Informační portál pro realitní makléře

Máte hodně makléřů, ale váš průměrný obrat na makléře není tak vysoce nadprůměrný.

Otázka:

Máte hodně makléřů, ale váš průměrný obrat na makléře není tak vysoce nadprůměrný.

Odpověď:

Pokud počítáte výsledky prostým aritmetickým průměrem (obrat děleno počtem registrovaných makléřů) můžete mít pocit, že výsledky nejsou zas tak vysoké, jenže to je zavádějící.

V seznamu makléřů jsou zahrnuti i naši manažeři, mentoři a lektoři, kteří velkou část svého času věnují vedení a rozvoji makléřů a na svůj byznys již nemají tolik času. Někteří naši bývalí úspěšní makléři dokonce pomáhají školit makléře v jiných kancelářích RE/MAX po České republice. Dále jsou v seznamu makléřky, které odešly na mateřskou dovolenou, ale vzhledem k tomu, že je práce baví, vybudovaly si již svou klientelu, pokračují v práci dál i na mateřské dovolené, nicméně práci nevěnují tolik času, proto je jejich produkce pochopitelně nižší. V seznamu jsou dále rovněž i makléři, kteří práci realitního makléře dělají mnoho let, v realitách již vydělali peníze, investují do nemovitostí, které teď pronajímají a žijí z renty, práci realitního makléře již dělají také pouze pro radost na částečný plyn a věnují se pouze svým dlouhodobým klientům.

Samozřejmě jsou v seznamu i začínající makléři, jejichž produkce je zatím minimální.

Máme snad s některými z těchto makléřů spolupráci ukončit jenom proto, abychom vykazovali vyšší průměr na makléře jako to dělají některé jiné úspěšné kanceláře? Znám kanceláře, které jsou velmi úspěšné, nicméně makléři tam vydrží max. 3 roky, protože nároky na ně kladené jsou dlouhodobě vyčerpávající.

Naším cílem není z makléřů sedřít kůži, chceme jim pomáhat vytvářet lepší život, učit je nejen pracovat stále produktivněji, ale rovněž je učit investovat do nemovitostí, aby se stali skutečně finančně nezávislými.

Mým dlouhodobým přáním je, aby nás naši makléři, pokud se rozhodnou nás již opustit, aby tak činili jako realitní rentiéři a investoři.

Máte hodně makléřů, ale váš průměrný obrat na makléře není tak vysoce nadprůměrný.
Ohodnoťte příspěvek