Co miluju na práci realitního makléře

Co miluju na práci realitního makléře
Doba čtení: 4 minuty

Svobodu, nezávislost, rozmanitou práci s lidmi a slušné příjmy. Nemusím být zavřený 8 hodin denně v kanceláři, jako mnozí zaměstnanci nebo i podnikatelé, kteří jsou často otrokem své práce.

Znovu jsem si to uvědomil zase dnes ráno, když jsem odvezl syna do školky. A protože jsem neměl dopoledne žádné schůzky s klienty, řekl jsem si, že do kanceláře spěchat nebudu, když je venku tak hezky. Cestou do práce jezdím kolem Hostivařského lesoparku, tak jsem zaparkoval s tím, že si vyřídím všechny emaily a telefonáty v parku. V parku byly jen děti z mateřské školky, pár pejskařů a běžců a jinak klid. Tomu říkám kancelář. Čerstvý vzduch, les a sluníčko prosvítající mezi stromy. A když nemám schůzky, někdy odjedu i do Bedřichova v Jizerkách a pracuji tam. Úvodní obrázek je právě z horské restaurace, kde rád pracuji. A pro tenhle způsob života miluju práci realitního makléře. V takovémto prostředí jdou hovory s klienty hladce, nenuceně a případné napětí se rychleji rozplyne.

V chytrém telefonu mám diář, takže mohu rychle sjednávat další schůzky s klienty, vyřídit si emaily či zjistit informace na internetu. Dokonce i všechny vzory smluv a dokumentů mám synchronizované s telefonem, takže mohu klientům snadno poslat návrhy smluv. Na všechny tyto aktivity mám chytrý telefon s velkým displejem. Říkám si, jak hodně nám technologie usnadňují realitní podnikání ve srovnání s minulostí. Když jsem v roce 2000, jako realitní makléř začínal, vše bylo tenkrát mnohem složitější.

Za ty roky, co dělám v realitách, jsem viděl mnoho zajímavých nemovitostí a potkal i velmi zajímavé lidi. Po třech letech působení jako realitní makléř jsem koupil první investiční nemovitost a v tomto trendu pokračuji stále. Moji nájemníci mi tak splácí hypotéku a spoří mi na důchod. Je to krásný pocit, když vím, že až odejdu do důchodu, budu zabezpečený díky příjmům z pronájmu. A pokud bych se důchodu nedožil, vím, že už teď jsem zabezpečil moji rodinu a obě moje děti budou mít v dospělosti byty. Kdybych nezačal pracovat jako realitní makléř a nenaučil se orientovat na realitním trhu, asi těžko bych mohl být realitním rentiérem. Je to dobrý pocit a další důvod, proč tuhle práci miluju.

Kromě lidí, co si umí nemovitost prodat sami, je tu mnoho lidí, kteří to neumí a ocení služby realitní kanceláře. Někdy se lidé dostanou do složité životní situace (rozchod s partnerem, úmrtí v rodině, dluhy, ztráta zaměstnání, neschopnost splácet hypotéku atd.) a tyto situace je paralyzují, že nejsou schopni prodej nemovitosti dobře zvládnout. Hřeje mě u srdce, když můžeme lidem v tíživých životních situacích pomoct nemovitost prodat či jim naopak nalézt domov jejich snů. A to je další důvod, proč tuto práci miluju.

Skvělé je i to, že po šesti letech ekonomické recese realitní trh ožívá, rostou nám tržby, developeři vytahují z rukávu bytové projekty, které byly roky u ledu, a já jsem plný optimismu.

Abyste však neměli dojem, že v realitní branži je všechno růžové. Rozhodně není. Realitní řemeslo je běh na dlouhou trať. Než se to makléři naučí, trvá to měsíce. Zpočátku makléři čelí mnoha odmítnutím ze strany klientů, pracují s lidmi, kteří nejsou kvalitními zákazníky, nejsou ochotni jim za služby adekvátně zaplatit a mnoho obchodů nezkušeným makléřům proklouzne mezi prsty. Na trhu rovněž působí mnoho neseriózních makléřů, kvůli nimž naše profese nemá dobré jméno a pochopitelně stín padá i na slušné makléře. To vše je nepříjemné.

Teprve časem, jakmile si makléři vybudují dobré obchodní jméno, naučí se poskytovat perfektní realitní služby, zvládnou osobní marketing, se jim začne otevírat brána s novými příležitostmi. Začnou potkávat více lidí, kteří si jejich služby váží, jsou ochotni je dobře zaplatit a budou jim doporučovat další kvalitní klienty z okruhu svých známých, říkáme tomu referenční byznys. Teprve pak realitní činnost dostává novou dimenzi. Ten, kdo to jako makléř pozná, již nikdy nechce dělat nic jiného. Bohužel je tady mnoho těch, co prvotní problémy nepřekonají a z realitní branže odejdou.

Pro začínající makléře je proto naprosto klíčové začít pracovat v realitní kanceláři, která jim pomůže překonat nejtěžší počáteční období, nasměruje je správným směrem a realitní řemeslo je naučí dělat kvalitně.

My takovou kanceláří jsme. Patříme dlouhodobě k nejúspěšnějším realitním kancelářím v České republice a pomůžeme vám vybudovat celoživotně prosperující živnost.

Chcete se dozvědět o práci makléře více informací?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu