte si vědomi řeči svého těla

Usmívejte se. Úsměv vyjadřuje teplo a pomáhá navazovat vztahy. Mějte oční kontakt. Buďte aktivním a angažovaným posluchačem.

Řešte problémy

Přemýšlejte, jak jste se cítili, když jste vyřešili nějaký problém. A ještě lépe. Zamyslete se, jak je to fajn vidět někoho, jak vyřešil problém, zvláště pak někoho, kdo je nadšený při řešení problému. Buďte řešitelem problémů nikoli jejich příčinou a klienti vás budou milovat a doporučovat ostatním.

Znejte svůj obor

Můžete být nejnadšenějším realitním makléřem na světě, ale stále musíte rozumět své práci. Neustále se vzdělávejte a orientujte se ve své práci a na realitním trhu. Pokud se bavíte se svými klienty, dávejte jim najevo, že víte, co se na realitním trhu děje. Tím, dáváte i najevo, že máte nadšení pro reality.

Chcete pracovat v realitní kanceláři, kde je pozitivní atmosféra, férové prostředí a naučíte se spoustu nového? Staňte se realitním makléřem v Alfě.

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu