Informační portál pro realitní makléře

Proč máte tak málo nemovitostí na tolik makléřů?

Otázka:

Díval jsem se na nabídku vašich nemovitostí a připadá mi, že jich máte málo, na to kolik máte makléřů. Na trhu jsou kanceláře s menším počtem makléřů, ale výrazně vyšší nabídkou nemovitostí. Proč máte tak málo nemovitostí?

Odpověď:

Předně musím říct, že na počet makléřů nemáme vůbec málo nemovitostí, dokonce bych řekl, že jich máme stále více, než považuji za optimální počet. Neženeme se za maximálním množstvím nabídek, tak jako to dělají naši konkurenti. Úspěch realitní společnosti se neměří podle počtu zalistovaných nemovitostí a počtu makléřů, ale podle celkového počtu prodaných nemovitostí a spokojeností klientů. Ačkoli tuto informaci si všichni velcí hráči střeží, podle mých informací patříme ke společnostem, které jsou v tomto ohledu neúspěšnější.

Nejde nám o kvantitu zalistovaných nemovitostí, jde nám o jejich kvalitu.

Pokud makléř zalistuje na základě výhradní zprostředkovatelské smlouvy 5-10 kvalitních, právně prověřených a dobře prodejných nemovitostí, o jejichž prodej se max. stará a nakonec ho ve všech případech zrealizuje, je to lepší než, aby jich zalistoval několik desítek, ale z celkového počtu prodal pouhý zlomek, což je bohužel smutnou skutečností makléřů orientujících se na kvantitu. Jak jsou spokojeni klienti, kterým makléř nemovitost neprodá či se jim 100% nevěnuje, není těžké si domyslet.

Naopak makléři, kteří se striktně orientují na kvalitu, mají více času si vybudovat s klientem dlouhodobý vztah, což má vliv na jejich schopnost získávat další kvalitní klienty a reference v budoucnu.

Pokud makléř ztrácí čas prací na nekvalitních zakázkách, má méně času na ty kvalitní.

Na dotaz odpověděl: Petr Podlešák

Proč máte tak málo nemovitostí na tolik makléřů?
Ohodnoťte příspěvek