Referenční marketing, výborný způsob získávání klientů

Referenční marketing, výborný způsob získávání klientů

Na referencích se dá postavit velmi úspěšný realitní byznys. Je to velmi efektivní způsob, jak získávat klienty v jakémkoli byznysu. V realitách to platí stejně. Referenční marketing by proto měl patřit k důležitým činnostem každého realitního makléře. Díky referencím můžete zalistovat s menší námahou dobře prodejné nemovitosti a získat řadu velmi kvalitních klientů.

Při budování obchodu na základě referencí je však mezi makléři jeden podstatný rozdíl. Tento:

Pasivní referenční marketing

Tímto způsobem získávají zakázky úspěšní makléři. Odvádějí perfektní práci, a proto je spokojení klienti doporučují svým přátelům a známým. Úspěšní makléři takto z referencí získávají 3 i více dobře prodejných nemovitostí měsíčně.

Aktivní referenční marketing

Nejúspěšnější makléři však běžně z referencí zalistovávají exkluzivně i více než 10 dobře prodejných nemovitostí měsíčně. Bohužel makléřů, kteří patří do této 1. ligy je v ČR zatím jako šafránu.

Rozdíl spočívá v aktivní práci s databází stávajících a potenciálních klientů, přátel, známých a referenčních partnerů. Tomuto způsobu práce říkám „aktivní referenční byznys”. Zatímco úspěšní makléři odvádějí kvalitní práci a tak se jejich dobré jméno šíří napříč regionem, ti nejúspěšnější aktivně přispívají k šíření jejich dobrého jména. Tzn. aktivně pracují s databází, systematicky žádají své klienty o recenze na své služby a snaží se šířit své dobré jméno trhem všemi dostupnými informačními kanály. Tito makléři aktivně žádají své klienty o další reference, poskytují hodnotné informace o vývoji realitního trhu atd.

Chcete se stát realitním makléřem nebo se dozvědět o práci makléře více?

Kontaktujte nás

Petr Podlešák
Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer REMAX Alfa
Tel. 603 426 237

Co o Alfě říkají naši makléři?

Načítání…

Články o práci makléřů

Načítání…
icon

Osobní růst a vzdělávání

Věříme, že jedním z klíčových bodů úspěchu obchodníka je dlouhodobé, kontinuální vzdělávání. Po makléře zajišťujeme mentoring, koučing, pořádáme workshopy, semináře, na které zveme i hosty od konkurence či z jiných oborů. Naši makléři mají možnost účastnit se evropských či celosvětových RE/MAX Conventions, kde své know-how sdílejí ti nejlepší makléři z celého světa.

icon

Inspirativní prostředí

Pokud máte ambici stále se rozvíjet a patřit k nejlepším, Alfa je místo pro vás. O makléře se starají jen manažeři a mentoři, kteří v oboru dosáhli vynikajících výsledků. Naši makléři patří v oboru ke špičce - v současnosti již 8 našich makléřů patří do prestižní celosvětové RE/MAX síně slávy.

icon

Osobní svoboda

Naši makléři jsou podnikatelé a svůj čas si řídí sami. Jak si naplánují vlastní denní program a kolik času stráví prací je jen na nich. Nezajímá nás vysedávání v kanceláři či vyplňování reportů, pro nás je klíčová především spokojenost a pozitivní zpětná vazba klientů.