Realitní byznys je tak vzrušující, že vás pohltí

Realitní byznys je tak vzrušující, že vás pohltí
Doba čtení: 3 minuty

Znáte hru Monopoly? Jako dítě jsem tuhle hru miloval. Nakupujete v ní pozemky, stavíte domy, pronajímáte a obchodujete s nemovitostmi. Je to vzrušující realitní hra a podobně vzrušující je i práce realitního makléře ve skutečném světě.

Nejdřív jsem jako makléř dělal obchody pro druhé a když jsem si makléřinou vydělal nějaké peníze, začal jsem do nemovitostí investovat.

Ani po 23 letech mě ta hra neomrzela. Je to mnohem víc vzrušující než hra Monopoly. Reality, pokud se vám zalíbí, tak vás doslova vtáhnou do sebe.

Na začátku mé realitní kariéry, bylo mi 27 let, mi jeden kolega říkal: „Když u toho vydržíš rok, tak už u toho zůstaneš“. Já mu povídám: „Rok? Budu rád, když do tý doby neumřu hlady.“

Začátky nebyly jednoduché. První 3 měsíce jsem neprodal nic a myslel jsem, že v realitách nepřežiju. Práce mě moc bavila, ale bez peněz to nejde. Dal jsem do toho max. energie a pak to přišlo. Čtvrtý měsíc jsem prodal 5 bytů.

Nemohl jsem tomu uvěřit, myslel jsem, že je to jen náhoda. A v dalších měsících další prodeje. První rok jsem prodal 36 bytů. Byznys se roztočil, já začal vydělávat, jako nikdo z mých vrstevníků a reality mě pohltily. A trvá to dodnes. Dnes 1. října je to přesně 23 let, co jsem se stal makléřem.

Spokojení klienti vám doporučují své přátele a byznys se roztáčí dál. Základ našeho byznysu hodně stojí na doporučení. Napsal jsem o tom článek. Referenční marketing, cesta k efektivnějšímu získávání klientů.

Nejdřív zprostředkováváte obchody pro jiné, a když začnete dobře vydělávat, začnete přemýšlet, kam investovat. 

A když děláte makléře, chodíte každý den po nemovitostech a potkáváte lidi, dřív nebo později narazíte na vhodnou investiční nemovitost. Svoji první investiční nemovitost jsem koupil po 3 letech práce makléře. Po 10 letech jsem ji prodal se 100% ziskem, abych mohl investovat do jiného projektu.

Po nějaké době, co děláte makléře, získáte cit, kam investovat. I proto se makléři většinou stávají i úspěšnými realitními investory. Ví, po čem je poptávka, ví na co se zaměřit a tak mohou snadněji vydělávat.

Přečtěte si také: Jak se stát realitním rentiérem?

Kdybych stál znovu před rozhodnutím stát se makléřem, rozhodl bych se stejně. 

Dnes to začínající makléři v Alfě mají mnohem snadnější než já v roce 2000. Tenkrát nebyly žádné informace, učil jsem se metodou pokus omyl, a proto dělal spousty chyb. V Alfě makléři dostanou realitní vzdělávání, jak na stříbrném podnosu.

Jestli vás baví obchod a práce s lidmi, práci makléře si nejen zamilujete, ale bude vás i dobře živit a navíc získáte svobodu, o které se lidem v zaměstnání ani nezdá.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu