Jdete v životě správnou cestou? A jak to poznat?

Jdete v životě správnou cestou? A jak to poznat?
Doba čtení: 3 minuty

Život je příliš krátký na to dělat práci, která vás nebaví nebo vás finančně neuspokojuje. Jak poznat, jestli děláte správnou práci a nemrháte časem na špatném místě?

80 % lidí nemá rádo svoji práci. To je závěr rozsáhlé studie Gallupova institutu.

Dělat dobře placenou práci, která vás nebaví? Ok, krátkodobě se to ještě dá pochopit. Ale dělat dlouhodobě práci, která vás nebaví a ještě za mizerné peníze. To je šílené.

Zodpovězte si 3 otázky a pak se rozhodněte, jestli práci změnit či ne.

1. Baví vás práce?

Pokud vás práce baví, je to první předpoklad úspěšného pracovního života. Když vás práce neuspokojuje, pak je třeba začít přemýšlet o změně.

Nevěřte lidem, kteří říkají, že pracovat v neuspokojivé práci je normální. Je to nesmysl.

Člověk není na světě, aby se ubíjel v práci, která ho nebaví. Jsme na světě, abychom se seberealizovali.

Možná vás jen neuspokojuje kolektiv lidí, váš šéf, podmínky na pracovišti, ale práce samotná vás baví. Pak jen změňte firmu a zůstaňte v oboru.

Pokud vás však vůbec nebaví vaše práce, pak začněte přemýšlet o změně.

2. Máte pro práci vlohy?

Pokud vás práce baví, pak je pravděpodobné, že k dané práci máte vlohy. Práce vám jde od ruky, neděláte chyby, uděláte toho více za méně času, s menší námahou.

Může se však stát, že vás práce baví, ale jste v ní tak trošku „jelito“. V takovém případě byste měli také přemýšlet o změně, protože se takovou prací neuživíte. Nebo aspoň neuživíte dobře. Můžete si ji nechat, jako koníček, ale dělejte to, k čemu máte dar od Boha.

3. Uspokojuje vás práce finančně?

Když máte práci, která vás baví a máte pro ni vlohy, pak je to skvělý předpoklad pro úspěšný pracovní život.

Zbývá jen poslední. A to, abyste se takovou prací i dobře uživili. Je sice slušná pravděpodobnost, že takovou prací se nakonec uživíte, ale opět to nemusí platit vždy. Když po vaší práci není poptávka a vy budete dřít bídu s nouzí, nakonec budete muset začít přemýšlet o změně.

Co dělat, když přemýšlíte o změně?

Začněte se aktivně rozkoukávat a přemýšlet, co byste chtěli dělat. Nevybírejte si práci jen podle toho, kolik se v ní dá vydělat.

Vždy poměřujte všechny 3 aspekty: Uspokojení v práci, vaše vlohy a finanční odměna.

Představte si, že nějakou práci (povolání) děláte a pozorujte, jaké pocity to ve vás vyvolává. Máte při té představě příjemné pocity, přitahuje vás, anebo cítíte nechuť či dokonce odpor? Naslouchejte svým vnitřním pocitům!

Nic vás nenapadá? Nic se neděje. Výběr práce snů není chvilková aktivita. Uvolněte se, jděte se projít, relaxujte a nechte čas plynout. Jen se k té myšlence vracejte. Ideálně, když jste odpočatí a netlačí vás jiné úkoly. Možná vás dobrý nápad na práci napadne zítra, možná za týden nebo za měsíc. Dříve nebo později vás určitě něco napadne.

Rádi pracujete s lidmi, jste komunikativní, empatičtí, rádi pracujte v terénu? Co třeba pomáhat lidem řešit jejich realitní starosti?

Chcete se stát realitním makléřem v Alfě nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu