Jak mít i v době Covidu dobrou náladu

Jak mít i v době Covidu dobrou náladu
Doba čtení: 2 minuty

Pokud byste patřili k těm, co dnešní Covidová doba frustruje, tak mám pár rad pro zachování dobré nálady a pozitivní mysli.

Pokud nemůžete ovlivnit vnější okolnosti, můžete ovlivnit to, jak na ně budete reagovat. Proto se nestresujte a nemějte strach. A pokud vám to nejde, trénujte to, jde to. Strach jen oslabuje naší imunitu. Stejně umřeme, tak si to stresem a strachem neurychlujte. 

Jezte zdravě, sportujte, otužujte se, budete zdravější a budete mít dobrou náladu i v době Covidu.

Realitní trh funguje, buďme za to rádi. Jsou profese a oblasti, které jsou Covidem zasaženy mnohem víc.

Nemáte-li dost schůzek s klienty, pracujte na marketingu. Pořád je stále hodně práce, na nudu neumřete.

Nesledujte či omezte sledování zpráv. Jděte raději na procházku do lesa. Média se vyžívají v šíření strachu. Zajišťují si tím vyšší sledovat a čtenost a tím i vyšší příjmy z reklamy. Lidskou pozornost totiž přitahuje strach a nebezpečí. Tento reflex máme zakódovaný v genech ještě z prehistorických dob, kdy lidem pomáhal přežít v drsných podmínkách. Učí se to i v předmětech mediální komunikace. Nehrajte s nimi tuhle hru.

Covid je příležitost k našemu osobnostnímu růstu. Příjemné věci nás neposílí, posílí nás těžké situace, a to jak na ně budeme reagovat. Nepropásněte tuto šanci. Nefňukejte, jako spousty lidí kolem nás. Naše prosperující, západní civilizace, která už dlouho nezažila válku a bídu je změkčilá a Covid to ukazuje v celé své kráse. Využijte dnešní dobu, jako výbornou příležitost k posílení mentální odolnosti a osobnímu růstu.  

Věřím, že vše, co se nám děje, má nějaký smysl, jak být lepším člověkem 🙂

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa
Tel. 603 426 237

Příspěvky v blogu