Jak získat levná data v zahraničí

Jak získat levná data v zahraničí
Doba čtení: 2 minuty

Čas letních dovolených vybízí k cestování do zahraničí. A častá otázka je, jak zajistit dobré a bezpečné internetové připojení pro práci i pro zábavu. V zemích EU můžete využít svá data od svého mobilního operátora v ČR. Ale co mimo EU nebo pro případ, že vám data dojdou? Existuje snadné a přitom levné řešení.

Nejdražší řešení je dokoupit data od svého tuzemského operátora. To nedělejte. Pro EU to ještě u některých tarifů smysl má, ale kupovat takto data pro zbytek světa je nesmysl. Nejlepší je dokoupit data online přímo od zahraničních operátorů nebo obchodníků, kteří nabízí data od operátorů z celého světa. To je často ještě výhodnější. Někteří obchodníci mají i své aplikace, přes které můžete data koupit přímo ve svém telefonu.

Jak to funguje

Podmínkou je, aby váš telefon podporoval E-SIM kartu. Tu podporuje dnes již hodně mobilních telefonů. E-SIM kartu si nahrajete do svého mobilního telefonu tak, že naskenujete QR kód od mobilního operátora.

A přesně takto funguje i nákup dat. Zakoupíte data a dojde vám potvrzení s QR kódem. Ten naskenujete a máte data ve svém mobilním telefonu.

Následující firmy vám prodají data od operátorů z celého světa.

Průkopníkem je Airelo. Pak ale existují další alternativy jako Revolut, eSIM+ Mobile Data Travel, Holafly, Nomad, Simcorner, AloSim, OneSim či Yohomobile. Balíčky koupíte na jejich stránkách nebo je zakoupíte v aplikaci, kterou si nainstalujete do svého mobilního telefonu.

Aplikace pro Android

Instalovat Airelo z Google Play Store

Instalovat ESIM + Mobile Data Travel

Instalovat Holafly z Google Play Store

Instalovat Nomad z Google Play Store

Instalovat AloSim z Google Play Store

A teď už můžete vyrazit na zahraniční dovolenou.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák

Příspěvky v blogu