Klienty většinou získávám na doporučení

Klienty většinou získávám na doporučení
Doba čtení: 4 minuty

Simike Valigurová je úspěšnou makléřkou, ačkoli práci makléřky dělá jen částečně. Její hlavní náplní je být manažerkou kanceláře. V nabídce mívá cca 12 – 14 nemovitostí. Je certifikovanou makléřkou ISO.

Jak dlouho pracujete v realitách a proč jste se rozhodla být realitní makléřkou?

V realitách pracuji 3,5 roku a hlavním impulsem byla moje zkušenost zákazníka, hledajícího chalupu nebo chatu vhodnou k investici na pronájem.

Co považujete u práce v realitách za nejdůležitější ?

V době, kdy jsem začínala já, tak zrovna končila zlatá éra prodeje realit (jak jsem později všude slýchávala), z toho důvodu vnímám já jako jednu z nejdůležitějších věcí VYTRVALOST.

Samozřejmě znalost procesů, dobrá komunikace se zákazníkem, profesionalita atd. Dle mého je však opravdu důležitá výdrž a víra, že se to prostě podaří. A pak také „čich” na dobré příležitosti.

Co vás na práci realitního makléře nejvíce baví a co vám naopak na této práci vadí ?

Bydlíme v krásném hornatém prostředí, proto mě baví jezdit vyhledávat nemovitosti nebo na prohlídky do přírody. Baví mě povídání s lidmi, jejich osudy, které jsou vždy na nemovitost nějak navázány. Nebaví mě obtížní zákazníci, kteří jsou schopni podvádět a vymýšlet si.

V čem si myslíte, že spočívá jádro vašeho úspěchu?

Jádro mého úspěchu? Abych o sobě mohla říct, že jsem opravdu úspěšná …, to musím ještě tvrdě pracovat. U mě je to hodně o tom, že se nevzdávám. Říkám si, pokud to dokáže někdo jiný, proč bych to neměla zvládnout já. Inspiruji se úspěšnými lidmi a mám krédo, že pokud už jsem něčemu věnovala čas, peníze a energii, tak to musí dobře dopadnout, že jsem to přece nedělala zbytečně.

Co je podle vás na práci realitního makléře nejtěžší a jaké bariéry jste musela na cestě za úspěchem překonat?

Jak už jsem psala, nejtěžší je udržet si pozitivní myšlení a víru v úspěch, když se nedaří. Hodně lidí to vzdá a je to možná jen kousíček od toho bodu, kdy už by se začalo dařit.

Často – hlavně v začátcích jsem se ráno budila s divným pocitem v žaludku: „Na co jsem se to dala, vždyť to nejde, jak jsem si myslela …”, měla jsem třeba úplnou křeč z divného strachu. Dělala jsem tedy jednotlivé malé kroky a ony pak vedly k cíli.

Jakým způsobem získáváte klienty (prodávající či kupující) ?

Já své klienty většinou získávám na základě doporučení přes své známé a kamarády. Vedu dvě franšízy, tak nemám jako hlavní cíl práci s nemovitostmi, starám se o chod poboček. Protože si však chci udržet spojení s realitou, prodávám také.

Jaké jsou pro vás nejlepší zdroje nabídek k prodeji ?

Jednoznačně doporučení od spokojených klientů. A nebo když jste v terénu v pravý čas na pravém místě.

Jakým způsobem prodáváte nemovitosti, jaké metody se vám nejvíce osvědčily?

Asi všemi obvyklými způsoby. Přes realitní servery apod. V každém případě sleduji poptávky a snažím se identifikovat zákazníka vhodného na moji nemovitost. Oslovuji potenciální kupce, komunikuji s lidmi.

Proč jste se rozhodla právě pro RE/MAX? V čem je pro vás spolupráce se společností RE/MAX výhodná?

Pro RE/MAX jsem se rozhodla, protože jsem byla v oboru úplně nová a potřebovala jsem společnost, od které dostanu kompletní know-how.

Jaké máte plány do budoucna?

Automatizovat chod kanceláří, dotvořit dobrý tým makléřů a mentorů, abych měla více času na speciální projekty či věci, které mě zajímají.

Co byste doporučila ostatním realitním makléřům, kteří chtějí být také úspěšní? Chtěla byste jim něco vzkázat?

Určitě vydržte, i když už ztrácíte naději. Ale předpoklad je práce, práce a práce. Je potřeba si zorganizovat čas, abyste vždy věděli, co budete dělat. Nejhorší je deprese z nejistoty, co mám vlastně dělat. Nikdy nevíte, jestli už za dalším rohem na Vás nečeká úspěch.

Rozhovor zpracoval: Miloš Motoška

Příspěvky v blogu