Tipy na léto pro realitní makléře

Tipy na léto pro realitní makléře

Léto je období cestování, relaxace a načerpání nových sil. I když je nejlepší na dovolené úplně vypnout a zregenerovat se, ne každý si to může dovolit. Zvlášť úspěšní realitní makléři často řeší obchodní případy i na dovolené. A pak jsou tu takoví makléři, kteří odjedou s rodinou na celé léto k moři a svoji “kancelář” si přemístí k mořské pláži. Tam dělají byznys, připravují marketingové kampaně, pracují na svých webových stránkách atd., zatímco doma na prohlídkách nemovitostí je zastupují kolegové. Zejména ve větších týmech, jako je ten náš, se vždy najdou kolegové, kteří makléře na dovolené rádi zastoupí, pokud jim z toho plyne podíl na realizovaných transakcích. A naše prázdninové tipy jsou právě pro ty makléře, kteří chtějí dělat byznys z pláže u moře.

Kouzlo na práci realitních makléřů je, že k práci potřebují pouze notebook, telefon a připojení k internetu.

Novinka pro léto 2017

Roaming pro telefonování, sms zprávy a datové připojení v EU je počínaje 15.6.2017 zrušen. V EU tak voláte za stejné ceny jako doma. Detaily ukončení roamingu v tomto článku rozebírat nebudu, protože se o nich píše v médiích často. V tomto článku se zaměřím na informace v médiích tolik nepropíraných.

Internetové připojení

Přímořská letoviska v Evropě mají vesměs kvalitní pokrytí mobilním internetem. Např. oblíbené Chorvatsko má kvalitním vysokorychlostním internetem pokryto celé Jadranské pobřeží. > (otevře se na nové záložce)“>Mapu pokrytí Chorvatského T-Mobilu najdete zde>>. Pokud z nějakého důvodu nebudete využívat datový roaming, můžete si zakoupit předplacený internet od místních operátorů. Např. internet u Chorvatského T-Mobilu můžete u předplacených karet mít 1 GB již za 50 kn, tj. cca 180,- Kč. > (otevře se na nové záložce)“>Ceník předplacených karet chorvatského T-mobilu za internet najdete zde>>

Tipy pro telefonování ze zahraničí

Úspěšní makléři často telefonují v zahraničí na dovolené, a proto pro ně představuje zrušení roamingových poplatků výraznou úsporu. Jenže, co když jedete na dovolenou do nějaké exotické destinace? Pak může být roaming pořádný zásek do vašich financí. Proto byste měli zvážit jiné možnosti. V minulosti se mi v zahraničí nejvíce osvědčilo používat služby internetové telefonie, jako např. www.fayn.cz. Voláte fyzicky z mobilního telefonu, ale spojení samotné je přes internet. Takže i z druhého konce světa se do ČR dovoláte za cenu cca 1,5 Kč/min bez DPH. Podmínkou je jen kvalitní připojení k internetu. Pro kvalitní spojení vám stačí nejen wifi v kavárnách, ale i 3G mobilní internet. V případě služby Fayn.cz se volanému zobrazuje pevná linka, kterou vám přidělil operátor, nikoli vaše mobilní číslo. Je to sice lepší, než když se volanému nezobrazuje vůbec žádné číslo, ale stále to není ono. Nejpohodlnější a nejvýhodnější je, když můžete volat ze zahraničí přes internet, který máte ve svém mobilu a přitom se příjemcům bude zobrazovat číslo vašeho mobilního telefonu. Tedy číslo, na které jsou vaši klienti, přátelé a známí zvyklí. Pokud používáte Skype nebo Hangouts, tak si můžete snadno zaregistrovat své mobilní číslo do aplikace a to se bude zobrazovat všem volaným lidem. Osobně nejradši používám “Hangouts” od Googlu. V takovém případě stačí, abyste si do telefonu nainstalovali nadstavbovou aplikaci “Hangouts Dialer”. Stáhnout si ji můžete z obchodu z Google play. Pak již jen ověříte číslo vašeho mobilního telefonu, viz obrázek níže a můžete začít telefonovat.

Jak vidíte z obrázku výše, cena za volání do ČR je 0,07 EUR /min. Pokud jste na dovolené na konci světa, tak telefonování do ČR cca za 1,90 Kč je velmi příjemné a peněženku vám určitě nezrujnuje.

Automatické sms odpovědi v době vaší nepřítomnosti a přesměrování

Automatické sms odpovědi ve vaší nepřítomnosti nejsou zdaleka tak rozšířené jako automatické emailové odpovědi. Přitom je to velmi užitečná funkce. Jste na dovolené a najednou vám volá klient a chce nabídnout nemovitost na prodej. Vy nemáte ani vzkaz v hlasové schránce, ve kterém mu oznámíte, že jste na dovolené, ani se mu obratem neozvete zpět. S největší pravděpodobností takového klienta ztratíte. Proto je důležité, aby se dozvěděl, kdy se mu budete schopni věnovat nebo, aby se o něj ihned postaral někdo z vašich kolegů. Osobně se mi osvědčila aplikace “Auto SMS”, kterou můžete stáhnout z obchodu Google play. Můžete si v ní nastavit automatické odpovědi na všechny příchozí sms zprávy či nastavit filtr, komu se odpovědi budou zasílat a komu ne a stejně tak můžete všechny sms zprávy přesměrovat na jiné číslo, např. na kolegu či asistentku. Vaši klienti budou informováni nebo o ně bude postaráno, zatímco vy nerušeně odpočíváte. Běžnou funkcí chytrých telefonů je pak i samotné přesměrování hovorů, ale to už je natolik běžná věc, že o ní nemá smysl hovořit.

Automatické emailové odpovědi v době vaší nepřítomnosti a přesměrování

Automatické emailové zprávy v době vaší nepřítomnosti jsou již dnes standardem, i když zdaleka ne každá emailová schránka umí to, co například Gmail. Osobně Gmail používám ke správě i pracovních emailových adres, protože má vychytávky, které stále nejsou běžné u všech poskytovatelů emailových schránek. Například umí nastavit nejen počátek, ale i konec zasílání automatických odpovědí ve vaší nepřítomnosti. Můžete si vybrat, jestli chcete zasílat automatické odpovědi všem nebo jen například lidem, které máte v kontaktech. Můžete nastavit přeposílání došlých emailů ve vaší nepřítomnosti na pověřeného kolegu nebo na vaši asistentku a pomocí přednastavených filtrů zvolit, jaké došlé emaily se mají přeposílat, a které nikoli. Takto můžete např. na kolegu v době vaší nepřítomnosti přesměrovat pouze došlé poptávky z realitních serverů.

Jako makléř jsem vždy miloval, když jsem se vrátil z dovolené a dostal zprávu od kolegů, že mi prodali několik nemovitostí. O provizi jsme se podělili a spokojeni jsme byli všichni.

Pokud jedete na dovolenou, odpočívejte, prožívejte krásné chvíle s rodinou či přáteli a načerpávejte síly na nadcházející podzimní realitní sezónu.

Uvažujete o práci realitního makléře?

Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer REMAX Alfa

Co o Alfě říkají naši makléři?

Načítání…

Články o práci makléřů

Načítání…
icon

Vysoké ohodnocení

Nabízíme nadstandardní ohodnocení. Naučíme vás slušně vydělávat.

icon

Pomáháme makléřům růst

Profesní i osobní růst makléřů je pilířem našeho i jejich úspěchu.

icon

Zkušení kolegové

Náš tým zkušených realitních profesionálů vám rád pomůže i poradí.

icon

Moderní technologie

Využíváme moderních technologií a neustále pracujeme na zdokonalování našeho online marketingu.

icon

Prvotřídní servis

Poskytujeme našim klientům prvotřídní servis a neustále sledujeme jejich spokojenost.

icon

Jsme makléřům a klientům blíže

Rozšiřujeme naši pobočkovou síť, aby makléře nemuseli trávit zbytečně moc času cestováním a byli klientům k dispozici, která je jim nejbližší.