Má smysl stát se realitním makléřem v roce 2024?

Má smysl stát se realitním makléřem v roce 2024?
Doba čtení: 2 minuty

V minulém roce byl trh svázaný drahými hypotékami a poptávka po nemovitostech byla nízká. Přesto to byl náš druhý nejúspěšnější rok v historii. Jaký bude rok 2024? A má smysl se stát realitním makléřem právě teď?

V roce 2024 dochází k oživení trhu

Dochází k oživení poptávky

ČNB 22. prosince2023 poprvé po třech letech snížila repo sazbu. A to ze 7 % na 6,75 %. Snížení sazeb bude zřejmě pokračovat, tak jak klesá inflace. To znamená, že začnou klesat i úrokové sazby z hypoték a realitní trh se začne oživovat. Nárůst poptávky už pozorujeme.

ČNB rovněž přestala vyžadovat, aby úvěrující banky trvaly u klientů na DTI a DSTI parametrech, což znamená, že na hypotéku dosáhne více lidí a povzbudí to poptávku po koupi. Ceny nemovitostí by tak měly po 2 letech začít opět růst.

Dochází k oživení nabídky

V minulých dvou letech často prodávající oddalovaly záměr prodat, protože ceny nemovitostí klesaly. Rostoucí trh a růst cen nemovitostí tak přiměje více prodávajících k prodeji.

Očekávám proto, že realitní trh bude v roce 2024 velmi úspěšný.

Realitní trh se nikdy nezastaví

Dokud budou existovat lidé, nemovitosti a svobodný trh, tak se realitní trh nikdy nezastaví. Neustále totiž probíhá generační výměna nemovitostí. Lidé se rodí, umírají, stěhují se, zakládají rodiny nebo se pro změnu rozvádějí. Je to kontinuální proces, při kterém se neustále dochází k prodeji nemovitostí. Někdy se jich prodává méně, jindy více, ale stále se nemovitosti prodávají.

Přečtěte si také: Kolik lidí prodává nemovitosti přes realitní kanceláře

Úspěšní makléři prosperují v jakékoli době

Makléři, kteří se orientují na kvalitu poskytovaných služeb a vnímají práci jako službu lidem, prosperují v jakékoli době. Je jim jedno, jestli trh roste nebo klesá. Klesající trh vyřazuje ze hry jen makléře podprůměrné, nekvalitní.

Přečtěte si také: Jaké jsou příležitosti realitních makléřů

Když makléřem, tak v Alfě

RE/MAX Alfa je prosperující, finančně zdravou společností, která vám poskytne kvalitní zázemí, podporu a realitní vzdělání pro váš úspěch na realitním trhu v jakékoli době.

V roce 2023 jsme i na klesajícím trhu dokázali růst, konkrétně o 4,5 % ve srovnání s rokem 2022. Viz. graf. vývoje tržeb RE/MAX Alfa. Pomůžeme růst i vám.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu