Nejlepší hypotéční kalkulačky do mobilu

Nejlepší hypotéční kalkulačky do mobilu

Hypotéční kalkulačku v mobilu by měl mít každý makléř. Jak vám pomůže v práci a proč by ve vašem telefonu neměla chybět, se dozvíte v dnešním článku.

Výhody kalkulačky v mobilu oproti online kalkulačkám

Detailní hypo kalkulačka v mobilu nabízí oproti online kalkulačkám na webových stránkách bank více informací, které vám pomohou lépe spočítat výhodnost hypotéky. Ty informace jsou přitom velmi důležité. Patří k nim:

  • Rozklad měsíčních splátek na anuitní splátku a splátku úroků.
  • Podrobný rozpis splátek v jednotlivých měsících, letech a celková bilance.
  • Grafický rozklad hypotéky v čase.

Flexibilita a rychlost

Měsíční splátky hypoték a jejich rozklad můžete pomáhat spočítat vašim kupujícím klientům kdykoli, např. při prohlídce nemovitosti. Někteří klienti ocení, když s nimi proberete různé možnosti financování, variace úrokových sazeb, LTV (poměr úvěru k vlastním zdrojům) a délky splatnosti hypoték. Mohou se tak snadněji a rychleji rozhodnout.

Možná namítnete, že je lepší poslat kupujícího klienta k vašemu hypotéčnímu makléři, který s ním probere všechny možnosti financování podrobně, v klidu a pomůže mu namodelovat nejvhodnější hypotéku. To je pravda.

Ale někdy dobrá rada od realitního makléře dnes je někdy lepší, než perfektní od hypotéčního makléře zítra. A když klient ví, že problematice financování také rozumíte, může být více nakloněn si nechat hypotéku zařídit od vámi doporučeného hypotéčního makléře. Pro vás to znamená další provizi za doporučení hypotéky. A v mnoha případech od vás chtějí vaši klienti, přátelé a známí jen názor, radu týkající se hypoték, refinancování atd.

Kvalitnější služby klientům

Nemyslím si, že realitní makléři by měli suplovat práci hypotéčních makléřů. Nicméně umět modelovat varianty hypoték by měla být základní schopnost každého realitního makléře, který chce poskytovat svým klientům kvalitní servis. A detailní hypotéční kalkulačka v mobilu vám v tom pomůže.

Každý makléř by měl umět pracovat s rozkladem splátek na anuitní splátky a splátky úroků a být schopen modelovat pákový efekt hypotéky při různých variantách LTV (loan to value), doby splatnosti a úrokové sazbě.

Znalost problematiky pomůže ve vašich klientech utužit přesvědčení, že jste realitním odborníkem a to vám pomůže v získávání dalších klientů.

Zejména pro makléře, kteří poskytují klientům realitní investiční poradenství, jsou tyto znalosti absolutní nezbytností.

Nástroj pro správu vlastních investic

Detailní hypotéční kalkulačku využijete, když sami investujete do nemovitostí. Pomůže vám efektivněji řídit své finance a penězní toky.

Např. když se vám na konci fixace změní úroková sazba, víte, jak se vám změní měsíční výdaje a náklady (není totéž). Když chcete provést mimořádnou splátku úvěru, hypotéční kalkulačka vám pomůže v rozhodnutí, jestli si nechat změnit dobu splatnosti úvěru nebo výši měsíční splátky atd.

Hypotéční kalkulačky pro Android

Karl’s Mortgage Calculator

Karl’s Mortgage Calculator považuji za nejlepší hypotéční kalkulačku pro Android. Osobně ji používám dlouho. Je to jedna z nejpoužívanějších aplikací v mém telefonu.

Karl´s Mortgage Caltulator je pouze v angličtině, ale i když patříte k těm, co třeba neumíte anglicky, nezoufejte. Jde především o čísla. Stačí vědět, že:

Property value = cena nemovitosti
Down payment = akontace, vlastní prostředky
Principal = zůstatková hodnota úvěru nebo anuitní splátka
Interest = úrok
A pár dalších anglických slovíček, jejichž znalost rozhodně není na škodu.

V češtině o žádné takto skvělé hypotéční kalkulačce pro Android nevím.

Karl's mortgage

Karl’s Mortgage Calculator je zdarma s reklamou.
Verze bez reklam Karl’s Mortgage Calculator Pro stojí 60 Kč.

Financial Calculators

Finanční kalkulačka

Další výborná aplikace se jmenuje Financial Calculators. Hypotéky sice nemá tak detailní, jako Karl’s Mortgage Calculator, ale obsahuje celou řadu dalších tématických kalkulaček, které jako makléři můžete ocenit. Např. kalkulačku pro Složené úročení, Rentability investic (ROI calculator), Pravidla 72 a spousty dalších užitečných kalkulací, které jako makléři můžete ocenit.

Financial Calculators je zdarma s reklamou
Financial Calculators Pro bez reklam stojí jednorázově 140 Kč.

Finanční kalkulačky (český produkt)

Finanční kalkulačky je jediná aplikace v češtině. Bohužel neumí podrobný rozklad hypotéky, jako Karl’s Mortgage Calculator. Více méně umí jen to, co hypotéční kalkulačky na bankovních webech. Pokud preferujete češtinu na úkor funkcí, pak si ji vyzkoušejte.

Finanční kalkulačky

Hypotéční kalkulačka pro Iphone

Karl’s Mortgage Calculator

Karl’s Mortgage Calculator si můžete také stáhnout v Apple store také pro svůj Iphone.

Karl's mortgage pro Iphone

Mortgage Calculator for iPhone

Mortgage Calculator for iPhone je další zajímavá kalkulačka, kterou si můžete vyzkoušet.

Mortgage calculator pro Iphone

Podrobná kalkulačka na webu

Jak jsem zmínil, žádná banka nemá podrobnou hypotéční kalkulačku s rozkladem splátek. Náš hypotéční makléř si však takovou kalkulačku nechal naprogramovat přímo na svůj web. Vyzkoušejte si jí na Jakubrotrekl.cz/hypotecni-kalkulacka.

Doufám, že vám mé dnešní tipy na aplikace pomohli.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.
Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer REMAX Alfa
Tel. 603 426 237

Co o Alfě říkají naši makléři?

Načítání…

Články o práci makléřů

Načítání…
icon

Osobní růst a vzdělávání

Věříme, že jedním z klíčových bodů úspěchu obchodníka je dlouhodobé, kontinuální vzdělávání. Po makléře zajišťujeme mentoring, koučing, pořádáme workshopy, semináře, na které zveme i hosty od konkurence či z jiných oborů. Naši makléři mají možnost účastnit se evropských či celosvětových RE/MAX Conventions, kde své know-how sdílejí ti nejlepší makléři z celého světa.

icon

Inspirativní prostředí

Pokud máte ambici stále se rozvíjet a patřit k nejlepším, Alfa je místo pro vás. O makléře se starají jen manažeři a mentoři, kteří v oboru dosáhli vynikajících výsledků. Naši makléři patří v oboru ke špičce - v současnosti již 8 našich makléřů patří do prestižní celosvětové RE/MAX síně slávy.

icon

Osobní svoboda

Naši makléři jsou podnikatelé a svůj čas si řídí sami. Jak si naplánují vlastní denní program a kolik času stráví prací je jen na nich. Nezajímá nás vysedávání v kanceláři či vyplňování reportů, pro nás je klíčová především spokojenost a pozitivní zpětná vazba klientů.