Hlavně vybrat, co nejvíce peněz na poplatcích od makléřů

Hlavně vybrat, co nejvíce peněz na poplatcích od makléřů
Doba čtení: 2 minuty

Mýtus

Strategií RE/MAXu je mít co největší počet makléřů, vybrat co nejvíce peněz na poplatcích a školení a vůbec mu nezáleží, jestli makléři budou produkovat či nikoli.

Fakt

RE/MAX chce dosáhnout svého cíle, a to získat 30 % podíl na trhu a pokrývat realitními službami celou republiku. Aby se nám to podařilo, musíme mít kvalitní a početnou makléřskou základnu a dostatek kanceláří po celé republice. Díky velikosti můžeme získat tzv. úspory z rozsahu, vyvolat nákladové a informační synergie, které spočívají v tom, že získáme pro naše makléře lepší podmínky od dodavatelů a díky vzájemnému sdílení informací a spolupráci při prodeji nemovitostí zrealizujeme více obchodů. Na kvalitě poskytovaných služeb a následně prosperitě makléřů nám velmi záleží. Jednak klademe velký důraz již na samotný výběr realitních makléřů. Dále klademe velký důraz na osobní a podnikatelský rozvoj makléřů a s tím spojenou nabídku kvalitních vzdělávacích programů. Troufáme si tvrdit, že tak velkou nabídku vzdělávacích programů pro makléře nenabízí žádná realitní společnost v České republice. Máme stále rostoucí nabídku tréninků a seminářů, máme vlastní satelitní vzdělávací síť (ta je pouze v AJ). To vše pomáhá makléřům nacházet nové inspirace, jak pracovat lépe. Hlavní příjmy kanceláří RE/MAX plynou nikoli ze zrealizovaných obchodů, ale ze služeb, které makléřům poskytujeme. Pokud bychom nenaučili makléře vydělávat, nebyli by schopni si kupovat naše služby. RE/MAX je servisní organizací a makléři jsou našimi klienty. A nám jde o dlouhodobou spolupráci a partnerství s makléři. Makléřům nabízíme 70 – 80% podíl ze zrealizovaných obchodů výměnou za férové příspěvky na náklady kanceláře. Začínajícím makléřům pak nabízíme i model 60 %.

Většina konkurenčních realitních společností svým realitním makléřům nic neúčtuje, což je ovšem vykoupeno výrazně nižším provizním ohodnocením. Naši makléři odebírají pouze služby, které sami chtějí. Tento model je celkově nákladově velmi efektivní. Makléři znají hodnotu služeb a nedochází tak k plýtvání. Spočítejte si v provizní kalkulačce, jestli je pro vás spolupráce výhodná či nikoli www.realitnikariera.cz/kalkulacka.

Důležitý je rovněž právní aspekt. V realitní branži makléři většinou pracují na ŽL. Realitní kancelář, která makléřům na ŽL poskytuje služby zdarma, nemůže uplatnit odpočet těchto nákladů od svého daňového základu a toto jednání navíc splňuje jednu z charakteristik zastřeného pracovního poměru, tzv. “Švarsystému”. Nabízí-li některý z našich konkurentů práci na živnost a říká “u nás na rozdíl od RE/MAXu” nemusíte nic platit“, porušuje zákony. My zákony respektujeme.

Příspěvky v blogu