Informační portál pro realitní makléře

Jak vydělávat peníze v realitách?

Otázka:

Jak mám vydělávat peníze v realitách?

Odpověď:

Pokud se rozhodnete vydělávat v realitách, máte v zásadě 3 možnosti.

Můžete:

  1. investovat peníze do nemovitosti za účelem následného spekulativního prodeje nemovitosti
  2. investovat  peníze do nemovitosti za účelem jejího následného pronájmu
  3. zprostředkovávat prodej a nákup nemovitosti jako realitní makléř.

První varianta je finančně nejnáročnější. Zpravidla budete potřebovat kapitál několik miliónu Kč eventuelně si půjčit v bance. V tomto případě nejsou vhodné hypotéky, protože ty vám z důvodu váznoucího zástavního práva neumožňují nemovitost rychle prodat. Vhodnější mohou být běžné úvěry od banky. Tento způsob příjmů předpokládá výbornou znalost situace na trhu, v opačném případě můžete dost prodělat. Mnoho bývalých i současných úspěšných realitních makléřů se tímto způsobem také živí.

Druhá možnost je finančně méně náročnější. Stačí vám pouze 10 až 15 % z celkové ceny pořízení nemovitosti. Pokud dobře nakoupíte, může vám následný pronájem nemovitosti pokrývat splátky hypotéky. Jedná se o zajímavý nástroj, jak si např. spořit na staří. Hypotéka bude za 30 let splacena a vy tak v důchodovém věku můžete mít zajímavý vedlejší příjem z pronájmu. Ačkoli se může jednat o zajímavý příjem, hrozí vám případné škody na nemovitosti či nezaplacený nájem od neseriózních nájemníků.

Třetí možnost je finančně nejméně náročnější, potřebujete však nejvíce dovedností. Na start vlastní zprostředkovatelské živnosti vám většinou stačí kapitál do cca 50.000 – 100.000,- Kč.

Máte-li zájem se dozvědět více informací, jak vydělávat v realitách navštivte naše kurzy. Více informací na www.realitnikariera.cz/kurzy-a-treninky-pro-realitni-maklere

Pořádáme kurzy jak pro realitní makléře, tak i pro realitní investory.

Jak vydělávat peníze v realitách?
Ohodnoťte příspěvek