Rozlet pod křídly RE/MAX Alfa

Rozlet pod křídly RE/MAX Alfa
Doba čtení: 3 minuty

Více než pět let řídila Věra Lukešová malou franšízu RE/MAX Abri. Kanceláři se sice dařilo, ale s jejím chodem bylo spojeno velké množství administrativy a starostí. Věra Lukešová proto loni využila nabídky ze strany RE/MAX Alfa a s celým svým týmem splynula s touto „vlajkovou lodí RE/MAX“.

Za toto své rozhodnutí jsem velice ráda. Mám totiž méně starostí, nemám zodpovědnost za ostatní kolegy a můj příjem je mnohem větší, popisuje po čase výhody splynutí s Alfou Věra Lukešová. Svou dřívější roli manažerky a šéfky franšízy vyměnila za pozici makléře a místo organizování porad, plánování a manažerského vedení kanceláře provádí zájemce po bytech a domech.

A přestože v té skutečně každodenní makléřině má Věra Lukešová za sebou teprve jeden rok, za své výsledky se určitě nemusí stydět. „I přes administrativně a organizačně náročný přechod mého týmu do RE/MAX Alfa se mně i mým makléřům dařilo velmi dobře. Čtyři z pěti z nás jsme se umístili v první desítce nejlepších makléřů Alfy. Já osobě jsem uzavřela v průměru jeden obchod měsíčně a můj obrat byl bez mála 1,5 milionu korun,“ vypočítává.

Mezi bankou a realitami

Profesionální kariéra Věry Lukešové se s realitami protnula už mnohem dříve. „V realitách jsem pracovala na počátku 90. let a potom jsem si na sedmnáct let odskočila do bankovního sektoru,“ říká. „V roce 2010 jsem stála před rozhodnutím, zda přijmout změnu, zůstat v bance a řídit jiný útvar anebo se posunout úplně jinam. Rozhodla jsem se pro druhou variantu a pořídila se franšízu RE/MAX,“ dodává Lukešová.

Následující roky pak Lukešovou zaměstnávalo každodenní operativní řízení kanceláře, při kterém jako majitelka odpovídala i za práci svých kolegů, ale do terénu se prakticky nedostala. Po splynutí s Alfou došlo ke změně a Lukešová přestoupila do první linie. Za svoji specializaci si vybrala prodej nemovitostí v rámci insolvenčního řízení nebo exekuce. „Spolupracuji s nebankovní institucí, která mně svěřuje prodej nemovitostí jejich dlužníků. Je to práce náročná, protože jde o velice citlivou záležitost, ale i přesto se mně daří s touto skupinou majitelů pracovat a, pokud je to možné, pomoci jim vyřešit jejich tíživou situaci,“ říká Věra Lukešová.

Největší výhodou je svoboda

Přestože je povolání makléře časově velmi náročné, Věra Lukešová na něm nejvíce oceňuje svobodu rozhodování. „Pokud pracujete pro velkou zahraniční korporaci, jste svazováni tolika různými nařízeními, že čase zatoužíte po možnosti rozhodovat se podle sebe,“ říká. Za svoji největší motivaci do práce přitom nepovažuje ani peníze, ani časovou flexibilitu, ale úspěch.

Ale ani při vysokém pracovním tempu by člověk neměl zapomenout na odpočinek a relax. „Protože jsem před lety prodělala vážnou nemoc, snažím se do svých pracovních dní zahrnout také aktivní odpočinek. Beach volejbal, golf, společenské události, hudba a setkání s přáteli mně přinášejí nejen sílu a pohodu, ale také spoustu obchodů,“ vypočítává.

Přestože Věra Lukešová připouští, že pro práci makléře jsou potřebné a důležité obchodní a komunikační dovednosti, které musí mít každý potenciální makléř v sobě, láká do týmu nové posily. „Nebojte se neznalosti. V Alfě máme velmi dobré kurzy i mentory. Pokud budete aktivní a slušní, úspěch se dostaví,“ uzavírá.

Realitní makléřka Věra Lukešová

Chcete se stát realitním makléřem?

Díky podpoře Alfy, kvalitnímu know-how a odborné pomoci v začátcích může v této profesi uspět dokonce i nezkušený začátečník. Možná i vy se můžete stát uznávaným makléřem, který má zajímavé výdělky a dostatek času, aby si mohl příjemně užívat života. Díky zázemí silné realitní kanceláře a letitým zkušenostem získáte správné startovací podmínky proto, aby Vaše podnikání bylo opravdu úspěšným.

Příspěvky v blogu