14 tipů, jak si vyjednat lepší odměnu za své služby

14 tipů, jak si vyjednat lepší odměnu za své služby
Premium obsah
Doba čtení: 8 minut

Nikdy nedostanete to, co si zasloužíte, ale jen to, co si vyjednáte. Dovednosti v tomto článku ocení všichni, kteří se cítí nedocenění.

Chcete-li dostávat vyšší odměnu za svou práci, musíte si být vědomi některých skutečností a aktivně pracovat na následujících 14 bodech. Opravdu to stojí za to.

Všechny níže uvedené kroky jsou důležité. Nestačí se věnovat, jen některým z nich, to by vám nefungovalo.

1. Nikdy nedostanete, co si zasloužíte, ale jen to, co si vyjednáte

Je důležité nejprve přijmout fakt, že drtivá většina klientů (platí to i o zaměstnavatelích) vám dobrovolně nebude platit více. Vaši klienti i zaměstnavatelé by byli nejradši, kdybyste pro ně dělali úplně zadarmo. Takže od nich neočekávejte, že vám budou dobrovolně nabízet více peněz, než je nezbytně nutné.

Větu v úvodu "Nikdy nedostanete to, co si zasloužíte, ale jen to, co si vyjednáte" jsem nevymyslel. Četl jsem ji v roce 1999. Pamatuji si ten okamžik dodnes, protože ta myšlenka mě velmi oslovila. A s odstupem 23 let mohu říct, že pozitivně ovlivnila i výši mých příjmů. Jen bych ji doplnil: "Nikdy nedostanete to, co si zasloužíte, ale jen to, co si vyjednáte. A pokud si nic nevyjednáte, tak si zasloužíte to, co máte."

To, že vám vaši klienti či zaměstnavatelé dobrovolně sami od sebe nechtějí zvýšit odměnu není jejich práce. Úkol vyjednat si lepší odměnu leží na vašich bedrech. Nebo spíše ve vaší hlavě.

Přijměte odpovědnost sami za sebe, za svůj život, včetně toho, jakou si vyjednáte odměnu za svou práci.

2. Nastavení v hlavě

Druhým krokem k lepším odměnám je správné nastavení v hlavě. Nevyjednáte si lepší odměnu, pokud nejste pevně přesvědčeni, že si ji zasloužíte. Pokud se domníváte, že si víc peněz za vaší práci nezasloužíte nebo dokonce, že jsou peníze špatné a máte z vyšší odměny výčitky, pak jste odsouzeni pracovat za málo.

Celý příspěvek je určen pouze pro makléře RE/MAX Alfa.
Chcete se stát naším makléřem?
Kontaktujte nás
Jste-li naším makléřem, heslo najdete na firemním Google Disku.

Příspěvky v blogu