Rok 2023 byl naším druhým nejlepším rokem v historii

Rok 2023 byl naším druhým nejlepším rokem v historii
Doba čtení: 2 minuty

Naše tržby z realitní činnosti v roce 2023 vzrostly na 100,44 mil. Kč. Po mírném poklesu v roce 2022 jsme se tak opět vrátili k růstu. Zrealizovali jsme 881 obchodních případů v celkové hodnotě 2,88 miliardy Kč.

Tržby RE/MAX Alfa

I když byl v roce 2023 náš růst jen 4,9 % oproti roku 2022, i tak to vnímám jako výborný výsledek. Realitní trh totiž celkově klesl. Rostli jsme na úkor naší konkurence a také díky tomu, že více lidí využívá služeb realitních kanceláří pro prodej nemovitostí. Následující tabulka ukazuje vývoj tržeb RE/MAX Alfa za posledních 10 let.

V roce 2023 jsme se stali nejproduktivnější kanceláří společnosti RE/MAX v ČR.

Zatímco v první polovině roku 2023 poptávku po nemovitostech dusily vysoké úrokové sazby z hypoték, v druhé půlce roku začalo docházet k oživení realitního trhu. Důvodů k oživení bylo několik. Jednak klesly ceny nemovitostí, což přilákalo více kupujících. Kromě toho od 1. 7. 2023 došlo k uvolnění restrikcí ČNB v podobě deaktivace horní hranice DSTI parametru u nových hypoték. Nepatrně také klesly úrokové sazby. Náš růst také přisuzuji k tomu, že dbáme na vysokou kvalitu realitních služeb a vzdělávání našich makléřů.

Vývoj počtu realitních transakcí dle katastru

Celkově počet realitních transakcí na trhu klesá, jak ukazuje graf vkladů vlastnického práva v katastru nemovitostí. Nicméně lidé však více využívají služeb realitních kanceláří, a proto je na trhu stále velký prostor pro makléře, kteří chtějí poskytovat kvalitní realitní služby.

Výhled na rok 2024

Realitní trh by se v roce 2024 měl celkově vrátit k růstu. Očekáváme další pokles sazeb z hypotéčních úvěrů. ČNB také od 1. ledna 2024 zrušila další omezení v podobě DTI parametru. Obojí by mělo poptávku po nemovitostech zvýšit.

Letos tak očekáváme výborný rok plný příležitostí, které můžete využít i vy, pokud se stanete naším realitním makléřem.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu