Nejlepší fakturační programy pro makléře

Nejlepší fakturační programy pro makléře
Doba čtení: 4 minuty

Každý úspěšný makléř potřebuje fakturovat. V čem fakturovat? Začátek roku je ideální pro výběr správného fakturačního programu.

Proč používat profi fakturační program?

1. Ušetříte čas při fakturaci

Fakturu připravíte mnohem rychleji než např. ve Wordu, Excelu a jedním klikem odešlete.

2. Eliminujete chyby při vystavování faktur

Profesionální fakturační programy vám nedovolí udělat chyby, jako, když vytváříte faktury v textovém editoru. Např. duplikovaná čísla faktur, variabilních symbolů, chybně vypočítané DPH, data zdanitelných plnění, zaokrouhlování atd. 

3. Pořádek ve fakturách

Ve fakturách máte pořádek. Faktury jsou uložené a zálohované na jednom místě v cloudu, kde k nim máte přístup vy, popř. vaše účetní.

4. Snadná tvorba DPH přiznání a kontrolních hlášení

Každý úspěšný makléř je plátcem DPH. Pokud jste nebo budete plátcem DPH, tak vás již daňová přiznání nebudou stresovat. Profesionální fakturační programy umí snadno připravit přiznání k DPH a kontrolní hlášení. Vy nebo vaše účetní, které dáte do systému přístup, se tak snadno postará o vaše daňové povinnosti a vy můžete více času věnovat obchodování.

5. Snadná příprava přiznání k dani z příjmu

Systémy umí vytvářet snadno přiznání k dani z příjmu. Pokud si přiznání děláte sami, uděláte si přiznání snadno sami a rychle. Pokud máte účetní, dáte ji přístup do systému a nemusíte ji posílat podklady pro přiznání emailem. A protože je příprava přiznání snadná, účetní ušetříte čas a sobě pak peněženku.

6. Pro začínající makléře zdarma

Jste začínajícím makléřem a děsí vás náklady? Buďte v klidu. Následující fakturační programy jsou do 5 odběratelů ZDARMA.

Prohlášení: Doporučení následujících zmíněných programů vychází z mých osobních zkušeností či zkušeností mých kolegů. Nemám žádnou odměnu za jejich propagaci.

Idoklad.cz

Osobně používám Idoklad.cz od roku 2015 a jsem velmi spokojený.

Ceník: Idoklad.cz

Fakturoid.cz

Fakturoid.cz je srovnatelná konkurenční platforma, která má všechno, co Idoklad.cz

Ceník: Fakturoid.cz

Ceny obou programu jsou si velmi podobné.

Oba systémy nabízí bezplatný účet s omezením do 5 odběratelů. Můžete si tedy vytvořit účet na obou platformách a vyzkoušet si, který vám bude více vyhovovat.

Funkce, které mají oba programy společné

Oba systémy mají velmi podobné funkce a umí např:

  • Jsou v cloudu. Přístup je přes webové stránky.
  • Můžete si nastavit pravidelné faktury, které se automaticky vytvářejí a odesílají odběrateli přímo ze systému bez vaší účasti. To se vám hodí, pokud sami např. vlastníte nemovitost, kterou pronajímáte firmě a potřebujete jí pravidelně vystavit fakturu za pronajímané prostory.
  • Došlé platby se umí automaticky párovat s vystavenými fakturami. Pokud vám odběratel nezaplatí, můžete si v systému nastavit automatické odeslání upomínek.
  • Odesílání faktur je velmi jednoduché. Po tom, co fakturu vystavíte, zaškrtnete odeslat odběrateli a ta se ze systému rovnou odešle na email odběratele.
  • K dispozici máte adresář s kontakty na odběratele. Údaje na odběratele se automaticky doplňují z ARESu, stačí znát jen IČ odběratele. U odběratele máte informaci, zdali je firma spolehlivý plátce DPH, což je důležité, abyste se nenesli odpovědnost za nezaplacené DPH vašeho odběratele.
  • Informace o tom, zdali je odběratel spolehlivý plátce DPH se zobrazí rovněž při každém vystavování faktury.

Funkce, které má Idoklad.cz navíc

  • Při vystavování faktur si můžete nastavit členění DPH jednotlivých položek faktur. To pak vám či vaší účetní usnadní tvorbu přiznání k DPH. Přiznání k DPH a kontrolní hlášení bude tak hotové během několika minut.
  • Pokud fakturujete více položek, můžete si u každé položky vybrat, zdali chcete vypočítat DPH z částky bez DPH nebo s daní. U Fakturoidu si to můžete vybrat jen u  celé faktury nikoli podle jednotlivých položek.

Funkce, které má Fakturoid.cz navíc

Fakturoid má navíc dvou faktorovou autorizaci, která výrazně snižuje riziko přístupu neoprávněných osob.

Závěr

Oba systému splňují všechny potřeby moderních realitních makléřů a liší se v detailech, které z pohledu makléře nejsou zas tak důležité. Volba záleži na individuálních preferencích každého makléře.

Chcete se stát realitním makléřem nebo se dozvědět o práci makléře více? Kontaktujte nás.

Kontakt

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu