Rok 2022 byl naším druhým nejlepším rokem v historii

<thrive_headline click tho-post-4240 tho-test-14>Rok 2022 byl naším druhým nejlepším rokem v historii</thrive_headline>

Naše tržby dosáhly 95,7 mil. Kč. Rok 2022 tak byl velmi úspěšný, i přes rostoucí úrokové sazby z hypoték a energetickou krizi.

Drahé hypotéky, vysoká inflace, obavy spojené s energetickou krizí, válkou na Ukrajině a hrozící ekonomickou recesí, to vše snížilo poptávku po nemovitostech a vedlo k poklesu cen nemovitostí.

Vývoj počtu realitních transakcí

Počet realitních transakcí v celé CŘ klesl o 10,6 %, jak ukazuje následující graf transakcí podle Katastru nemovitostí.

I na klesajícím trhu se ovšem prodává.

Tržby RE/MAX Alfa

Naše tržby klesly z rekordních 106,4 mil. v roce 2021 na 95,7 % v roce 2022, což je 10% pokles. Na klesajícím trhu to vnímám, jako dobrý výsledek.

Dokud tu budou žít lidé a budou tu nemovitosti, tak se realitní trh nezastaví. Někdy se prodává více, někdy méně, ale trh nikdy nestojí. Ani nemůže. Lidé stále potřebují bydlet. Buď ve vlastním nebo v pronájmu. Realitní potřeby lidí se neustále vyvíjí, tak jak se vyvíjí jejich život. Lidé se stěhují za prací, studiem, umírají, rodí se jim děti, uzavírají sňatky nebo se naopak rozvádějí. Když se lidem daří, kupují nemovitosti a investují. A když se jim nedaří, jsou nuceni nemovitosti prodáat. To vše udržuje kolo realitního trhu v pohybu. A lidské realitní potřeby představí práci pro realitní makléře.

V roce 2022 jsme otevřeli novou pobočku

V minulém roce jsme otevřeli novou pobočku v Praze 8 – Kobylisích a posilujeme tak tržní podíl. V příštím roce plánujeme otevřít další nové reprezentativní obchodní prostory na hlavní obchodní třídě, o jejichž nákupu v těchto dnech jednáme. V nich můžete pracovat právě vy.

Chcete se stát realitním makléřem nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.
Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Co o Alfě říkají naši makléři?

Načítání…

Články o práci makléřů

Načítání…
icon

Osobní růst a vzdělávání

Věříme, že jedním z klíčových bodů úspěchu obchodníka je dlouhodobé, kontinuální vzdělávání. Pro makléře zajišťujeme mentoring, koučing, pořádáme workshopy, semináře, na které zveme i hosty od konkurence či z jiných oborů. Naši makléři mají možnost účastnit se evropských či celosvětových RE/MAX Conventions, kde své know-how sdílejí ti nejlepší makléři z celého světa.

icon

Inspirativní prostředí

Pokud máte ambici stále se rozvíjet a patřit k nejlepším, Alfa je místo pro vás. O makléře se starají jen manažeři a mentoři, kteří v oboru dosáhli vynikajících výsledků. Naši makléři patří v oboru ke špičce - v současnosti již 8 našich makléřů patří do prestižní celosvětové RE/MAX síně slávy.

icon

Osobní svoboda

Naši realitní makléři jsou podnikatelé a svůj čas si řídí sami. Jak si naplánují vlastní denní program a kolik času stráví prací je jen na nich. Nezajímá nás vysedávání v kanceláři či vyplňování reportů, pro nás je klíčová především spokojenost a pozitivní zpětná vazba klientů.