Rok 2022 byl naším druhým nejlepším rokem v historii

Rok 2022 byl naším druhým nejlepším rokem v historii
Doba čtení: 2 minuty

Naše tržby dosáhly 95,7 mil. Kč. Rok 2022 tak byl velmi úspěšný, i přes rostoucí úrokové sazby z hypoték a energetickou krizi.

Drahé hypotéky, vysoká inflace, obavy spojené s energetickou krizí, válkou na Ukrajině a hrozící ekonomickou recesí, to vše snížilo poptávku po nemovitostech a vedlo k poklesu cen nemovitostí.

Vývoj počtu realitních transakcí

Počet realitních transakcí v celé CŘ klesl o 10,6 %, jak ukazuje následující graf transakcí podle Katastru nemovitostí.

I na klesajícím trhu se ovšem prodává.

Tržby RE/MAX Alfa

Naše tržby klesly z rekordních 106,4 mil. v roce 2021 na 95,7 % v roce 2022, což je 10% pokles. Na klesajícím trhu to vnímám, jako dobrý výsledek.

V roce 2022 jsme se stali nejproduktivnější kanceláří společnosti RE/MAX v ČR.

Dokud tu budou žít lidé a budou tu nemovitosti, tak se realitní trh nezastaví. Někdy se prodává více, někdy méně, ale trh nikdy nestojí. Ani nemůže. Lidé stále potřebují bydlet. Buď ve vlastním nebo v pronájmu. Realitní potřeby lidí se neustále vyvíjí, tak jak se vyvíjí jejich život. Lidé se stěhují za prací, studiem, umírají, rodí se jim děti, uzavírají sňatky nebo se naopak rozvádějí. Když se lidem daří, kupují nemovitosti a investují. A když se jim nedaří, jsou nuceni nemovitosti prodáat. To vše udržuje kolo realitního trhu v pohybu. A lidské realitní potřeby představí práci pro realitní makléře.

V roce 2022 jsme otevřeli novou pobočku

V minulém roce jsme otevřeli novou pobočku v Praze 8 – Kobylisích a posilujeme tak tržní podíl. V příštím roce plánujeme otevřít další nové reprezentativní obchodní prostory na hlavní obchodní třídě, o jejichž nákupu v těchto dnech jednáme. V nich můžete pracovat právě vy.

Chcete se stát realitním makléřem nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek

Petr Podlešák

Příspěvky v blogu