Na práci mě baví lidi, časová flexibilita a skvělý výdělek.

Na práci mě baví lidi, časová flexibilita a skvělý výdělek.

Eva Jindrová se specializuje na byty a domy k bydlení. V její nabídce najdete však i pozemky, či komerční prostory. Působí v regionu Třebíčsko, kde se průměrná provize při prodeji pohybuje mezi 50 až 60 tisíci Kč a přesto se v roce 2010 umístila v žebříčku nejproduktivnějších makléřů RE/MAX ČR na vynikajícím 3.místě. V roce 2010 Eva Jindrová realizovala 89 obchodních případů. Umí příkladně využít potenciál referenčního byznysu. Také proto odpovídá dnes na moje otázky právě ona.

Jak dlouho pracujete v realitách a proč jste se rozhodla být realitním makléřem?

Začala jsem v roce 2005. Důvod? Byla jsem po mateřské „dovolené” a hledala jsem práci.

Co považujete u práce v realitách za nejdůležitější?

Doporučení a pozitivní reference na moji osobu.

Co vás na práci realitního makléře nejvíce baví a co vám naopak na této práci vadí?

Časová flexibilita, skvělý výdělek a získané kontakty, které mohu využít i ve svém osobním životě. Vadí mi neseriózní jednání některých konkurenčních realitních kanceláří.

V čem si myslíte, že spočívá jádro vašeho úspěchu?

Dříve pracovní nasazení, tah na branku. Dnes zkušenost, kontakty a reference.

Co je podle vás na práci realitního makléře nejtěžší a jaké bariéry jste musela na cestě za úspěchem překonat?

Nejtěžší je překonat některé předsudky veřejnosti vůči naší profesi. Ze začátku jsem musela překonat silnou nedůvěru klientů vůči realitkám. Jejich důvěra byla silně poznamenaná neprofesionálním chováním některých realitních kanceláří, které poskytovaly velmi omezenou nabídku služeb.

Jakým způsobem získáváte klienty (prodávající či kupující)?

Dnes již prakticky z referencí.

Jaké jsou pro vás nejlepší zdroje nabídek k prodeji?

Samozřejmě reference.

Jakým způsobem prodáváte nemovitosti, jaké metody se vám nejvíce osvědčily?

Důsledná práce s poptávkou, které věnuji 2 – 3x více času než práci se samotnou nabídkou.

Proč jste se rozhodla právě pro RE/MAX? V čem je pro vás spolupráce se společností RE/MAX výhodná?

Pro RE/MAX se rozhodli majitelé realitní kanceláře, s kterou jsem pracovala a samozřejmě i nadále pracuji. Nejenom já jsem rozhodnutí majitelů firmy plně respektovala a jak se již několikrát potvrdilo, toto rozhodnutí bylo správné. Z dlouhodobého hlediska bylo toto řešení jediné možné, jelikož naše společnost byla dominantní realitní kanceláří na Vysočině a měla velmi silné postavení na trhu, stejně tak jako má dnes RE/MAX celostátně.

Z pracovního hlediska se pro mě změnilo pouze logo na vizitce 🙂

Teď bez legrace. Pokud řeknu klientovi, že jsem z REMAXu, půl práce je hotovo.

Jaké máte plány do budoucna?

V červnu porodit zdravou a krásnou holčičku.

Co byste doporučila ostatním realitním makléřům, kteří chtějí být také úspěšní? Chtěla byste jim něco vzkázat?

Nováčkům doporučuji především výdrž, stanovit si jasné, avšak reálné cíle a za nimi si skutečně jít. Soustavně se vzdělávat a co mně se osobně velmi osvědčilo, vždy si znovu přehrát každý telefonát, prohlídku či náběr nemovitosti a vždy se zamyslet nad tím, co bych mohla udělat či říct jinak, lépe. A pokud se mi i přesto nedaří nějaká konkrétní činnost (např. nábor nemovitosti na exkluzivní smlouvu), nebát se a zajít za svým manažerem či zkušenějším kolegou a celý nábor nemovitosti mu detailně popsat a společně odhalit chybu, kterou jsem udělala při komunikaci s klientem.

Rozhovor zpracoval: Miloš Motoška

Co o Alfě říkají naši makléři?

Načítání…

Články o práci makléřů

Načítání…
icon

Osobní růst a vzdělávání

Věříme, že jedním z klíčových bodů úspěchu obchodníka je dlouhodobé, kontinuální vzdělávání. Po makléře zajišťujeme mentoring, koučing, pořádáme workshopy, semináře, na které zveme i hosty od konkurence či z jiných oborů. Naši makléři mají možnost účastnit se evropských či celosvětových RE/MAX Conventions, kde své know-how sdílejí ti nejlepší makléři z celého světa.

icon

Inspirativní prostředí

Pokud máte ambici stále se rozvíjet a patřit k nejlepším, Alfa je místo pro vás. O makléře se starají jen manažeři a mentoři, kteří v oboru dosáhli vynikajících výsledků. Naši makléři patří v oboru ke špičce - v současnosti již 8 našich makléřů patří do prestižní celosvětové RE/MAX síně slávy.

icon

Osobní svoboda

Naši makléři jsou podnikatelé a svůj čas si řídí sami. Jak si naplánují vlastní denní program a kolik času stráví prací je jen na nich. Nezajímá nás vysedávání v kanceláři či vyplňování reportů, pro nás je klíčová především spokojenost a pozitivní zpětná vazba klientů.