Mají začínající makléři šanci uspět na realitním trhu?

<thrive_headline click tho-post-5502 tho-test-23>Mají začínající makléři šanci uspět na realitním trhu?</thrive_headline>

Z pohledu začínajícího makléře se může zdát, že na realitním trhu panuje tvrdá konkurence a uspět není snadné. Jaké mají začínající makléři šance a příležitosti na realitním trhu?

Na realitním trhu je sice hodně realitních makléřů, ale kvalitních je jako šafránu.

Konkurence není tak velká, jak se zdá

Lidem se může zdát, že je na realitním trhu velká konkurence. Dokonce kdysi někdo napsal článek, že je v ČR nejvíce makléřů na obyvatele v ČR. Tento nesmysl se postupně rozšířil. Napsal jsem o tom článek: Má ČR opravdu nejvíce makléřů na obyvatele v EU?

V Praze je cca 1 makléř na 500 obyvatel, ale například v Kanadském Torontu je 1 makléř na 90 obyvatel.

Když vidím, co všechno musí dělat realitní makléři v USA nebo Kanadě, aby uspěli, většina makléřů v ČR to vůbec nedělá, a přesto se uživí. I to je důkazem, že v ČR zdaleka není taková konkurence, jako ve vyspělém světě.

Nízká kvalita realitních služeb je důkazem, že v ČR není tak velká konkurence. Kdyby v ČR byla vysoká konkurence, tak si nekvalitní makléři na trhu moc neškrtnou. Jenže někdy i nekvalitní makléři se na trhu stále uživí.

V České republice počet makléřů dál poroste, tak jak se budou rozvíjet města, lidé se budou častěji stěhovat a poroste počet nemovitostí na pronájem. S tím dál poroste i konkurence mezi makléři a kvalitní makléři budou vytlačovat ty méně kvalitní.

Výhody, nevýhody začínajících makléřů

Nevýhody

Nejdříve si nalijme čistého vína. Když začínáte, nemáte zkušenosti, kontakty, máte často málo peněz na marketing. Nejistota a chyby na obchodních jednáních způsobují, že jsou začínající makléři méně úspěšní než ostřílení mazáci. Prvních několik měsíců v branži makléři žijí v nejistotě, jestli se uživí. Ten pocit jsem zažil já, zažili ho naši nejproduktivnější makléři a zažijete ho i vy, pokud se rozhodnete stát se realitním makléřem.

Výhody

Výhody začínajících makléřů jsou nadšení do práce, pracovitost, energie a ochota učit se nové věci. Často to u našich začínajících makléřů vidím. Dělají aktivity, kteří ostřílení makléři už nedělají. V marketingu experimentují a pracují na zakázkách, které už ostřílené makléře nudí. Úspěšní, zkušení makléři už se často nehrnou do prodeje každé levné garsonky v paneláku na sídlištích, zatímco nováčkové po takové zakázce ihned skočí.

Příležitosti začínajících makléřů

Když začínáte, využijte nadšení, pracovitost a energii, jako svoji největší konkurenční výhodu. Buďte, féroví, upřímní, usměvaví, pozitivní, dodržujte vše, co slíbíte a hýčkejte si každého klienta, aby se s vámi cítil dobře. Pro spoustu klientů je to důležitější než makléř, který všechno umí, všude byl, ale je pohodlný, drahý a vyzařuje z něj nuda.

Je to normální vývoj. Když jsem začínal jako makléř bylo mi 27 let. Práce makléře mě naplňovala a nadšení ze mě bylo znát. Sice jsem nemohl znalostmi konkurovat mým zkušenějším kolegům, ale mohl jsem konkurovat právě nadšením pro práci, pracovitostí, energií a pozitivitou. Díky tomu jsem hned první rok měl lepší obchodní výsledky než makléři s mnohem většími zkušenostmi. S každou zakázkou jsem získával zkušenosti a tím se mé služby zlepšovali. A po nějaké době už jsem také nechtěl dělat všechny zakázky a ty méně zajímavé, levnější už jsem rád předával začínajícím kolegům. To je normální vývoj.

Nemějte obavy, že začínáte a realitní branži ještě nerozumíte. Koncentrujte se na vaše silné stránky a držte se doporučení, které jsem popsal výše. Budete-li pracovat v realitní kanceláři, která má kvalitní mentory a práci vás naučí, vaše pravděpodobnost, že uspějete, je vysoká.

Když jsem v roce 2000 začínal, jeden můj zkušený kolega říkal: „Jdeš pozdě, nejlepší doba v realitách už skončila“. Neměl pravdu. Žádná nejlepší doba neexistuje. Vždy je skvělá doba pro ty, co chtějí nabízet perfektní realitní služby, jdou do toho s nadšením a touhou pomáhat lidem řešit je jejich realitní starosti.

Chcete se stát realitním makléřem nebo se dozvědět o práci makléře více? Kontaktujte nás.

Kontaktujte nás

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.
Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Co o Alfě říkají naši makléři?

Načítání…

Články o práci makléřů

Načítání…
icon

Osobní růst a vzdělávání

Věříme, že jedním z klíčových bodů úspěchu obchodníka je dlouhodobé, kontinuální vzdělávání. Pro makléře zajišťujeme mentoring, koučing, pořádáme workshopy, semináře, na které zveme i hosty od konkurence či z jiných oborů. Naši makléři mají možnost účastnit se evropských či celosvětových RE/MAX Conventions, kde své know-how sdílejí ti nejlepší makléři z celého světa.

icon

Inspirativní prostředí

Pokud máte ambici stále se rozvíjet a patřit k nejlepším, Alfa je místo pro vás. O makléře se starají jen manažeři a mentoři, kteří v oboru dosáhli vynikajících výsledků. Naši makléři patří v oboru ke špičce - v současnosti již 8 našich makléřů patří do prestižní celosvětové RE/MAX síně slávy.

icon

Osobní svoboda

Naši realitní makléři jsou podnikatelé a svůj čas si řídí sami. Jak si naplánují vlastní denní program a kolik času stráví prací je jen na nich. Nezajímá nás vysedávání v kanceláři či vyplňování reportů, pro nás je klíčová především spokojenost a pozitivní zpětná vazba klientů.