Rozhovor s realitní makléřkou Ivou Lexovou

Rozhovor s realitní makléřkou Ivou Lexovou

Pracuje v síti RE/MAX od května r. 2008 v kanceláři RE/MAX Dynamic v Českých Budějovicích.

Jak dlouho pracujete v realitách a proč jste se rozhodla být realitním makléřem?

V realitách pracuji od roku 1996, v této době nebyla práce realitního makléře obvyklá, dostala jsem se k ní náhodou, ale během krátké doby jsem cítila, že je to „to pravé”.

Co považujete u práce v realitách za nejdůležitější?

Korektnost, spolehlivost, cit pro obchod, odborné znalosti a získání důvěry klienta.

Co vás na práci realitního makléře nejvíce baví a co vám naopak na této práci vadí?

Oceňuji zejména rozmanitost a pestrost jednotlivých obchodních případů a kontakt s lidmi. Naopak mi ubírá síly a chuť do práce, když narazíte na nespolehlivé a nepříjemné jedince. Ale to zkrátka k práci s lidmi patří. Naštěstí je víc těch prvních.

V čem si myslíte, že spočívá jádro vašeho úspěchu?

Zejména v tom, že mne moje práce baví a dělám ji s chutí a vlastně to ani neberu jako práci.

Co je podle vás na práci realitního makléře nejtěžší a jaké bariéry jste musela na cestě za úspěchem překonat?

Občas se setkávám, stejně jako většina makléřů, s negativním názorem na realitní kanceláře. U některých lidí je náročné docílit toho, že změní názor.

Jakým způsobem získáváte klienty (prodávající či kupující)?

Klienty získávám již výhradně na základě referencí. Nemalou část obchodů mám z tzv. řetězení, jak nazvala trefně Katka Budská obchody, které na sebe navazují.

Jakým způsobem prodáváte nemovitosti, jaké metody se vám nejvíce osvědčily?

K prezentaci nemovitostí používám standardní způsoby. Osvědčilo se mi dát klientovi (kupujícímu i prodávajícímu) přiměřený prostor. Nenaléhat na něj ani s podpisem zprostředkovatelské, ani depozitní smlouvy. Klient by měl získat důvěru a mít pocit, že je to jen jeho rozhodnutí, ne že ho do podpisu někdo dotlačil.

Proč jste se rozhodla právě pro RE/MAX? V čem je pro vás spolupráce se společností RE/MAX výhodná?

Před vstupem do sítě RE/MAX jsem mnoho let pracovala v menší, regionální realitní kanceláři. Kancelář v r. 2008 skončila svou působnost a volba na RE/MAX padla víceméně opět náhodou. Dnes jsem přesvědčená, že to bylo skvělé rozhodnutí. Tímto krokem má práce dostala jiný směr. Dokážu porovnat a ocenit rozdíl mezi malou kanceláří a výhodami velké sítě.

Jaké máte plány do budoucna?

V druhé polovině roku bych ráda absolvovala kurs CRM ISO, pokud to čas dovolí.

Co byste doporučila ostatním realitním makléřům, kteří chtějí být také úspěšní? Chtěla byste jim něco vzkázat?

Myslete pozitivně, to je základ toho, aby se Vám začalo dařit.

Odpovídala: Iva Lexová, makléřka RE/MAX Dynamic

Co o Alfě říkají naši makléři?

Načítání…

Články o práci makléřů

Načítání…
icon

Osobní růst a vzdělávání

Věříme, že jedním z klíčových bodů úspěchu obchodníka je dlouhodobé, kontinuální vzdělávání. Po makléře zajišťujeme mentoring, koučing, pořádáme workshopy, semináře, na které zveme i hosty od konkurence či z jiných oborů. Naši makléři mají možnost účastnit se evropských či celosvětových RE/MAX Conventions, kde své know-how sdílejí ti nejlepší makléři z celého světa.

icon

Inspirativní prostředí

Pokud máte ambici stále se rozvíjet a patřit k nejlepším, Alfa je místo pro vás. O makléře se starají jen manažeři a mentoři, kteří v oboru dosáhli vynikajících výsledků. Naši makléři patří v oboru ke špičce - v současnosti již 8 našich makléřů patří do prestižní celosvětové RE/MAX síně slávy.

icon

Osobní svoboda

Naši makléři jsou podnikatelé a svůj čas si řídí sami. Jak si naplánují vlastní denní program a kolik času stráví prací je jen na nich. Nezajímá nás vysedávání v kanceláři či vyplňování reportů, pro nás je klíčová především spokojenost a pozitivní zpětná vazba klientů.