Neustále se vzdělávám a pídím po nových informacích

Neustále se vzdělávám a pídím po nových informacích
Doba čtení: 4 minuty

Milan Vršecký, patřil k nejproduktivnějším makléřům REMAX, nyní je vlastníkem kanceláře RE/MAX Synergy v Teplicích.

Jak dlouho pracujete v realitách a proč jste se rozhodl být realitním makléřem?

V realitní branži jsem od roku 2006 a tato profese mi v uších stále zní velice noblesně, tak jako na začátku.

Jen náhodou jsem brouzdal po internetu a kliknul na práci makléře. Dnes vím, že to byl můj nejlepší klik, co jsem v životě udělal. Vstupem do sítě RE/MAX jsem nabral nový obzor a zjistil, že je v životě spousta krásných věcí, na které si nikdy v životě nesáhnete, pokud jste klasickým zaměstnancem. Poprvé v životě jsem zjistil, že plat je jen číslo napsané na výplatním lístku. Dnes jsem nezlomně přesvědčen, že jediná jistota, kterou máte, je to, co si sami vyděláte. Reality, pro mě dnes nejsou jen každodenní prácí s náběrem nebo prodejem nemovitostí, ale životní styl, kterým žije celá naše rodina.

V čem si myslíte, že spočívá jádro vašeho úspěchu?

V kompletní znalosti realitního trhu a neustálého vyhledávání nových informací z oblasti realit. Neustálého vzdělávání a doslova pídění po nových informacích. Dále je to cit pro obchod a maximální službu pro naše zákazníky a momentálně maximální podpora makléřů naší kanceláře. Samozřejmostí je největší podíl na trhu. Vím, že to zní jako naučená věta, ale postupem času si uvědomuji, že je to jediná cesta, jak prorazit na českém trhu s realitami.

Co považujete na práci realitního makléře nejkrásnějšího a co vám naopak na této práci vadí?

Co mi vadí? Vadí mi jen neznalost amatérských realitních makléřů, vadí mi, že to není vázaná činnost. Vadí mi, že realitní branže v České republice je 40 let pozadu za vyspělým světem. Na druhou stranu pevně věřím, že to brzy změníme. Co je nejkrásnější? Musím říci, že snad všechno. Nedokážu si představit, že bych musel dělat něco, co mě nenaplňuje. Mám rád všechno.

Co je podle vás na práci realitního makléře nejtěžší a jaké bariéry jste musel na cestě za úspěchem překonat?

Nevím, jestli jste si mou osobu vybrali správně. Nějak si nedokážu vzpomenout, co bylo opravdu těžké. Asi zvyknout si na jiný život. Zvyknout si, že nemusíte, ale že vlastně chcete a že je pak svět mnohem krásnější.

Jakým způsobem získáváte klienty (prodávající či kupující)?

Ve většině případů je to na doporučení. Stále věřím, že maximální služba k zákazníkovi je to nejlepší, co můžete udělat. Vždy se řídím heslem „pracuji pro toho, kdo mě platí”.

Jakým způsobem prodáváte nemovitosti, jaké metody se vám nejvíce osvědčili?

Vcítit se do potřeby zákazníka a rozpoznání touhy a přání a nikdy toto nezaměňovat!

Proč jste se rozhodl právě pro RE/MAX? V čem je pro vás spolupráce se společností RE/MAX výhodná?

Jak jsem již psal výše, byla to vlastně náhoda. Dnes jsem za tuto náhodu šťastný. Nikdy nepodceňuji sílu značky. Za dobu co jsem v realitách, vím, že značku RE/MAX vytváří všichni co s RE/MAXem přijdou do styku. Makléři, frančízanti, kupující a klienti.

Jaké máte plány do budoucna?

Jednoznačně chci udělat kancelář v Teplicích tou nejlepší kanceláří na severu Čech.

RE/MAX Synergy bude tou nejlepší kanceláří RE/MAX na severu Čech, jako že se Milan Vršecký jmenuji. Všichni, co půjdou za tímto snem společně s námi, si sáhnou na úspěch. Ti, co teď zatím odmítají si jen oddalují být mezi nejlepšími a tím poznat nezávislost v podnikání pod úspěšnou značkou. Oddalují si být opravdu svobodným člověkem s možnostmi bez hranic.

Co byste doporučil ostatním realitním makléřům, kteří chtějí být také úspěšní? Chtěl byste jim něco vzkázat?

Mám být prorokem? :o) Ok, tak jen krátce. Věřte v sebe a mějte touhy a přání, klidně nesmyslné, to je úplně jedno, protože to jsou vaše touhy a přání. Ten kdo má cíl a jde si za ním, ten jediný se k cíli minimálně přiblíží.

Věříme, že slovo “profesionální” není jen v řečnických schopnostech, ale v perfektní znalosti problematiky realitního trhu a kvalitně odvedené práce s individuálním přístupem k lidem.

Rozhovor zpracoval: Miloš Motoška

Příspěvky v blogu