Z korporátního prostředí do podnikání v realitách

Z korporátního prostředí do podnikání v realitách

Alexandra Kurbanova je novou posilou týmu RE/MAX Alfa. Celou svou dosavadní kariéru strávila v korporátním prostředí mezinárodních firem. Po určité době však zjistila, že ji zaměstnání nikam neposouvá a rozhodla se začít podnikat v realitách pod křídly značky RE/MAX Alfa.

Celou Vaši dosavadní kariéru jste strávila v korporátním prostředí. Co Vás vedlo k takto radikální změně?

Řada důvodů. V posledním zaměstnání náš kolektiv rychlé mládl, firma nabírala mladé lidi za menší plat, a ti, kteří pracovali více jak 6 let, cítili velký tlak. Chápala jsem, že znalosti, které mám, jsou použitelné hlavně v korporátním prostředí, ale jakmile odejdu, nebudu je moci nikde uplatnit. Vadilo mně, že se můžu snažit sebevíc, navýšení platu přijde pouze jednou za rok, a to jen zhruba o inflaci. Věděla jsem, že když budu dělat to, co mě opravdu baví a kde se můžu pořád vzdělávat, dokážu vydělávat víc.

Proč jste si vybrala reality a konkrétně RE/MAX?

Reality mě vždy přitahovaly. Rozhodnutí ale přišlo náhodně po telefonátu kamaráda, který v době mého profesní krize prohlásil, že ví, v jaké profesi bych uspěla – jako realitní makléř. Dlouho jsem si vybírala realitní kancelář. Mé požadavky při výběru značky byly: aby to byla mezinárodní společnost kde bych případně mohla spolupracovat s kanceláří v zahraničí, aby nabízela solidní vzdělání, férový odměňovací systém a měla největší počet nejúspěšnějších makléřů na trhu.

Jak zatím vnímáte rozdíl mezi tradičním zaměstnáním a podnikáním v realitách?

Tradiční zaměstnání pro mě znamenalo hlavně stabilitu. Lehce nadprůměrný plat a nadstandardní příspěvky člověka nalákají a rychle si na to zvykne. Ale je to zlatá klec. Podnikání člověka rozvíjí ze mnoha stran, o kterých jsem jako zaměstnanec ani nevěděla. Hlavní rozdíl je v disciplíně. Není to těžké chodit do prací na devátou a plnit úkoly podle popisu práce. Hodně těžce se třeba vstává, když se nemusí do kanceláře ráno. A je to na člověku vymyslet a dělat aktivity, které mu přinesou úspěch.

Jak byste ohodnotila vzdělávací systém ve společnosti RE/MAX?

RE/MAX vzdělávací systém byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem zvolila právě RE/MAX. Žádná jiná společnost nenabízí tak velký výběr kurzů, certifikací a možnosti mentoringu. Již během prvních dvou měsíců jsem absolvovala dva vícedenní a několik menších kurzů, což byl skvělý start pro začínajícího makléře. Už se připravují na další certifikaci přes vzdělávací systém RE/MAX.

Mluvíte několika světovými jazyky, specializujete se na vybranou klientelu?

Ráda pomůžu komukoli, kdo se na mě obrátí. Ale nejvíc hodnoty přinesu právě cizincům, co neumí česky. Nebo lidem, kteří preferují komunikovat v jazyce, jenž je pro ně je více srozumitelný. A protože pomáhám cizincům, mám zkušenosti s řešením nestandardních situaci.

Jaké máte v realitách dlouhodobé cíle?

Podle mě reality otevírají spoustu možností. Chci najít, co mě bude bavit nejvíc, bude-li to residenční nebo komerční nemovitosti, developerské projekty, anebo spolupráce se zahraničními investory. Časem chci vybudovat portfolio, co mě zabezpečí na důchod.

Jak se na Vaše podnikání dívá rodina a nejbližší přátelé?

Každý, kdo o tom ví, mi fandí a myslí si, že budu úspěšná. Což mi hodně pomohlo a dodalo sebevědomí. Rodina musí ještě zvyknout na nový rozvrh, že můžu být doma v pracovní dobu, ale třeba v sobotu musím na schůzky. To mi však vůbec nevadí, protože při dobrém plánování stíhám trávit čas s těmi nejdůležitějšími v mém životě.

Co o Alfě říkají naši makléři?

Načítání…

Články o práci makléřů

Načítání…
icon

Osobní růst a vzdělávání

Věříme, že jedním z klíčových bodů úspěchu obchodníka je dlouhodobé, kontinuální vzdělávání. Po makléře zajišťujeme mentoring, koučing, pořádáme workshopy, semináře, na které zveme i hosty od konkurence či z jiných oborů. Naši makléři mají možnost účastnit se evropských či celosvětových RE/MAX Conventions, kde své know-how sdílejí ti nejlepší makléři z celého světa.

icon

Inspirativní prostředí

Pokud máte ambici stále se rozvíjet a patřit k nejlepším, Alfa je místo pro vás. O makléře se starají jen manažeři a mentoři, kteří v oboru dosáhli vynikajících výsledků. Naši makléři patří v oboru ke špičce - v současnosti již 8 našich makléřů patří do prestižní celosvětové RE/MAX síně slávy.

icon

Osobní svoboda

Naši makléři jsou podnikatelé a svůj čas si řídí sami. Jak si naplánují vlastní denní program a kolik času stráví prací je jen na nich. Nezajímá nás vysedávání v kanceláři či vyplňování reportů, pro nás je klíčová především spokojenost a pozitivní zpětná vazba klientů.