Informační portál pro realitní makléře

Na internetu jsem viděl nabídky vyšší provize, jak je to možné?

Otázka:

Říkáte, že se snažíte dávat makléřům max. možné provize. Na internetu jsem viděl nabídky kanceláří, které makléřům nabízejí ještě větší procenta než vy. Jak je to možné?

Odpověď:

Ano máte pravdu. Znám případ realitní kanceláře, která na tom byla v minulosti poměrně dobře, pak se však rozhodla, že nám přetáhne makléře a nabídla jim ještě větší provize, než jim jsme schopni nabídnout my. Nicméně díky vyšším provizím si nemohla dovolit investovat prostředky do odpovídající marketingové podpory, vývoje nových systémů pro podporu práce makléřů a do vzdělávání jako my. V konečném důsledku jí makléři odcházejí a firma se dostala do existenčních problémů.

Nám jde o kontinuální růst nikoli o podřezání vlastní větve. Chceme snižovat náklady, které nejsou pro náš růst nezbytné, o velkou část nákladů se navíc dělíme s dalšími kancelářemi RE/MAX, nicméně nebudeme snižovat náklady, které jsou pro náš růst a podporu makléřů klíčové, např. náklady na marketing, investice do nových systémů a do vzdělávání. Pokud si naše konkurence chce podřezat vlastní větev, je to její věc. Koncept RE/MAXu je opravdu do důsledku velmi propracovaným konceptem a jsme přesvědčeni, že to co děláme, je správné.

Naše makléře chceme odměňovat stále více, za předpokladu že poroste produktivita naší práce, a ta poroste, mimo jiné i pokud budeme investovat do správných aktivit. Naším dlouhodobým cílem je nabízet našim makléřům provize ve výši 80% při nákladech, které jsou schopni akceptovat i průměrně výkonní makléři.

Nelituji jediné koruny, kterou odvádíme do společného marketingového fondu RE/MAX Česká republika, i když se o to podíl makléřů snižuje, protože díky společným investicím realizujeme více obchodu a získáváme větší tržní podíl. Bez těchto investic by se nám nikdy nepodařilo vybudovat funkční, silnou společnost.

 

Na internetu jsem viděl nabídky vyšší provize, jak je to možné?
Ohodnoťte příspěvek