Korektnost, vytrvalost a empatie je pro úspěch nejdůležitější

Korektnost, vytrvalost a empatie je pro úspěch nejdůležitější

Tomáš Olbrich otevřel kancelář RE/MAX Drive v Benešově. Kromě vedení kanceláře se specializuje na komplikovanější obchody. V nabídce mívá 15 až 20 nemovitostí, v loňském roce realizoval 13 transakcí s celkovým hrubým výnosem 5.100.000 Kč.

Tomáši, v září jsi realizoval prodej s nejvyšší provizí v historii RE/MAX ČR. O jakou se jednalo nemovitost?

Předmětem prodeje byla naprosto precizní replika původního statku včetně vnitřního vybavení, nově určená k trvalému bydlení, nebo velmi luxusní rekreaci.

Jaká pravidla se ti podařilo dohodnout s klientem prodávajícím a proč?

Klient uvažoval o prodejní ceně, kterou jsem považoval za značně podhodnocenou. Proto jsem se s majiteli dohodl na kombinované odměně za zprostředkování. Ta se skládala z obvyklé procentní provize a její druhou složkou byl podíl na navýšení kupní ceny.

Prodej nemovitosti proběhl ve spolupráci s Janou Veselou, která přivedla kupujícího. Co považuješ za zásadní moment v jednání s tímto kupujícím?

Kupující projevil skutečný zájem o nemovitost již během její prohlídky. Zásadní tedy bylo spíše to, že jsme s Janou vytvořili dokonale fungující tým, naprosto si věřili a vzájemně si lidsky „sedli”. Tuhle harmonii klienti bezpečně poznají a myslím, že oplácejí stejnou mincí.

Jak probíhal převod vlastnického práva a všeho co s ním souvisí?

Přesto, že předmětem převodu bylo několik staveb a řada pozemků, proběhly veškeré právní úkony naprosto hladce a rychle. Například konečné znění všech smluvních dokumentů jsme s Janou dokázali odladit během jediného týdne.

Co považuješ u práce v realitách za nejdůležitější?

Korektnost, vytrvalost, empatii a individuální přístup ke každé zakázce a každému klientovi. Nesmí ovšem chybět nezbytná intuice, chcete-li cit pro byznys.

V čem si myslíš, že spočívá jádro tvého úspěchu?

Nabízí se mi analogie se sportem. Klidně mohu sportovat rekreačně, bavit se tím, ale chci-li se sportem živit, nestačí to. Musím zkrátka trénovat a pracovat na sobě. V realitách je to úplně stejné.

Jak se ti jezdilo v Porsche?

Skvěle! A nápadně. V minulosti jsem několik let jezdil ve velmi silných vozech, ale zážitek z jízdních vlastností a dynamického zrychlení Porsche byl zcela unikátní.

Jaké máš plány do budoucna?

V červenci 2010 jsem otevřel kancelář RE/MAX Drive v Benešově. Plány jsou tedy jasné: dál budovat úspěšnou a efektivně fungující realitní kancelář, která pracuje „tak trochu jinak”.

Rozhovor zpracoval: Miloš Motoška

Co o Alfě říkají naši makléři?

Načítání…

Články o práci makléřů

Načítání…
icon

Osobní růst a vzdělávání

Věříme, že jedním z klíčových bodů úspěchu obchodníka je dlouhodobé, kontinuální vzdělávání. Po makléře zajišťujeme mentoring, koučing, pořádáme workshopy, semináře, na které zveme i hosty od konkurence či z jiných oborů. Naši makléři mají možnost účastnit se evropských či celosvětových RE/MAX Conventions, kde své know-how sdílejí ti nejlepší makléři z celého světa.

icon

Inspirativní prostředí

Pokud máte ambici stále se rozvíjet a patřit k nejlepším, Alfa je místo pro vás. O makléře se starají jen manažeři a mentoři, kteří v oboru dosáhli vynikajících výsledků. Naši makléři patří v oboru ke špičce - v současnosti již 8 našich makléřů patří do prestižní celosvětové RE/MAX síně slávy.

icon

Osobní svoboda

Naši makléři jsou podnikatelé a svůj čas si řídí sami. Jak si naplánují vlastní denní program a kolik času stráví prací je jen na nich. Nezajímá nás vysedávání v kanceláři či vyplňování reportů, pro nás je klíčová především spokojenost a pozitivní zpětná vazba klientů.