Hypoteční kalkulačky v mobilu. Kterou vybrat?

Hypoteční kalkulačky v mobilu. Kterou vybrat?
Doba čtení: 4 minuty

Hypoteční kalkulačku v mobilu by měl mít každý makléř. Jak vám pomůže v práci a proč by ve vašem telefonu neměla chybět, se dozvíte v dnešním článku.

Výhody kalkulačky v mobilu oproti online kalkulačkám

Detailní hypo kalkulačka v mobilu nabízí oproti online kalkulačkám na webových stránkách bank více informací, které vám pomohou lépe spočítat výhodnost hypotéky. Ty informace jsou přitom velmi důležité. Patří k nim:

  • Rozklad měsíčních splátek na anuitní splátku a splátku úroků.
  • Podrobný rozpis splátek v jednotlivých měsících, letech a celková bilance.
  • Grafický rozklad hypotéky v čase.

Flexibilita a rychlost

Měsíční splátky hypoték a jejich rozklad můžete pomáhat spočítat vašim kupujícím klientům kdykoli, např. při prohlídce nemovitosti. Někteří klienti ocení, když s nimi proberete různé možnosti financování, variace úrokových sazeb, LTV (poměr úvěru k vlastním zdrojům) a délky splatnosti hypoték. Mohou se tak snadněji a rychleji rozhodnout.

Možná namítnete, že je lepší poslat kupujícího klienta k vašemu hypotečnímu makléři, který s ním probere všechny možnosti financování podrobně, v klidu a pomůže mu namodelovat nejvhodnější hypotéku. To je pravda.

Ale dobrá rada od realitního makléře dnes, je někdy lepší, než perfektní od hypotečního makléře zítra. A když klient ví, že problematice financování také rozumíte, může být více nakloněn si nechat hypotéku zařídit od vámi doporučeného hypotečního makléře. Pro vás to znamená další provizi za doporučení hypotéky. A v mnoha případech od vás chtějí vaši klienti, přátelé a známí jen názor, radu týkající se hypoték, refinancování atd.

Kvalitnější služby klientům

Nemyslím si, že realitní makléři by měli suplovat práci hypotečních makléřů. Nicméně, umět modelovat varianty hypoték, by měla být základní schopnost každého realitního makléře, který chce poskytovat svým klientům kvalitní servis. A detailní hypoteční kalkulačka v mobilu vám v tom pomůže.

Každý makléř by měl umět pracovat s rozkladem splátek na anuitní splátky a splátky úroků a být schopen modelovat pákový efekt hypotéky při různých variantách LTV (loan to value), doby splatnosti a úrokové sazbě.

Znalost problematiky pomůže ve vašich klientech utužit přesvědčení, že jste realitním odborníkem a to vám pomůže v získávání dalších klientů.

Zejména pro makléře, kteří poskytují klientům realitní investiční poradenství, jsou tyto znalosti absolutní nezbytností.

Nástroj pro správu vlastních investic

Detailní hypoteční kalkulačku využijete, když sami investujete do nemovitostí. Pomůže vám efektivněji řídit své finance a peněžní toky.

Např. když se vám na konci fixace změní úroková sazba, víte, jak se vám změní měsíční výdaje a náklady (není totéž). Když chcete provést mimořádnou splátku úvěru, hypoteční kalkulačka vám pomůže v rozhodnutí, jestli si nechat změnit dobu splatnosti úvěru, nebo výši měsíční splátky atd.

Hypoteční kalkulačky pro Android

Karl’s Mortgage Calculator

Karl’s Mortgage Calculator považuji za nejlepší hypoteční kalkulačku pro Android. Osobně ji používám dlouho. Je to jedna z nejpoužívanějších aplikací v mém telefonu.

Karl´s Mortgage Calculator je pouze v angličtině, ale i když patříte k těm, co třeba neumíte anglicky, nezoufejte. Jde především o čísla. Stačí vědět, že:

Property value = cena nemovitosti
Down payment = akontace, vlastní prostředky
Principal = zůstatková hodnota úvěru nebo anuitní splátka
Interest = úrok
A pár dalších anglických slovíček, jejichž znalost rozhodně není na škodu.

V češtině o žádné takto skvělé hypoteční kalkulačce pro Android nevím.

Karl's mortgage

Karl’s Mortgage Calculator je zdarma s reklamou.
Verze bez reklam Karl’s Mortgage Calculator Pro stojí 60 Kč.

Financial Calculators

Finanční kalkulačka

Další výborná aplikace se jmenuje Financial Calculators. Hypotéky sice nemá tak detailní, jako Karl’s Mortgage Calculator, ale obsahuje celou řadu dalších tematických kalkulaček, které jako makléři můžete ocenit. Např. kalkulačku pro Složené úročení, Rentability investic (ROI calculator), Pravidla 72 a spousty dalších užitečných kalkulací, které jako makléři můžete ocenit.

Financial Calculators je zdarma s reklamou.
Financial Calculators Pro bez reklam stojí jednorázově 140 Kč.

Finanční kalkulačky (český produkt)

Finanční kalkulačky je jediná aplikace v češtině. Bohužel neumí podrobný rozklad hypotéky, jako Karl’s Mortgage Calculator. Více méně umí jen to, co hypoteční kalkulačky na bankovních webech. Pokud preferujete češtinu na úkor funkcí, pak si ji vyzkoušejte.

Finanční kalkulačky

Hypoteční kalkulačka pro Iphone

Karl’s Mortgage Calculator

Karl’s Mortgage Calculator si můžete také stáhnout v App Store pro svůj iPhone.

Karl's mortgage pro Iphone

Mortgage Calculator for iPhone

Mortgage Calculator for iPhone je další zajímavá kalkulačka, kterou si můžete vyzkoušet.

Mortgage calculator pro Iphone

Podrobná kalkulačka na webu

Jak jsem zmínil, žádná banka nemá podrobnou hypoteční kalkulačku s rozkladem splátek. Náš hypoteční makléř si však takovou kalkulačku nechal naprogramovat přímo na svůj web. Vyzkoušejte si ji na Jakubrotrekl.cz/hypotecni-kalkulacka.

Doufám, že vám mé dnešní tipy na aplikace pomohly.

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu